WhatsApp Image 2021-09-12 at 18.26.12Mimořádně úspěšný turnaj GPA U13 hostila v termínu 11.-12. září ZŠ Vinoř. Prosecké hráče v turnaji vedly trenérky Dita Marešová a Anežka Limanovská. Dosáhli jsme hned na tři zlaté medaile a další cenné kovy a pěkná umístění, také měl náš klub nejvyšší počet hráčů ve startovním poli turnaje! Hlavními hrdiny přitom byli Štěpánka Nýdrlová (vítězka všech tří disciplín) a Petr Bříza, který nashromáždil kompletní sbírku zlato-stříbro-bronz.

Výsledky: tournamentsoftware

Je pro nás velkou radostí, že možnost startovat měla početná skupina proseckých hráčů.

Petr Bříza, Kristýna Gerbelová, Agáta Maixnerová, Daniel Nachtman, Marek Nechvátal, Štěpánka Nýdrlová, Klára Tvrdíková a Kristýna Zátková – to je osmička, která se rozhodně ve startovním poli neztratila. A i když – logicky – všichni nemohli hned pomýšlet na medaile, ukázali, že se u nás pracuje na tom, aby se hráči učili správným dovednostem, na kurtu ze sebe vydali vše a podpořili své týmové parťáky.

V přehledu výsledků začněme mixem. Jedno kolo a skvělý set – dobrý výkon páru Marek-Klára a pochvala za bojovnost! Jedno uhrané kolo a dvě jen těsně prohrané koncovky s Valáškem a Dejlovou – ještě lepší vizitka páru Dan-Týna! A konečně nasazení 3/4, ale po mixovém tréninku jedni z mála, kdo hrál ve Vinoři doopravdy „mixově“ – Petr a Štěpánka prošli suverénním způsobem do finále a v něm po třech setech porazili Dana Čadu a Terku Grznárovou. První zlatá!

Dvouhry: bojovný a kvalitní výkon Marka, který ještě potřebuje vylepšit úderovou techniku, ale s o rok staršími protihráči vedl vyrovnané bitvy. Porazil Juřicu, podlehl Trkanovi, a co je důležité – ani míček nedal zadarmo. Petr po nemoci často chytal „druhý dech,“ ale zvládl koncovky a předvedl psychickou odolnost. V maratonském duelu porazil Martina Valáška 21:18 ve třetím setu. Zdolal i Gabriela Trkana. V semifinále pak po těsné prohře s Danielem Čadou bral bronzovou medaili.

V singlu holek Týna uhrála první kolo proti Krupczové, ve druhém podlehla Malé. Až zvládne techniku klírů, vystřelí její výkonnost strmě vzhůru, „srdíčko“ je ale na svém místě, a to je důležité. Klárka si v prvním kole poradila s Leciánovou, ve druhém odevzdala vše, ale podlehla turnajové dvojce Terce Grznárové. Štěpánka byla v turnaji nasazenou jedničkou a svou roli zvládla beze zbytku. Až do finále se prostřílela jednoznačnými výsledky a soupeřkám ukázala jak techniku, tak i přehled ve hře. Zápas o zlato a mostecká Terka Grznárová, dva vyrovnané sety, ale podruhé prosecká radost – 21:19 a 21:16.

241733685_392526669268767_8963616376065977546_n

Do čtyřhry zasáhli Dan s Markem, proti silnému páru Michl-Trkan uhráli sety 15:21 a 25:27. Veliká bitva s nešťastným koncem, přesto příslib do budoucna. Petr hrál s Danem Peškem z Astry, jako turnajové dvojky porazili dvojice Fošum-Hašek, Kubát-Stružka, v semifinále na tři sety Hrubého a Pelinku a až ve finále podlehli v třísetovém souboji Martincovi a Bednářovi.

V holčičím deblu spojila Štěpánka síly s Terkou Grznárovou a jako dvě nejsilnější hráčky startovního pole neměly konkurenci – staly se vítězkami beze ztráty setu a výraznými rozdíly přehrály všechny ostatní páry. Pro nás byl radostí ale i výkon Týny s Klárkou, které vyhrály první kolo a ve čtvrtfinále svedly krásný, bohužel těsně neúspěšný souboj s párem Flíglová-Pražáková 12:21 21:18 a 19:21. Do hry se dostaly v deblu i naše U11 naděje Agátka s Kristýnkou, které však neukázaly nejlepší hru a podlehly Hodačové a Holubářové 3:21 a 7:21.

Veliká gratulace patří Štěpánce a Petrovi za získané medaile. Všem pak za bojovnost a předvedené výkony. Teď pojďme využít nabyté poznatky a v dalších týdnech vylepšit dovednosti, které nám pomohou k ještě větším úspěchům na mistrovství ČR této věkové kategorie a především k rozvoji v šikovné a zdatné badmintonisty a badmintonistky! 😉