benadOtevřeného turnaje kategorie U15 se v Benátkách nad Jizerou v sobotu 28. května zúčastnili také Vašek Obhlídal s partnerkou Radkou Šilhavou z Hamru. V dobré konkurenci hráčů své věkové kategorie vybojovali nakonec 5. místo. Více v reportáži od Honzy Obhlídala:

Radka s Vaškem měli ve skupině za soupeře Benátky2 (Kramešová Zuzana, Nekvinda Petr). Tady se překvapení nekonalo a všechny zápasy jsme bez problémů vyhráli. Druhý soupeř ze skupiny Kladno (Mikelová Kateřina, Morávek Michal) byl trochu tvrdší oříšek. V prvním zápase, kterým byl mix, se nám podařilo vyhrát první set 21:19. Druhý jsme prohráli 17:21. Ve třetím to už vypadalo na velké překvapení. Vedli jsme 19:16, ale zase se něco zlomilo. Hra začala být trochu pasivní a asi se čekalo na soupeřovy chyby. Zase to prokletí koncovky rozhodujícího setu. Prohra 21:19. O to větší to bylo zklamání, když Radka porazila Katku 2:1 na sety. Vašek bohužel na Morávka nestačil. V prvním setu ztratil v prostřední části a uhrál jen 13 bodů. Ve druhém to bylo o hodně lepší, nicméně i ten prohrál 20:22. Tím se „odsoudili“ do skupiny o 4.-6. místo.

Tam se utkali s Benátky 1(Zuzáková Kateřina, Kalkuš Matyáš). Tady byl rozhodujícím zápasem mix. V prvním setu jsme neměli problém. Hráli jsme přes kluka a set jsme vyhráli. Ve druhém jsme trochu polevili a už to vypadalo na 3. set. Podařilo se nám ale v závěru otočit z 18:20 na 22:20. Vašek pak následně jasně přehrál Kalkuše. Radka to měla daleko těžší. Se Zuzákovou moc šancí neměla. Ta ji nemilosrdně rozstřílela. V poslední zápase nás čekaly Pardubice (Valentová Kateřina, Ehm Adam). Mix, jak se ukázalo, byl opět rozhodující. Výkon byl z naší strany takový malátný. Ani soupeř nebyl příliš čerstvý. Prohráli jsme oba sety, ale jen s nepatrnými rozdíly. Tohle byl snad jediný zápas, kde jsem měl pocit, že to bylo trochu odbyté. Měli určitě na to vyhrát alespoň jeden set. Radka poté celkem s přehledem porazila Valentovou ve dvou setech. A některé výměny byly opravdu velmi pohledné. Vaška čekal Ehm. První set si nechal utéct především vlastními chybami. Ve druhém to už taky vypadalo na jasnou prohru. Ale za stavu 11:19 se Ehm nějak zasekl a Vašek srovnal. Závěr zase nedotáhl a prohrál 20:22.