Badmintonový oddíl

1. liga: SK Prosek Praha se drží v čele ligové tabulky

lioV sobotu 30. listopadu se hrálo druhé kolo západní skupiny 1. ligy. Za pořadatelství SK Hamr sehrál tým SK Prosek Praha duel s domácími a potom s vedoucím družstvem soutěže TJ Slovan Vesec. Výhra nad Hamrem a remíza s Vescem nás udržela v čele ligové tabulky – se stejným bodovým ziskem jako Vesec a horším skóre.

Tým nastoupil v oslabené sestavě, do které zasáhly nemoci, účast na turnajích mládežnických reprezentačních výběrů i další okolnosti. Naopak radost nám udělala posila z Číny Míša Zelinková a také nová týmová trička.

Družstvo SK Prosek Praha nastoupilo v sestavě Honza Vorlík, Vašek Palán, Filip Stádník, Marián Šulko, Adam Šulc, Míša Zelinková a Eliška Maixnerová.

SK Prosek Praha – SK Hamr 5:3
V úvodním utkání proti Hamru jsme dobře zvládli tři párovky a dva singly. Vašek s Eliškou přehráli Honzu Vitveru a Kláru Šilhavou, Eliška s Míšou výrazným rozdílem sestry Šilhavé a Vašek s Honzou ve třech setech Brázdu a Volfa. Zaváhal jen druhý debl, kde Filip s Adamem podlehli Adamu Hobzikovi a Kubovi Vitverovi.

Ve dvouhrách nás uklidnila Míša hladkou výhrou nad Radkou Šilhavou a Marián, který přehrál Vaška Bláhu. Honza na jedničce podlehl Kubovi Vitverovi a za rozhodnutého stavu už nás ani nemrzel prohraný třísetový singl Filipa s Matějem Volfem 19:21 v rozhodující sadě. Pražského soupeře a nováčka soutěže jsme tedy porazili 5:3.

SK Prosek Praha – TJ Slovan Vesec 4:4
Stejně jako nám i Vesci chyběl důležitý člen sestavy – ukrajinská posila Dzhangobekova. Výsledek souboje nejlepších týmů minulé sezóny i průběžné tabulky byla nakonec remíza. Čtyři zápasy se hrály na tři sety a velmi vyrovnaně, spravedlivě jsme my vyhráli dva a Vesec také. Konkrétně Míša podlehla Hořínkové 20:22 v rozhodujícím setu, ještě divočejší byl výsledek deblu s Eliškou proti Hořínkové a Foukalové – 25:27! Z druhé strany ovšem Vašek s Eliškou zvládli mix proti Vajsejtlovi a Foukalové 22:20 a Marián singl se Stejskalem 21:15.

Do druhého deblu šli tentokrát Filip s Marianem a porazili v něm pár Stejskal-Vajsejtl. Také Honza s Vaškem nezaváhali proti páru Klimeš-Poláček. Bohužel už jsme nepřidali žádný singl – Honza podlehl Klimešovi a Filip Poláčkovi.

Výsledky ligového klání přinášejí optimismus – Prosek se opět bude chtít prát o nejvyšší příčky v první lize a obhajobu loňského titulu. Držte nám palce, další kolo se bude hrát na domácí půdě v BB Areně v neděli 19. ledna!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři