circuitTurnaje evropského juniorského okruhu U19 v Trenčíně se ve dnech 25.-27. listopadu zúčastnily také prosecké hráčky Míša Zelinková a Berta Ausbergerová. Složitý los a také zranění Míši zásadně negativně ovlivnily tento turnaj, který byl poslední prověrkou před juniorským mistrovstvím ČR.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Prohlédněte si: Fotografie od Petra Palána

Mix hrála pouze Berta, která spolu s Matějem Hubáčkem zvládla v prvním kole vyřadit nasazenou dvojici z Polska Adam Szolc-Wiktoria Adamek 21:15 a 23:21. Ve druhém bohužel podlehli páru Danylo Bosniuk-Yevgeniya Paksyutova z Ukrajiny 6:21 21:13 a 18:21. Velká škoda, protože Bosniuk a Paksyutova pak celý turnaj vyhráli a už v jeho průběhu neztratili ani set!

Také ve dvouhrách to měly holky hned v prvním kole ohromně těžké. Míša se utkala s Rékou Madarász. Turnajová jednička, ale zároveň hráčka, kterou lze porazit – jak ukázala před týdnem na MMJ ČR Verča Dobiášová. Míša k tomu také neměla daleko. Získala první set 21:16, ale další dva prohrála 10:21 a 13:21, když rozhodovala v dlouhém a náročném zápase také kondice. Berta pak do prvního kola „schytala“ Saru Peňalver, nejlepší španělskou juniorskou hráčku. Sehrála s ní vyrovnané dva sety 17:21 a 18:21, bylo to také nejvíce bodů, kolik kdo na Peňalver v celém průběhu turnaje uhrál. Ale populárním klišé řečeno: na to se historie ptát nebude.

Velkou smůlou pro holky bylo zranění kotníku Míši, která tak musela společnou čtyřhru více či méně „odstát“ – výsledkem byla prohra 15:21 a 16:21 s polskými dvojkami Zuzannou Glijer a Magdalenou Swierczynskou. Při stoprocentním zdravotním stavu určitě holky měly šanci.

Základem teď tedy zůstává dát se dohromady zdravotně a získané zkušenosti ze zápasů proti dobrým soupeřům přenést na domácí bojiště.