Badmintonový oddíl

Družstva U15: v domácím prostředí jsme vybojovali 2. místo

20190602_140629V neděli 2. června hostila naše hala na Proseku třetí kolo soutěže družstev žáků U15 – oblastního přeboru. Zúčastnilo se 5 týmů ze čtyř pražských klubů, naše družstvo pod vedením trenérů Diany Pražákové a Tomáše Krajči ve složení 4+4 – Pepa Rákosník, Jirka Zlatník, Šimon Pražský, Honza Solar, Jana Flusserová, Gábina Kuptíková, Ivča Treperová a Vanda Sedláčková obsadilo druhé místo.

Turnaj v hodně teplém prostředí naší prosecké haly proběhl, jak měl, a naše družstvo si prožilo vzrůstající úroveň obtížnosti utkání. Ráno jsme zahájili jednoznačnou výhrou 7:0 nad SK Hamr. Druhým „povinným,“ ale o dost obtížnějším vítězstvím byla výhra 6:1 nad týmem TJ Astra ZM „B“

Pak došlo na dva souboje s A-týmy našich hlavních rivalů. TJ Astra ZM „A“ nás potrápil, ale díky bodům Jany, Gabči, Ivči s Vandou a Ivči s Pepou v mixu jsme dokázali vyhrát 4:3. Hlavně výkon v mixu snesl přísnější měřítka, jak motivací, tak i kvalitou.

Proti Radotínu nám bohužel nevyšlo prakticky nic. Soupeři odjel jeden hráč, a tak jsme vedli 1:0, bod už ale přidala jen Jana v singlu s Chvalovou a za již rozhodnutého stavu 2:4 Ivča s Vandou v deblu. Jirka a Honza v singlech bojovali, ale neměli potřebnou vůli a sebedůvěru čelit silným soupeřům. Zklamáním byl třísetový debl Pepy s Jirkou, kteří neudrželi dobrou kvalitu rozehrávky z druhé sady. A Vanda nezvládla hrát vhodnou křivku míčů do zadní části kurtu a podlehla útočně naladěné Knaislové.

Vzhledem k sestavám soupeřů (i když ani my jsme nebyli ještě 100%) je druhé místo zklamáním a hráči na sobě budou muset pracovat – jak během 14 dnů, které zbývají do celostátního GPB, tak i přes léto před podzimním MČR.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři