Badmintonový oddíl

Czech U17 International: Adam zvítězil ve smíšené čtyřhře!

WhatsApp Image 2020-10-05 at 10.31.29Ve dnech 1.-3. října se v Českém Krumlově konalo mezinárodní mistrovství ČR do 17 let. Turnaj evropského okruhu přilákal konkurenci zejména z Polska, Rakouska a několika dalších zemí. Máme velkou radost z úspěchu našich hráčů: Adam Šulc se stal mezinárodním mistrem ČR ve smíšené čtyřhře spolu s Klárou Šilhavou a k tomu přidal bronzovou medaili v deblu po boku Adama Vojtěcha.

Turnaje se zúčastnili Kája Nachtmanová, Ivana Treperová, Vanda Sedláčková a Adam Šulc pod vedením trenéra Tomáše Krajči.

Výsledky: online

V dnešní zvláštní době bylo první výhrou, že se turnaj vůbec mohl odehrát. Původní nabité pavouky poznamenalo množství odhlášených hráčů, jimž jejich země či obavy ze situace v ČR nedovolily startovat. Celý německý výběr až na jednoho hráče, všichni hráči a hráčky ze Slovenska, turnajová jednička ve dvouhře žen z Polska… ti všichni měli u svých jmen v pavoucích ono nepopulární „WDN“ tedy withdrawn. Přesto Badminton Europe neumožnil turnaj přelosovat a byli jsme tak svědky zajímavé aktivity při tradičním team managers meetingu, kdy bylo nutné do soutěže na uvolněná místa dolosovat doslova desítky hráčů a hráček. Alespoň se podařilo upravit turnajový program tak, že se téměř neustále hrálo, odpadly zbytečné prostoje a průběh tří dnů byl více než důstojný.

Naše výprava ve dvou autech Tomáše a Martina S. a s „dědou na telefonu“ u Káji se popasovala jak s organizací výjezdu, tak i s pravidly turnaje. Vzhledem k epidemické situaci a nařízením BE a BWF bylo nutné dodržovat všechna opatření, hráči tak doslova v okamžiku, kdy „slezli“ z kurtu, nasazovali roušky, koučování probíhalo výhradně v roušce a nadechnout se bylo možné ne na tribuně, ale jedině venku před halou (naštěstí za příznivého počasí). Možná nikdy nebylo nutné obětovat tolik osobního pohodlí pro náš krásný sport – ale je skvělé, že se hrálo!

Smutný turnaj zažila Kája. Ani skvělý výkon v mixu s Danem Dvořákem (především Dan byl nejlepším hráčem na kurtu) nakonec nestačil po dvou těsných setech na výhru s dvojicí Rázl-Kozempelová. Kája pak po volném kole v singlu vyzvala Katku Pokornou z Benátek, po slabším výkonu však vypadla a hned ve čtvrtek večer ještě cestovala domů. Ostatní dívky se prodraly alespoň v jedné disciplíně do pátečního programu. Vanda vypadla z mixu s Adamem Srncem po prohře s dvojicí Jeništa-Jarošová, ale uspěla v singlu, když na tři sety udolala šikovnou, ale spíše párařku Julii Wojcik, a také další polskou soupeřku Martu Styczynskou. Bojovné a velmi dobré výkony! O něco hůře si vedla Ivča, která úplně neměla svůj den. Přesto v mixu s Ondrou Běhounkem porazili dvojici Urbanec-Bártová a mohli se radovat z postupu do druhého dne turnaje. V singlu Ivča na tři sety prohrála s jistě porazitelnou soupeřkou z Polska Emilií Jochacy. A společně v deblu měly holky i trochu smůly, když hrály hned první zápas s polskou dvojicí Kinga Stokfisz – Julia Wojcik. Bylo to na tři sety s pěkným vzpětím v druhé sadě, avšak jednoznačnou třetí. Polky posléze došly do finále a ukázaly, že nejsou žádná „ořezávátka“…

Adam hrál ve čtvrtek pouze mix, s Klárou si poradili s velmi kvalitní polskou dvojicí Piotr Liszka – Kinga Stokfisz a pak i s rakouským párem Simon Bailoni – Lena Krug. Zejména Poláci by asi při jiném losu došli v soutěži daleko. Adam otevíral i páteční program, když v mixu porazil polský pár Piotr Tomaszewski a Martyna Kowalczyk. Naopak Ivča s Ondrou už si nevěděli rady s párem Danielak-Styczynská, pozdějším finalistům ale vzali 16 a 19 bodů, to není vůbec špatné.

Posléze došlo na Vandu a její singl s Eliškou Bílkovou, která do té doby nemusela ani jednou hrát (2x jí vyšel „walkover“ přes soupeřky, které do Č. Krumlova nedorazily). Byla to bitva na tři sety, kde Vandě scházelo malinko úderové kvality a postoupila tedy Bílková po setech 19:21 21:15 a 16:21.

V soutěži v tu chvíli zbýval jen Adam, měl ale dokázat ještě velké věci. Spolu s hradeckým Adamem Vojtěchem vyřadili v prvním kole deblu pár Běhounek-Fuciman, a po třech setech si poradili i s polskou dvojicí Melaniuk-Mitroszewski. Krátce po 17. hodině pak došlo na velký okamžik Adamovy kariéry – v mixu s Klárou vyzvali dvojici Dominik Kwinta-Anna Czuchra. Byl to souboj do posledního míčku – 21:17 11:21 a 21:19; po jeho dopadnutí ohromná radost, že se podařilo překonat Adamovu „nemesis“ – soupeře, s kterým vždy těsně v koncovkách prohrál.

Sobota přinesla semifinálové a finálové bitvy. Pořadatelé po celou dobu zajišťovali rozhodčí, a na závěrečný program dokonce i čárové. Krásný a na turnajích BEC U17 nevídaný luxus, který dělá z krumlovského turnaje „speciální zážitek“. Adam s Klárou v semifinále mixu porazili turnajové jedničky Davida Perkowského a Julii Piwowar zejména díky chytrému rozehrávání přes deblové body a ubírání rychlosti z drajvových výměn, v nichž se Poláci tradičně cítí silní. V deblu už kluci nestačili na Simona Bailoniho a Ilju Nicolussiho z Rakouska, i když po prvním setu 8:21 ve druhém uhráli 19 bodů.

Jedním z posledních zápasů dne bylo finále mixu. Soupeři Maksymilian Danielak a Marta Styczynská. Po prohrané první sadě se podařilo upravit taktiku, zpřesnit na síti a prosadit se útokem – 21:15. Drama na závěr a především fantastická práce Kláry na síti – 21:19 ve třetím setu a radost ze zlatých medailí!

Gratulujeme Adamovi ke skvělému výsledku a titulu mezinárodního mistra ČR do 17 let. Ve složitém období je titul povzbuzením do další práce, Adam je vyspělým a zodpovědným hráčem, který se vždy kvalitně rozcvičí a připraví na zápas, chápe význam spánku, regenerace a stravy, v zápasech umí nejen produkovat kvalitní údery, ale i takticky reagovat na hru soupeře a podpořit své partnery ve chvílích, kdy to potřebují. Jen tak dál!

1 Komentář

  1. Gustavo schlaien
    13.09.2021    

    Can I book badminton courts at Badminton Prosek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři