47375852_10157031659513130_1042717621658583040_nV sobotu 1. prosince se hrálo druhé kolo západní skupiny 1. celostátní ligy dospělých. Družstvo SK Prosek Praha A cestovalo do Liberce, aby se utkalo s týmy TJ Slovan Vesec a BK TU v Liberci. Na půdě Technické univerzity Liberec se nám podařilo získat 4 body do tabulky za jednu výhru a jednu porážku.

Tým SK Prosek Praha nastoupil v sestavě Tamara Prostináková, Eliška Maixnerová, Lukáš Klačanský, Marián Šulko, Jiří Provazník, Filip Stádník, Jan Vorlík, Václav Palán a trenér Tomáš Krajča, na nejvyšší družstvo našeho klubu dohlížel také pan předseda Jan Jurka.

SK Prosek Praha – TJ Slovan Vesec 3:5

zápis o utkání: online

V duelu s Vescem jsme očekávali tuhý odpor mladého týmu soupeře a to se také potvrdilo. Bojový pokřik nás naladil na utkání, v němž bylo málo „jistých,“ zato však hodně „otevřených“ zápasů. Úvodní mix se podařilo zvládnout Jirkovi s Eliškou, kteří porazili pár Vajsejtl-Foukalová. Ale souběžně hraný zápas 1. čtyřhry pro nás byl neúspěšným dramatem – Honza s Vaškem podlehli v koncovce 3. setu Klimešovi a Stejskalovi. Na 2:1 pro Prosek zvýšili Jirka s Filipem, zkušení deblisté na tři sety přehráli pár Poláček-Vajsejtl. Ale Eliška s Tamarou tentokrát nenavázaly na stoprocentní bilanci z prvního kola a proti dvojici Dzhangobekova-Hořínková prohrály ve dvou setech.

Po párovkách tedy 2:2 a k výhře scházely oběma týmům 3 uhrané singly. Třetí prosecký bod získal Lukáš, když poměrně s přehledem porazil na jedničce Stejskala. Do hry se pak dostal Marián, který svedl náročný a dlouhý souboj s Ondrou Klimešem. Vedení 18:14 ve třetím setu bohužel nestačilo a nakonec se po výsledku 23:21 z vítězství radoval soupeř… Za stavu 3:3 zbývaly dva singly našich nejmladších hráčů. Oba však hráli proti zahraničním posilám soupeře – Vašek podlehl Mateji Poláčkovi ze Slovenska a Tamara s přehledem hrající Ukrajince Dzhangobekové.

Celkově tedy 3:5 – gratulace našim soupeřům, a pro nás námět; jak zvládat koncovky, jak si poradit se singlovou hrou, když se cítím jako deblista, a také jak se poprat s nezdarem a umět zastavit bodové série soupeřů…

SK Prosek Praha – BK TU v Liberci 5:3

Z neúspěchu v prvním utkání jsme se rychle oklepali a po krátké rozehrávce, poradě o sestavě a pokřiku jsme se pustili do křížku s Technickou univerzitou. Soupeři při své minimální sestavě 4+2 taktizovali a neobsadili druhou mužskou čtyřhru – Filip s Jirkou tak skrečí zajistili vedení 1:0. Herně utkání začal mix a první čtyřhra. V mixu se tentokrát 100% nedařilo Jirkovi a proti kvalitním soupeřům Vachálkovi s Nejedlovou uhráli spolu s Eliškou 16 a 17 bodů. Vítězství po třech neúspěšných pokusech však konečně zapsali Honza s Vaškem a zápas proti Šídovi a Zahrádkovi si užili – 21:9 a 21:18.

Prosecké vedení na 3:1 po párovkách ještě zvýraznily Eliška s Tamarou proti Vargové a Nejedlové. Chyběl nám jeden bod k jistotě remízy a dva do výhry. Na 4:1 zvyšoval ve třetí dvouhře Marián, který si poradil s domácím Filipem Markem ve dvou setech. Honza dostal důvěru ve druhém singlu a sehrál pěkný a bojovný zápas s Jakubem Zahrádkou, odešel ale ve dvou setech poražen. V posledním „balíku“ zápasů už byli ve hře jen slovenští hráči. Na naší straně Tamara a Lukáš, u libereckých Angelika Vargová a Juraj Vachálek.

Výkon Tamary nebyl možná dominantní a z kurtu byla znát nervozita, ale dokázala zápas zvládnout a přinesla pátý, rozhodující bod.

Mezitím Lukáš sehrál parádní bitvu s dalším kvalitním soupeřem – post jedničky v první lize je opravdovou výzvou. První set a velmi dobrá, aktivní hra – 21:17. Ve druhém setu Juraj zrychluje a kontruje výhrou 21:16. Třetí set končí až v nastavení, bohužel po nevyužitých mečbolech skóre 22:20 pro Juraje a tedy snížení na 3:5 z pohledu libereckých.

I tak ale cenná a důležitá výhra, která opět posunuje naše družstvo blíže nadstavbové skupině o 1. místo. Vzhledem k faktu, že jen Filip byl v tomto kole stoprocentním hráčem (ale z toho jednou díky skreči soupeřů), bylo hodně zajímavé i zhodnocení a volba „hráče víkendu“ – při remíze mezi Mariánem a Honzou nakonec v opakované volbě uspěl Honza, zejména za přístup a odvahu, s jakou odehrál svoji dvouhru. Klobouk dolů ale před všemi, kteří v sobotu reprezentovali prosecký oddíl; vzájemné koučování, podpora a bojovnost byly na vysoké úrovni a zapomenout nelze ani „zásobování“ skvělou buchtou od Didi, která pomáhala na nervy těm, kteří klání právě sledovali zpoza kurtů.

Příští kolo nás čeká v domácím prostředí BB Areny v Letňanech, a to v neděli 20. ledna. Věříme, že množství našich fanoušků a dobrá forma našich hráčů pomohou dostat Prosek do skupiny o vítězství.

A jestli vše klapne tak, jak má, budeme pro vás mít i jedno velké a příjemné překvapení!