dsc_0212Ve dnech 6.-8. ledna se skupina proseckých hráčů zúčastnila turnaje dospělých GPA – Těšínského poháru, Memoriálu Standy Krauze. V Českém Těšíně startovali Kačka Kykalová, Jitka Benešová, Berta Ausbergerová, Tomáš Krajča, Honza Vorlík, Filip Stádník a Michal Böhm. K medailím jsme to tentokrát nedotáhli, maximem byla 5. místa Berty v mixu a ve čtyřhře dívek. Přesto šlo o turnaj plný zážitků, emocí a mnozí členové výpravy dokázali překonat sami sebe víc než jen v tom, že v mínus 15 stupních vůbec vylezli ven 😉

Výsledky turnaje: tournamentsoftware

Tradičně poslední velký turnaj dospělých před mistrovstvím ČR v Českém Těšíně vítal hráče nelidskou zimou, která působila skoro jako kryoterapie na obvyklých cestách mezi vlakovým nádražím, hotelem a bowlingovou halou (letos v rukách nového vlastníka, který připravil skvělé občerstvení!).

Pro proseckou výpravu začal v pátek nejprve vyjednáváním. Pro neúčast Míši Zelinkové se Berta nejprve dohlásila do dvouhry, aby nakonec pro neúčast Monči Světničkové hrála mix a debl s Terkou Švábíkovou 😉 Odhlášky ocenila i Kačka, která se díky tomu dostala v mixu s Ondrou Helarem do hlavní soutěže a nemusela tak ve zdaleka ne zdravém stavu v pátek nastoupit na kurt.

Jediným, kdo zasáhl do kvalifikace, byl tak Tomáš ve dvouhře. Jeden soupeř byl „Slabý“ a druhý ho zase „Nešetřil“ 😉 oba se ale podařilo porazit ve dvou setech díky dobrému pohybu a rychlejší hře.

Po příjemné večeři a noclehu v hotelu Central jsme se pustili s plnou vervou do sobotních bojů hlavní soutěže.

V mixu se nevydařilo první kolo Honzovi s Jíťou, kteří po nervózním výkonu podlehli Haringovi a Grenčíkové dvakrát 20:22. Velká škoda! Ondra s Kačkou se utkali se soupeři, s nimiž měli hrát už kvalifikaci, polským párem Kolumbajew-Niklas, a prohráli s nimi 14:21 a 16:21, i když hra nebyla vůbec beznadějná. Tomáš hrál s Petrou Hofmanovou z Dobrušky a „nejmenší mix historie“ se prosadil v prvním kole proti páru Myšáková-Brothánek. Po třech setech a velmi jednoznačném průběhu toho třetího prošli T+P do druhého kola, kde málem vzali set páru Holub-Fuchsová. Druhý už byl jednoznačnější, ale i tak jde o pěkný výsledek.

Medailovou nadějí byla spolupráce Berty s Vojtou Šelongem. V prvním kole porazili s přehledem dvojici Vachálek-Nejedlová. Pak ale bohužel vypadli s párem Hubáček-Lajdová – velká škoda, herně na ně určitě měli.

Do dvouher z našich zasáhl pouze Tomáš, a to úspěšně. V prvním kole podobně jako na GPA ve Vinoři čekal Mirko Šída. Libereckého soupeře se podařilo zdolat ve dvou vyrovnaných setech 21:19 a 21:18. Tomáš 3x v kariéře postoupil mezi 16 nejlepších na GPA v singlu; a vždy to bylo po výhře právě nad Mirkem. 😉 Následoval zápas s Lukášem Holubem, i přes výsledek 13:21 a 11:21 plný maratonských výměn a zápas, který si oba hráči užili.

Ve čtyřhře si Filip s Michalem neporadili s polskou dvojicí Kolumbajew – Rudzinski. Dost jednoznačně podlehl i Tomáš s Danem Koždoněm páru Mendrek-Šelong. Honza s Deanem Brabcem vyhráli první kolo proti dvojici Jedzok-Bláha, ale pak ve třech setech prohráli s hradeckým párem Holub-Hubáček. Kačka s Jitkou nestačily v prvním kole na pár Koldová-Kurzová. Berta s Terkou vyhrály první kolo proti Frischové a Moravcové, pak ale ve vyrovnaném souboji podlehly Maixnerové a Milisové 22:20 19:21 a 19:21. Velká škoda…

Turnaj, který ukázal, že lze hrát i ve stavu nemocných, kde všude lze objevit šikovné partnery pro párové disciplíny, jak výhodné je cestovat s Kačkou 😉 a že kdo dobře trénuje, na kurtu to pak prodá (tedy většinou), je za námi – a MČR brzy před námi. Přejme všem proseckým dobrou formu i potřebné sportovní štěstí.