Badmintonový oddíl

Adria Youth + U17 International: maratonský dvouturnaj v Opatiji

WhatsApp Image 2022-05-22 at 10.48.31Ve dnech 20.-22. května se konaly v chorvatské Opatiji dva turnaj – mládežnický Adria Youth International pro kategorie U11-U15 a turnaj evropského okruhu U17. Obou se zúčastnili také prosečtí hráči, tentokrát v improvizované výpravě „rozesazení“ do mnoha ochotně pomáhajících rodin. V turnaji si vedli výborně, když Agátka Maixnerová dokonce vyhrála smíšenou čtyřhru U13 a povedlo se získat i další medaile a cenná umístění.

Za organizaci a pomoc patří předem velký dík všem zapojeným rodičům v čele s Maixnerovými, kteří se o proseckou skupinu postarali na místě, řidičům, kteří děti odvezli tam i zpět, a všem, kdo přispěli k úspěchu celého výjezdu :-)

Prosecká účast v Opatiji: Agáta a Amélie Maixnerovy, Štěpánka Nýdrlová, Gabriela Frühaufová, Petr Bříza, Kryštof Coufal a Filip Titěra.

Začneme turnajem BEC U17. Do něho zasahla pětice proseckých. V mixu prohráli Petr s Štěpánkou i Filip s Ami své první zápasy. V singlu Kryštof sehrál pěkný zápas proti nasazené dvojce z Itálie. Filip uhrál jedno kolo, porazil Steinwendera z Rakouska, dalšímu rakouskému hráči Oberndorferovi už nestačil. Štěpánka si poradila s Galimberti z Itálie, nad její síly byla domácí nasazená Ana Pranič. Krásný výsledek si připsala Ami, které se podařilo přehrát nasazenou Sarah Dlapka z Rakouska, ve druhém kole porazila Elišku Mikešovou a až mezi šestnácti nejlepšími ji zastavila Anja Blazina ze Slovinska. Filip s Kryštofem v deblu dostali hned v prvním kole pozdější vítěze Gil-Oballe ze Španělska. A celkově nejlepší výsledek v U17 zaznamenala Ami s Erikou Osičkovou, když se po volném kole a výhře nad rakouským párem Gillesberger/Schindler dostaly do čtvrtfinále, tam už podlehly páru Hafner/Van Wonterghem.

Protože naši hráči jsou ještě věkem U15 a bojují tak proti o dva až tři roky starším soupeřům, je každý vyhraný zápas v BEC U17 cenný a je skvělé, že se už dostávají do soutěží a mohou uspět v prvních kolech a získat cenné zkušenosti. Jen tak dál!

Výsledky turnaje BEC U17: online

Turnaj U11, U13 a U15 se hrál tradičně způsobem KO v párových disciplínách a skupinami a pavoukem v singlech. V kategorii U13 se účastnila Agátka Maixnerová a vedla si skvěle! V singlu sice přes silné soupeřky nepostoupila ze skupiny. V deblu však spolu s Danou Dušánkovou vybojovala bronz a v mixu spolu s Fandou Vrchotickým dokonce celý turnaj vyhráli – krásná práce a Chorvatsko tak bude pro Agi určitě oblíbenou turnajovou destinací ;-)

V kategorii U15 získali dvě medaile kluci v deblu. Semifinále hrály proti sobě páry Kryštof/Filip a Petr/Kuba Klokan. Úspěšnější byli Kryštof s Filipem a i když potom podlehli páru Bergua/Isabal ze Španělska, mohli mít ze svého deblového působení velkou radost. Potěšující je i fakt, že všechny holky, včetně Gabči na jejím prvním mezinárodním turnaji, postoupily ze svých skupin (postupovali jen vítězové) a v dobré konkurenci uhrál každý několik vítězných zápasů.

Pro všechny je pak zkušeností také náročný denní program, zápasy vypsané na 9 či 9:30 večer a pobyt v hale „od úsvitu do soumraku“ – trochu vykompenzované hezkým společným ubytováním a užíváním si u moře ;-)

Výsledky turnaje Youth: online

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři