Badmintonový oddíl

Družstva U11: Piráti, Panteři a Draci si užili skvělý turnaj v Radotíně

DSC_0330V sobotu 29. dubna hostila hala Sokola Radotín turnaj týmů kategorie U11. Náš klub vyslal do soutěže hned tři družstva a byl nejpočetnějším a rozhodně i nejhlasitějším družstvem ;-) Perfektní turnaj si všichni moc užili, zahráli spoustu vyrovnaných a kvalitních zápasů, a naučili se i, o čem je soupeření družstev a v čem se liší od turnajů jednotlivců. Nakonec prosečtí Piráti obsadili 4., Panteři 7. a letňanští Draci 9. místo. Na pořadí ale vůbec nezáleží – počítají se zážitky a inspirace, a obou se dostalo v míře více než běžné!

„Elitní“ prosecké družstvo Pirátů vedl trenér Tomáš Krajča a tvořili ho Pepa Mrázek, Kryštof Coufal, Klárka Tvrdíková, Verča Flusserová a Štěpánka Nýdrlová. Prosecké „Pantery“ vedla trenérka Dita Marešová a hráli za ně Mirek Janda, Dan Voráček, Bětka Marešová, Amálka Maixnerová, Justýnka Bíbová a Klárka Gerbelová. A konečně letňanské Draky krotila trenérka Anežka Limanovská a početnou sestavu tvořili Míša Pihera, Martin Švejda, Mára Nechvátal, Tobík Machan, Nela Fenclová, Terka Šturcová, Soňa Hubková a Nikča Hrubcová.

Deset družstev se utkalo ve dvou skupinách po pěti systémem každý s každým, hrálo se 6 zápasů v utkání – dvě dvouhry kluků a holek, jedna čtyřhra. Piráti ve své základní skupině porazili všechny soupeře s výjimkou Českého Krumlova, ale v play-off nakonec obsadili nepopulární čtvrté místo. Panteři naproti tomu uhráli pěkné sedmé místo a po řadě porážek měli obrovskou radost na závěr turnaje Draci, kteří zdolali 4:3 v nastaveném mixu tým Radotína C a obsadili 9. pozici.

Důležitější než konkrétní výkony a výsledky byla týmová a pozitivní atmosféra, kdy hráči dokázali za tým ze sebe vydat ještě víc, než normálně, děti si fandily, v hale správným způsobem řádily a odnesly si velké množství zápasů a pozitivní zážitek.

Tady začíná cesta k badmintonové kariéře a podobné turnaje mají velký smysl. Jsme moc rádi za skvělou proseckou partu malých sportovců a jejich fajn rodičů. Ať je turnaj motivací do tréninku…

…a protože všechny naše týmy byly nejméně o rok, spíše o dva mladší než soupeři, příště jim to dozajista spočítáme a ukážeme ;-) !

Prohlédněte si: fotogalerie z turnaje

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři