Badmintonový oddíl

GPA U13 Brno Slatina: mladší žáci bojovali na jihu Moravy

WhatsApp Image 2022-05-01 at 11.50.28Ve dnech 30. 4. – 1.5. proběhl turnaj GPA U13 v brněnské X Aréně. Za Prosek pod vedením trenérek Dity Marešové a Anežky Limanovské startovali Dan Nachtman, Agáta Maixnerová, Kristýna Gerbelová, Marek Nechvátal, Vládík Svoboda a Kristián Bíba. Nejúspěšnějším hráčem se stal Dan Nachtman, který si z Brna odvezl bronz ze singlu a stříbro z mixu spolu s Agátkou.

Nejúspěšnější pro nás byl mix, kdy Agátka s Danem postupně našli recept na páry Klapal – Paterová, Kozielek – Czajová, nasazené dvojky Stružka – Fedorková a Krejčiřík – Pargáčová, až ve finále nedokázali porazit skvěle hrající pár Vrchotický – Hermannová a odvážejí si z Brna zaslouženou a první společnou medaili! Kristián Bíba s Dančou Dušánkovou nejdříve porazili Kňažovčík – Lotková a ve druhém skončili na raketách pozdějších vítězů. Marek s Kristýnkou si pro začátek dokázali poradit s párem Hašek – Čepeláková a pak skončili na raketách páru Durčák – Majerová.

V singlu se nejvíce dařilo Danovi, kdy přehrál postupně Kocurka, Klapala ale po skvělé hře nedokázal vydržet tempo pozdějšího vítěze Vrchotického. Marek přehrál suverénně Kozielka, pak si jednoznačně poradil s nasazenou dvojkou Stružkou ale s bolavým kolenem si nedokázal poradit se skvěle hrajícím Kubátem. Kristián měl smůlu na los, kdy hned v prvním kole nedokázal přehrát Bezděka, Vládík po třísetové bitvě podlehl Fošumovi. Agátka porazila nejdříve Ženatou a pak už nedokázala najít dost sil na skvěle hrající Absatzovou, která o kolo dříve vyřadila Kristýnku.

V deblech se nám nepodařilo ani v jedné kategorii – Marek s Danem se dlouho prali s párem Hašek – Skrčený a přesto neměli dost sil aby dokázali dohrát zápas do vítězného konce. Škoda, ale obrovská zkušenost pro všechny. Vládík s Kikim podlehli v prvním kole páru Teplý – Šíma. Agátka s Kristýnkou suverénně porazily o hlavu vyšší soupeřky Dobešová – Ženatá ale pak po třísetové bitvě a smolné koncovce podlehly páru Antalová – Kábrtová.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři