Badmintonový oddíl

Badminton Czech Talent: Kája získala s týmem Prahy 3. místo!

kajakrumlov

Tradiční celostátní turnaj U11 se letos konal v Českém Krumlově o víkendu 7.-8. listopadu. Prosecké barvy na něm hájila Kája Nachtmanová, která získala parádní úspěch – s týmem Výběru Prahy obsadila v soutěži družstev regionálních výběrů 3. místo, a nutno říci, že právě Kája byla často oním pověstným „jazýčkem na vahách.“ V individuální soutěži už se Káje tolik nedařilo a získala 15. místo.

Ke stažení: výsledky soutěže družstev | ind. turnaj – chlapci | ind. turnaj – dívky

Týmový turnaj – po loňské výhře byla Praha letos třetí

V týmové soutěži se turnaje letos zúčastnilo 8 družstev výběrů jednotlivých oblastí. Týmy byly rozděleny do 2 základních skupin po 4 a hrály každý s každým na 3 dvouhry chlapců a 3 dvouhry dívek – vždy jen na dva sety; výsledkem byl tedy poměr 12 odehraných setů. Pražské družstvo vedl stejně jako loni do boje trenér Tomáš Kos, a jeho barvy hájili až na Káju jen zástupci Radotína: Petr Hnilica, Tomáš Bláha, Adam Král, Milan Kovář, Helena Chvalová, Klára a Adéla Klímovy a právě Kája Nachtmanová.

Protože Kája nastupovala k posledním zápasům třetí dvouhry dívek, bylo často na ní, aby získala důležitý set a rozhodla o výsledku. S velkým tlakem se vypořádala dobře… možná lépe nežli nervy diváků za kurtem. Ostatně posuďte sami. Už v prvním utkání Prahy proti výběru Západních Čech došlo na stav 6:4. Před posledním utkání bylo potřeba, aby Kája uhrála alespoň set. S ašskou Markétou Flachsovou nakonec remizovala 17:21 a 21:19 – Praha tak vyhrála 7:5!

Druhý souboj ve skupině byl pro Prahu jasnou záležitostí, s týmem Jižních Čech B uhrála Praha výsledek 9:3, na kterém se Kája podílela dvěma body za výhru nad Terezií Zavadilovou 21:4 a 21:6.

Ve třetím utkání naopak Praha podlehla výběru Severních Čech poměrem 4:8, když všechny body uhráli ve svých dvouhrách kluci. Káje se na trojce nepodařilo najít recept na Karolínu Fišerovou, které podlehla 10:21 a 14:21.

Do semifinále tak Výběr Prahy šel proti vítězi druhé základní skupiny, týmu Východních Čech. Bohužel ani tady se nepodařilo uspět, Praha podlehla soupeřům poměrem 4:8; Kája nestačila na trojce na Petru Maixnerovou výsledkem 4:21 a 7:21.

Stále ještě ale bylo ve hře třetí místo. A souboj o něj se Sokolem Klimkovice nesl znaky antického dramatu. Všechno skvěle začali kluci – Petr, Tomáš i Adam přinesli plný počet šesti bodů. Jenže Helena a Klára podlehly svým soupeřkám vysokým rozdílem, a tak bylo jasné, že Kája musí proti Barboře Helešicové urvat alespoň set. Někdy je v reportážích potřeba věci trochu nadsadit a patřičným způsobem „prodat“ – tento výsledek to ale nepotřebuje. 20:22 a 27:25! Důležitý set byl doma a Praha mohla slavit 3. místo.

krumlovtym

Individuální soutěž: Kája musí dospět hlavou, aby prodala své umění

V individuální soutěži bylo reálným cílem prosadit se do první desítky zúčastněných. Kája ale ještě potřebuje srovnat hlavu, aby dokázala prodat to, co umí, nedělala zbytečné chyby a nebála se některých soupeřek. V turnaji to bylo jako na houpačce. Nejprve ve dvou setech podlehla Kateřině Osladilové z Klimkovic, pak si poradila s Helenou Novotnou z Tábora. S Barborou Helešicovou stejně jako v týmové soutěži remizovala na sety 1:1. A na Petru Maixnerovou také jako v sobotním utkání týmů nestačila. Zamrzela prohra s pražskou konkurentkou Helenou Chvalovou. Na závěr Kája přidala výhru nad táborskou Zuzanou Kočovou a při poměru setů 5:7 a 17 získaných bodech obsadila celkové 15. místo ze 23 zúčastněných hráček. To samozřejmě není žádná ostuda, ale všichni víme, že „naše malá Kája“ má na víc; a se sobě vrozenou bojovností, hravostí a cílevědomostí v tréninku to jistě brzy dokáže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři