Badmintonový oddíl

Družstva U13: prosecké áčko válcovalo konkurenci

SKUPINO

V Kralupech nad Vltavou proběhlo v neděli 22. listopadu první kolo soutěže oblastního přeboru družstev žáků U13. Prosek v ní reprezentují dva týmy, silné áčko dokázalo všechna svá utkání vyhrát a bude držet průběžné první místo v tabulce. Jednu výhru ze tří pokusů získalo i béčko, a tak můžeme hovořit o velmi dobrém vstupu do soutěže, v níž startují hráči narození 2004 a mladší (poběží totiž až do konce kalendářního roku 2016).

Ke stažení: kompletní výsledky

Prohlédněte si: fotografie z turnaje

Áčko vedené Adamem nezaváhalo ani v jednom utkání

PEPA RÁKOSNÍK V DEBLU

PEPA RÁKOSNÍK V DEBLU

A-tým startoval v turnaji ve složení 4+4 – Adam Šulc, Tomáš Orlík, Jan Lederer, Josef Rákosník, Julie Skřivanová, Veronika Tvrdíková, Natálie Pávová, Karolína Hejduková; vedoucím v průběhu turnaje byl Martin Lederer.

Prvním soupeřem áčkařů byl tým Radotína A; jak se ukázalo, slabší ze dvou radotínských celků. Jednomu z pražských rivalů jsme tak uštědřili dokonce „kanára“ – bodem přispěli v singlech Adam, Tomáš, Jula a Verča; bez problémů zvládly své zápasy i Natálka s Kájou v deblu a Adam s Verčou v mixu. Do čtyřhry dostali důvěru nejmladší – Honza s Pepou nakonec ve třech setech udolali pár Musil-Tuháček a uchovali tak našemu družstvu stoprocentní bilanci.

Druhým týmem, který se postavil naší elitní sestavě, byl pražský Hamr. Talentované družstvo z Braníku zaznamenalo v turnaji jinak dvě jasné výhry, naši si ale poradili. Při výsledku 6:1 zaváhali pouze Honza s Pepou v deblu proti dvojici Franta-Slavík (ve druhém setu přitom byli blízko překvapení). „Povinné“ body přinesl Adam v singlu a v mixu s Natkou, stejně tak Verča proti Králíčkové a s Julií v deblu proti dvojici Králíčková-Karafiátová. Kája dostala na dvojce důvěru ke dvouhře, a nezklamala, když ve dvou setech přehrála Bílkovou. Nejzajímavější zápas hrál na pánské dvojce Tomáš, ale po prohrané první sadě otočil průběh duelu s Adamem Srncem a šikovného mladého soupeře porazil.

TOMÁŠ ORLÍK VE DVOUHŘE

TOMÁŠ ORLÍK VE DVOUHŘE

Ve třetím utkání proti týmu Astry ZM Praha B dostali vzhledem k mladšímu věku soupeřů více prostoru hráči, kteří nehráli tolik v předchozím průběhu. I tak jsme zvládli vyhrát s „čistým štítem“ 7:0. Tomáš na jedničce porazil Pavlicu, v hodně dramatickém duelu nakonec Honzík zejména přesnými dropy porazil Matěje Švarce. Další výhry už byly bodově jednoznačnější – ke „kanáru“ přispěly v singlech Jula s Natálkou a zvítězily i naše páry Adam-Pepa, Jula-Verča a Adam-Kája.

Áčko ukázalo na turnaji sílu, vzájemnou podporu (a dokonce i podporu béčku), obětavost (po sobotním přeboru U15 toho mnozí měli „plné kecky“, ale přesto dojeli a hráli vše, co bylo potřeba) i dobrou náladu. Tak, jak to má na družstvech být. A nějaké to malé drama, třeba jako Honzův singl proti Astře, už k tomu prostě patří ;-)

Béčko těsně porazilo Spoje, bojovalo i proti ostatním soupeřům

JANA S VERČOU V DEBLU

JANA S VERČOU V DEBLU

B-tým nastoupil k prvnímu kolu soutěže také v plné sestavě 4+4, a to ve složení Petr Krejčí, Vojta Bican, Šimon Pražský, Ondra Koranda, Kája Nachtmanová, Gabča Kuptíková, Jana Flusserová a Verča Sirůčková. V průběhu turnaje tým vedl Martin Nachtman.

Nejzajímavější zápas čekal naše hned v prvním kole, kdy jsme vyzvali Spoje Praha. „Hratelný“ soupeř i pro naše mladší hráče, kteří by měli v soutěži zejména sbírat zkušenosti, nám dal šanci i neúplnou sestavou – Spojům chyběla třetí dívka, a tak mix Petr-Kája získal první bod ihned skrečí. Zápas pak skvěle rozjeli naši kluci, když Petr na jedničce porazil Jůzu a Vojta si poradil s Le Minh Chienem. Rozhodující bod dala ve velmi napínavém dramatu Kája. Ta porazila cca o dvě hlavy vyšší Natálii Starou. Zápas ve vyhrocené atmosféře, kterou na jedné straně způsobilo zprvu nesportovní fandění našich rodičů, posléze pak zpochybňování téměř každého Káji podání z druhé strany, byl střetem síly a dosahu s bojovností a nečekanou hrou. Kája dobře zvládla situaci, kdy musela změnit způsob podání, aby neporušovala pravidla (protože nepochybně při mnoha servisech „chodila“), a srovnat se s tlakem prostředí. Po výsledku 23:21 17:21 a 21:18 si mohla vítězně zakřičet – ona i celý B-tým se pak radovali z výhry nad Spoji.

Další body už získal soupeř. Gabča po prvním vyhraném setu bohužel nestačila na šikovnou soupeřku Pinkasovou. Svým soupeřům pak podlehli i Šimon s Ondrou v deblu a Jana s Verčou v dívčí čtyřhře. Celkově jsme ale porazili Spoje Praha 4:3.

GABČA V SINGLU

GABČA V SINGLU

Druhý duel proti silnému týmu Sokola Radotín B byl pro naše béčko příliš velkým soustem. Při porážce 1:6 dokázala bodovat pouze Karolínka, která tentokrát po velmi dobrém a soustředěném výkonu porazila svou rivalku Helenu Chvalovou 21:15 a 21:18. Kluci na své soupeře neměli – Šimon jasně podlehl Schroetterovi, Ondra zase uhrál v součtu pouhé tři body na Krále. Na to, aby získala bod, určitě měla ve druhé dvouhře Jana, ale nedělní turnaj ji nezastihl v ideální formě, a tak prohrála s Adélou Klímovou ve dvou setech. Daleko k výhře pak měly i naše páry Šimon-Vojta, Verča-Jana a Petr-Gabča.

V závěrečném utkání vyzvalo béčko vinořský tým Meteoru C. I tady se podařilo získat jen jeden jediný bod, tentokrát to bylo v deblu, kde Kája s Janou po třech setech porazily Paterovou a Kratochvílovou. Šanci měla i Kája v singlu, ale Johnové nakonec podlehla 18:21 a 23:25. I přes výsledek hezkou hru předvedla Gabča v singlu proti Paterové (13:21 a 8:21). Hezký byl také první set klučičího deblu, v němž Ondra s Vojtou podlehli páru Brož-Panocha 18:21 a 12:21.

Turnaj proběhl bez organizačních zádrhelů a už v půl druhé se mohla všechna družstva rozjet směrem k domovu. Nás mohla hřát čtyři vítězství ze šesti pokusů, týmový duch našich hráčů a pohodová a přátelská atmosféra; cenné jsou nejen okamžiky na kurtech, ale i chvíle, kdy děti jen tak „žijí“ v tělocvičně a vymýšlejí nápady; obrázky na badmintonové míčky, fotografování všeho možného i nemožného, anebo třeba soutěž „trenére, poznej, který řádek psala která šťabajzna.“

…která ukázala, že trenér se možná vyzná v tom, jak hrát forehand nebo backhand, ale rozhodně není grafolog. Ale už aspoň ví, že má v týmu „šťabajzny,“ jak se patří ;-)

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři