Badmintonový oddíl

Družstva U15: ve Vinoři se dařilo oběma našim týmům

druzstvauV neděli 13. prosince se ve Vinoři konalo druhé kolo soutěže družstev žáků kategorie U15. O naše dva týmy se starala trenérka Diana Pražáková a ochotní vedoucí Jirka Šulc a Eva Hejduková. Áčko si poradilo se všemi svými soupeři, včetně „derby“ proti béčku. Béčko pak zaznamenalo ještě prohru s Hamrem, ale jednoznačné vítězství nad Spoji Praha.

Ke stažení: kompletní výsledky

A-tým nastoupil v sestavě: Adam Šulc, Vašek Obhlídal, Dan Kubiš, Kuba Riegr, Verča Tvrdíková, Jula Skřivanová, Natka Pávová. Barvy B-týmu pak hájili: Marek Schumpeter, Honza Šnaiberk, Honza Lederer, Jana Flusserová, Gabča Kuptíková a Kája Hejduková.

Sokol Radotín Meteor Praha B – SK Prosek Praha A 3:4

Zápas našeho áčka proti rezervě Radotína byl hodně dramatický. Naštěstí jsme měli téměř stoprocentní bilanci ve dvouhrách. Adam si poradil s Chvalem, Kuba ve třech setech porazil Havlíka. Následně sice Jula na jedničce nestačila na Ledvinkovou, ale Verče se podařilo porazit Bednářovou. Naše mladší dívky už herně začínají dorůstat soupeřky v soutěži, což je skvělá zpráva vzhledem k ambicím a možnostem našeho žákovského družstva. V párových disciplínách nám definitivně výhru zajistili Kuba s Vaškem, když zvládli souboj proti Mikelovi a Havlíkovi. Naopak Natka s Julou neměly šanci proti páru Melíšková-Ledvinková. V dramatickém mixu se z výhry radovali také soupeři, Dan s Verčou podlehli Chvalovi a Melíškové 15:21 21:15 a 21:23…

Hamr Praha – SK Prosek Praha B 5:2

Naše béčko srdnatě vzdorovalo zejména v dívčí části hodně silnému Hamru. O dva naše body se postarali kluci, Marek na jedničce, když porazil Tymeše ve dvou setech, a pak společně s Honzou Ledererem v deblu, kde na tři sety zdolali Slavíka a Frantu. Blízko bodu byl i Honza Šnaiberk, který ale nakonec v singlu podlehl Slavíkovi – také ve třech setech. Daleko k bodům měly dívky. Kája uhrála v součtu 17 bodů na Radku Šilhavou, Gabča podlehla jednoznačně Kunešové. Gabča s Janou v deblu si uhrály slušných 10 a 18 bodů na Kunešovou a Šilhavou K., a v mixu Honza Š s Kájou 13 a 14 bodů na Tymeše a Šilhavou R.

DRUŽSTVO SK PROSEK PRAHA B

SK Prosek Praha A – BK ARION Praha 7:0

Celkem pohodlné vítězství našeho áčka; mezi nejzajímavější patřily zápasy, kde se naši kluci poměřili s Vojtou Bízkem v dresu soupeře. Zápas proti němu si na jedničce doslova „vyžádal“ Vašek, a poradil si s ním v těsných koncovkách 21:19 a 22:20. V deblu pak Adam s Danem přehráli podobně pár Bízek-Vnouček 21:19 a 21:10. Ostatní zápasy jsme zvládli relativně velkým rozdílem – Kuba na dvojce porazil Vondráka, Jula si poradila s Javůrkovou, Natka porazila Živčákovou a bod přinesla i čtyřhra Jula-Verča a mix Adam-Verča. Celkově tedy čisté skóre 7:0.

TJ Spoje Praha – SK Prosek Praha B 0:7

A zahanbit se nenechalo ani naše béčko, které stejným způsobem porazilo Spoje! Těm chyběl jeden chlapec, takže jsme od začátku skrečí 2. dvouhry vedli 1:0. Další body přidali s přehledem na jedničce Marek, v deblu Marek s Honzou L a v mixu Honza Š s Kájou. Dívčí zápasy byly o kus vyrovnanější, ale ani v nich jsme nezaváhali – Kája si na jedničce poradila s Cieplou, Jana po dobrém výkonu na dvojce porazila Pinkasovou. Největší drama to bylo v holčičím deblu – Gábi s Janou prohrály první set s párem Cieplá-Pinkasová 6:21. Didi za nimi šla s motivací, aby v přištím setu uhrály aspoň 8, lépe třeba 10 nebo 11 bodů. Přišla však jednoznačná odpověď: „Ale my vyhrajeme!“ A jak řekly, tak udělaly – další dva sety holky vyhrály poměrem 21:19 a 21:19! :)

DRUŽSTVO SK PROSEK PRAHA A

SK Prosek Praha A – SK Prosek Praha B 6:1

Do vzájemného utkání našich dvou týmů už nezasáhla Jula, která musela odjet do divadla. A tak získalo béčko čestný bod skrečí holčičí čtyřhry. V ostatních zápasech se podle očekávání prosadili k výhře áčkaři. Adam na jedničce porazil Honzu Š, Vašek na dvojce si poradil s Honzou L, Verča měla dost práce s Janou, ale nakonec také vyhrála, naopak Natálka to měla proti Gabče tentokrát hodně snadné. Docela vyrovnaný byl debl, v němž nakonec Kuba s Danem porazili Marka s Honzou Š, a kvalitu měl i mix, kde Adam s Verčou vyhráli nad Markem a Kájou.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři