Badmintonový oddíl

Družstva U15: áčko získalo tři výhry a do play-off půjde z 1. místa

29872567_10156425016678130_6668868510101542654_oV sobotu 7. dubna hostila tělocvična ZŠ Vinoř třetí kolo základní části soutěže družstev U15 – oblastního přeboru. Nechyběly ani naše týmy SK Prosek Praha A a B pod vedením trenérů Martina Lederera a Vaška Palána. Velkou radost nám udělalo především áčko, které dokázalo vyhrát všechna tři utkání a v základní části tak díky stoprocentní bilanci obsadilo první místo.

Výsledky: Prahabadminton

A-tým nastoupil ve složení: Adam Šulc, Tomáš Orlík, Petr Krejčí, Pepa Rákosník, Verča Tvrdíková, Kája Nachtmanová, Natálka Stará a Natálka Pávová. Béčko pak při některých absencích v sestavě 3+2 Jirka Zlatník, Honza Solar, Kryštof Coufal, Jana Flusserová a Gabča Kuptíková.

Družstvo A se hned v prvním utkání postavilo proti rivalovi z Hamru. Tým SK Hamr Praha A se podařilo porazit 4:3 po dramatickém průběhu. Jeden bod jsme měli jistý díky skreči soupeřovy druhé dvouhry kluků. Další vybojoval Adam na jedničce proti Slavíkovi. Za Hamr srovnaly jeho dívky – Verča podlehla Šilhavé, Kája po vyrovnané hře Bílkové. Nakonec rozhodující bod vydřeli Petr s Tomem v deblu, kdy porazili pár Slavík-Hrubec 19:21 21:11 a 23:21. Verča s Naty totiž prohrály v deblu, ale Adam s Kájou přehráli pár Hrubec-Bílková 14:21 21:19 a 21:11. Důležitá výhra a povzbuzení pro tým, který tak prodal natrénované hodiny z velikonoční přípravy. Hamr v plné sestavě bude na podzim pro nás velkým soupeřem, a určitě lze říci, že by si oba týmy zasloužily možnost startovat na mistrovství ČR klubů.

Další zápasy pro áčko byly splněnou povinností, i proto mohl dostat volno Adam, který v turnaji nastoupil po návratu z BEC U17 v Českém Krumlově. I tak se podařilo vyhrát nad Hamrem B a Spoji.

O výsledcích béčka referuje kouč Martin Lederer:

My jsme začali s TJ Spoji, které dorazilo ve třech – jeden kluk a dvě holky. Tak se hrály jen čtyři zápasy, Jirka přehrál Jůzu, Gábina vyhrála nad Karasovou a Janička nad Pinkasovou. Holky také vyhrály i čtyřhru. Mix byl skrečován i z naší strany, takže nakonec 6:0 pro nás.

V druhém kole nás čekal BK Arion Praha a bylo to vyrovnané utkání, kdy mrzel skrečovaný mix. Nejdříve Gerginov porazil Honzu a Janáček Kryštofa, aby pak holky srovnaly stav na 2:2, když Gabča porazila Čutovou a Janička Vnoučkovou. Debl kluků, kdy proti Honzovi s Jirkou nastoupil Gerginov s Janáčkem, byla bohužel jednoznačná záležitost – 2:3. Debl holek začal z naší strany prohraným setem a ne příliš povedeným výkonem, kdy se holky pořád snaží hrát singlově a proti papírově slabším, ale sehranějším soupeřkám, to evidentně nefungovalo. Další dva sety urvaly, ale dalo by se říci, že utrpěly výhru a až na malé záblesky si tvrdohlavě hrály svoji moc nefungující hru a nechtěly akceptovat změny. Spolu se skrečovaným mixem bohužel 4:3 pro Arion.

Ve třetím utkání jsme nastoupili proti Astře B. Kluci sice prohráli, a to Jirka s Pavlicou a Kryštof s Urbanem, ale holky v singlech opět vyhrály, Gábina nad Osičkovou a Janička nad Veverkovou. V deblu Jirka s Honzou celkem jasně prohráli s Pavlicou s Urbanem. Gabča s Janičkou navázaly na ne příliš povedený výkon z předchozího zápasu a prohrály na tři sety s Osičkovou
a Pavelkovou. Mix byl skrečován takže 5:2 pro Astru B.

1 Komentář

  1. Zdeněk
    10.04.2018    

    Velké poděkování a uznání Vaškovi Palánovi – nejen za vlastní koučink v průběhu turnaje, ale i za přípravu a vedení velikonočního tréninkového kempu, na úkor svého volného času.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři