Badmintonový oddíl

1. liga: domácí prostředí v BB Areně přineslo dvě výhry týmu dospělých

ligaaV neděli 19. ledna pořádal náš oddíl v BB Areně v Letňanech 3. kolo 1. celostátní ligy. Poslední kolo základní části přineslo týmu SK Prosek Praha A dvě těsná vítězství v poměru 5:3 nad družstvy Meteoru B a BA Plzeň B. Díky tomu obsadí SK Prosek Praha 2. místo a bude v play-off bojovat o vítězství v 1. lize a možnost účasti v extraligové baráži.

Za tým SK Prosek Praha A nastoupili kapitán družstva Jan Vorlík, dále Lukáš Klačanský, Marián Šulko, Filip Stádník, Václav Palán, Eliška Maixnerová a Tamara Prostináková.

Pod dohledem předsedy p. Jurky a vrchního rozhodčího Tomáše Krajči a za velké pomoci našich ochotných dobrovolníků na umpirech – Filipa Hrocha, Petra Pihery, Pepy Rákosníka a Lucky Mockové vše proběhlo, jak mělo. Ligový tým udržel neporazitelnost, zaznamenal dvě výhry, a klub si připsal pořadatelský „zářez“ v podobě souběžných utkání s extraligou. Diváci tak mohli vidět dvě nejvyšší české soutěže na jednom místě a v jediný den. Díky patří také Ondrovi Lubasovi a týmu Meteoru za bezproblémovou domluvu a sladění obou utkání.

SK Prosek Praha – BA Plzeň B 5:3
Ke stažení: zápis o utkání

V úvodním duelu jsme vyzvali tým Badmintonové akademie Plzeň B. Soupeř nás zaskočil výbornou kvalitou zejména v párových disciplínách, a celé utkání bylo mnohem obtížnější, než jsme očekávali. Otevřeli jsme je úspěšným mixem Elišky a Vaška proti Pistulkovi a Jeřichové a suverénní výhrou Mariana nad Mrázem. Ale soupeř kontroval, když vyhrál 2. debl (Filip s Lukášem podlehli Pistulkovi a Karasovi) i 1. debl (Vašek a Honza ve třech setech podlehli Voráčovi s Kuralem). Při prohře Tamary se Šmídovou při hře, kdy míč málokdy dolétl alespoň za deblovou čáru už jsme k výhře potřebovali zvládnout všechny ostatní zápasy. Naštěstí Tami s Eliškou zvládly vyrovnaný debl s Jeřichovou a Šmídovou. Honza udolal v emotivním souboji Přemka Voráče 26:24 a 21:19 i za pomoci velmi exkluzivních „prasátek“ a Lukáš otočil průběh špatně se vyvíjející dvouhry s Martinem Kuralem. Celkově tedy 5:3 a důležité body do tabulky.

SK Prosek Praha – Sokol Meteor Praha Radotín B 5:3
Ke stažení: zápis o utkání

Druhý velmi obtížný soupeř, který v dosavadním průběhu nasbíral jen jednu remízu, ale proti nám nastoupil v plné, velmi zkušené a silné sestavě. Elán nám dal opět úvodní mix – Vašek s Eliškou porazili Hoška a Titěrovou ve dvou setech. Výhru jsme zapsali i v druhém deblu, hrdiny utkání se stali Filip s Marianem, kteří slovy Filipa – „nechali soupeře věřit, že to má pod kontrolou, a nakonec vyhráli dřív, než s tím mohl něco udělat“ – no zkrátka ze stavu 16:20 ve třetím setu proti Jiráskovi a Stoklasovi bleskurychle udělali skóre 23:21 a bod pro naše barvy…

Posléze Tami a Eli podlehly ve dvou setech páru Titěrová-Mikelová, ale Vašek s Honzou zvýšili na 3:1 s Hoškem a Synovcem. Tamara v singlu podlehla Kačce Mikelové, avšak další prosecký bod přinesl rutinně Marian. Při stavu 4:2 mohli být autory „vítězného bodu“ Honza nebo Lukáš. Bohužel Honza po slabším výkonu nestačil na Iva Stoklase, Lukáš na jedničce však porazil Pavla Synovce, a tak jsme utkání uzavřeli se skóre 5:3.

Prosecké družstvo z druhého místa západní skupiny 1. ligy půjde v play-off nejspíše proti týmu BK TU v Liberci. V konkurenci libereckých, TJ Slovanu Vesec a BA Plzeň B se bude prát o první místo v lize a možnost hrát po roce opět extraligovou baráž. Držte palce do závěrečného kola, které je na programu v březnu.

Velký dík patří dnes všem, kteří se podíleli hrou, pomocí, pískáním, organizací či radou a koučinkem na úspěšném dni. Tým jej uzavřel příjemným posezením a do play-off nám zbývají krásné dva měsíce na tolik potřebnou regeneraci ;-) i nabrání správné vítězné formy a nálady.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři