Badmintonový oddíl

Soustředění v Olomouci: týmová práce a nové zkušenosti

20210727_130421208_iOSV termínu od 24. do 30. 7. 2021 proběhlo první herní soustředění tohoto léta. Letos jsme se poprvé vydali do Olomouce, kde pod vedením trenérů Václava Palána, Jana Somerlíka a Romana Svobody trénovalo 15 proseckých hráčů, mezi nimiž byli: Václav Podivín, Václav Obhlídal, Jakub Riegr, Jan Šnaiberk, Jiří Zlatník, Tomáš Orlík, Josef Rákosník, Petr Krejčí, Adam Šulc, Michaela Zelinková, Vanda Sedláčková, Gabriela Kuptíková, Ivana Treperová, Natálie Stará a Karolína Nachtmanová.

Na každý den byly připraveny dopolední a odpolední tréninky badmintonu, dopolední kondiční trénink a večerní program zahrnoval bazén, rozbory zápasů nebo workshop o výživě. Při badmintonových trénincích jsme se zaměřili na zadní obranné údery a zadržený drop. Dopolední fáze byly určeny především pro nácvik techniky těchto úderů a během odpoledních fází jsme je zařadili do souvislých výměn. Kondiční část byla věnována nejprve správnému provedení základních cviků s vlastní i přidanou váhou, poté následovaly tréninky v posilovně či sále a možná nejlepší částí celého soustředění se stal skupinový trénink jumpingu s trenérkou Sárou Královou z místního fitness. Středeční odpočinkové odpoledne jsme vyplnili procházkou městem.

Výkony a nasazení všech hráčů po celý týden si zaslouží velkou pochvalu. Tréninková atmosféra a spolupráce byla perfektní. I když jsme součástí individuálního sportu, tak je velmi důležité mít při sobě tým, který se jako jeden celek posouvá vpřed, navzájem se motivuje a podporuje. Tým, na který se můžu spolehnout. Doufám, že si všichni hráči odnesli ze soustředění nové zkušenosti a dovednosti. Za trenéry mohu říct děkujeme, užili jsme si to a těšíme se na příště!

Václav Palán

Poděkování patří:
Romanovi za pečlivou práci s mladými sportovci
Janovi za jeho trenérskou analýzu badmintonu
Sáře za pořádnou dávku energie
SK Prosek Praha za materiální podporu
BK Akademie Olomouc za kvalitní tréninkové podmínky
FIT-KO ve sportcentru BEST za příjemné prostředí při cvičení
DHK Zora Olomouc za pěkné ubytování
Blues Rock Café za super stravování

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři