Badmintonový oddíl

2. liga: B-tým si v domácím prostředí vybojoval průběžné 1. místo

O víkendu 27.-28. listopadu se hrálo třetí kolo 2. regionální ligy družstev dospělých. Do soutěže zasáhly tři týmy SK Prosek Praha B, C a D. Nejvíce se dařilo béčku, které dokázalo porazit dva týmy pražské Astry a zajistilo si tak po první polovině soutěže průběžné vedení v tabulce.

Výsledky: online

SK Prosek Praha B nastoupil v sestavě: Miloslav Beznoska, Filip Stádník, Tomáš Krajča, Václav Obhlídal, Marek Schumpeter a Vanda Sedláčková.

V prvním utkání s Astrou B, jedním z hlavních rivalů v boji o vítězství, jsme získali cenný výsledek 5:3. Body na stranu soupeře zapsali Myšák výhrou nad Tomášem, Sváta, který ve třech setech udolal Vaška a skreč dámské čtyřhry. Podařilo se nám ale získat na svou stranu všechny ostatní párovky, výhru Vaška s Markem proti dvojici Sváta-Měřička dokonce odnesla Zdendova raketa… Opřít jsme se mohli o výborné výkony Filipa a Vandy, kteří spolu zvládli mix a oba dva své singly, Filip proti Erhartovi a Vanda proti Andree Kobylákové.

Následně béčko hrálo s Astrou C, a až na nutnou skreč dámského deblu už bylo stoprocentní. Jeden set získal Astře na prvním singlu Nesvačil proti Tomášovi, ostatní zápasy si naši hráči pohlídali ve dvou sadách. Výhra 7:1 potvrdila průběžné první místo v tabulce 2. regionální ligy.

SK Prosek Praha C hrál v sestavě: Radovan Gregor, Filip Týc, Josef Rákosník, Šárka Vlášková, Dana a Kateřina Kykalovy.

Také céčko nemělo plnou sestavu a muselo tak vždy skrečovat druhý pánský debl. V souboji s Astrou C i tak dosáhlo na výhru 5:3 – ke zmíněné skreči se přidaly první a druhý singl. Proti Moravcovi na trojce ale Pepa vybojoval důležitý bod. Dvouhru vyhrála i Šárka a úspěšné byly páry Šárka-Dana, Radek-Dana a Pepa-Filip.

Proti Astře B céčko nebylo favoritem v žádném zápase, při prohře 1:7 předvedla krásný singlový výkon Šárka, která vybojovala výhru 18:21 22:20 a 22:20 nad Andreou Kobylákovou. Vyrovnaný byl i mix a ženský debl, oba dva však skončily třísetovou výhrou soupeřů.

Po polovině základní části je céčko v průběžné tabulce na 6. místě.

SK Prosek Praha D nastoupil v sestavě: Anton Bocharov, Jan Šnaiberk, Petr Krejčí, Jiří Zlatník, Tomáš Orlík, Natálie Stará.

V prvním utkání vyzvalo déčko Benátky B. Porážka 1:7 byla snad až příliš krutá. Těsný třísetový mix prohráli Tom s Naty proti dvojici Simon-Kalkušová. Nedařilo se ani deblům Petr-Tom a Honza-Jirka. Ve dvouhrách bodoval pouze Petr na dvojce proti Sopkovi, Honza nestačil na Müllera, Naty prohrála s Pokornou a Jirka se Simonem.

Velmi těsný byl zápas proti Radotínu C. Na naší straně bodoval Honza, který na jedničce porazil ve třech setech Frantu, Natálka, která zvládla také třísetový singl se Šemberovou, a Anton s Honzou, kteří porazili pár Jirásek-Musil. Bohužel to stačilo jen na prohru 3:5, kde skreči dámského deblu soupeři přidali výhry Staňka nad Petrem a Jiráska nad Jirkou v singlech, Musila s Titěrovou nad Antonem a Natkou a pak nejdramatičtější bod, výhru Franty se Staňkem nad Petrem a Tomášem 24:22 v rozhodujícím setu.

Ani ve třetím utkání se nepovedlo dosáhnout na body. Při prohře 2:6 s týmem Hamru B zabodoval Petr, který na dvojce porazil Kyzlíka, a Anton s Natkou v mixu výhrou nad Slavíkem a Koliášovou. Mrzet nás může třísetová prohra Petra s Tomem proti dvojici Slavík-Urban či těsný singl Honzy na jedničce proti Sklářovi.

Déčko je zatím na průběžném 7. místě a v dalších kolech určitě bude chtít svou bilanci ještě vylepšit.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponzoři a partneři