Badmintonový oddíl

Slovak Youth U17: Adam získal bronzovou medaili na turnaji evropského okruhu!

P1080663Ve dnech 28.-30. září se v Trenčíně konal mezinárodní turnaj evropského okruhu U17. Z našeho klubu se zúčastnil Adam Šulc jako člen reprezentačního výběru U17 a vedl si výborně – ve čtyřhře chlapců po boku Adama Ehma dokázal vybojovat bronzovou medaili!

Výsledky turnaje: online

Adam nastoupil ke všem třem disciplínám, v mixu společně s Klárou Šilhavou vypadli už v prvním kole; ve dvouhře si poradil s rakouským soupeřem Sarosim a podlehl ve druhém kole nasazenému Mastenovi ze Slovinska. Nejvýraznějšího úspěchu Adam dosáhl v deblu, kde se dostal až do semifinále.

Jak viděl své výkony a celý turnaj Adam Šulc:

„V mixu jsme hned v prvním kole narazili na rychlý ukrajinský pár, kde šikovnou rukou holky a tvrdou smečí kluka nás dokázali přehrát.

Ve dvouhře mě čekala veliká výzva v podobě rakouského soupeře Sarosiho. První set jsem zvládl dostávat ho pod tlak a zvítězit. Ve druhém setu chybělo už opravdu málo, ale pár míčů mi tam uteklo, takže jsme museli hrát ještě jeden set. Naštěstí jsem si udržel dostatečný náskok a dokázal jsem udržet vedení. Po zápase jsme byli oba na pokraji sil, protože ty dlouhé výměny byly opravdu vyčerpávající a ani jedné straně nešlo položit míč na zem.

V dalším kole mě čekal slovinský soupeř nasazený jako 3. V prvním setu jsem byl opravdu blízko, ale nakonec jsem podlehl 23:25. Ve druhém už soupeř ukázal svou kvalitu, ale hlavně přesnost a překvapivost úderů; a to už tak vyrovnané nebylo.

Ve čtyřhře jsme s Adamem nastoupili hned ze začátku na ukrajinskou dvojici, kterou jsme ve třech světech prostě udolali, dále byli Slovinci – to probíhalo tak nějak stejně – a vrcholilo to ve čtvrtfinále proti Slovákům. Snažili jsme se ze hry vynechat silnějšího Antošku a zaměstnávat výrazně slabšího Papánka. Nakonec po třísetové bitvě jsme dokázali získat cenný kov.

V semifinále nás čekal sehraný polský pár, kde byl každý bod velkým úspěchem, takže po porážce 2x 10:21 jsme vybojovali 3. místo.

S Adamem jsem hrál asi podruhé (jednou asi před 3 lety) a dobře nám to fungovalo – on byl častěji vzadu a já hlídal přední část kurtu. Je to pro nás velký úspěch a jsem moc rád, že mi reprezentace dala možnost vyzkoušet si debla právě s ním.“

Adamův program i dále pokračuje na Slovensku – společně s hráči reprezentace U17 ČR a juniorskými reprezentanty Slovenska absolvuje třídenní soustředění a bude startovat také ve dvouhře na turnaji Slovak Junior; ve své premiéře na evropském okruhu U19.

Je důležité k turnajovým zkušenostem přidávat také kvalitní trénink, jsme tedy moc rádi, že se díky dohodě mezi reprezentačními trenéry obou zemí může Adam zúčastnit mezinárodního campu a pracovat na dalším rozvoji své hry.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři