Badmintonový oddíl

GPA U13: zlatá medaile Kryštofa, bronzová Amálky!

dsc01471Krásné výsledky přinesl proseckým hráčům turnaj GPA kategorie U13 o víkendu 4.-5. května v Mostě. V hale Super Stars Most bojovala o medaile a celostátní body pětice našich hráčů pod vedením trenérky Dity Marešové – Amélie Maixnerová, Veronika Flusserová, Nikola Hrabcová, Štěpánka Nýdrlová a Kryštof Coufal.

Největšího úspěchu dosáhl Kryštof, který spolu s Markem Čepelou vyhrál čtyřhru chlapců, Amálka k tomu přidala bronzovou medaili ve čtyřhře dívek společně s Erikou Osičkovou.

Výsledky: online

V turnaji naši neměli zdaleka nejsnadnější los a ne vždy předvedli ideální výkony, o to jsou výsledky cennější. V mixu nás mrzel „osud“ Kryštofa s Ami, kteří po prvním vyhraném kole nad Patzákem a Hnilicovou čelili turnajovým jedničkám a výkonnostně výrazně lepším Simonovi a Kalkušové. Mix hrála ještě Niky, ale s Bubeníkem se zastavila v prvním kole proti páru Titěra-Skrčená.

V singlu kluků Kryštof uhrál první kolo proti Slavíkovi, ve druhém bohužel na tři sety podlehl Raškovi. Škoda – mohl vyzvat ve čtvrtfinále deblového parťáka Máru Čepelu :)

Holčičí singly přinesly prohru Verči s Terezou Czajovou, o pořadí pak Verča na tři sety prohrála s klimkovickou Holou. Štěpánka jako jedna z nejmladších účastnic hrála parádní tříseťáky, bohužel oba neúspěšné – nejprve podlehla krumlovské Fišerové (nakonec třetí) 23:25 22:20 a 16:21, pak v zápase o pořadí Lucii Tománkové 15:21 21:16 a 14:21.

Niky uhrála první kolo s Kateřinou Malou, pak bojovala, ale prohrála s Czajovou 15:21 a 12:21. Nejdále pak prošla Ami, která zvládla těžké první kolo proti Bouberlové 21:17 a 21:13 a vrátila jí tak porážku z nedávného GPB. Ve druhém kole porazila Ami pražskou soupeřku Turoňovou. Ve třetím čekala Kája Kalkušová, s ní už si Ami nevěděla rady, uhrála jen 5 a 11 bodů.

V holčičím deblu schytaly Štěpánka a Niky nejhorší možný los – jednoznačné vítězky celého turnaje Bursovou a Kalkušovou – už do prvního kola. Škoda, mohly myslet i na postup do osmičky. Amálka s Erikou vyřadily nasazenou dvojici Fridrichová-Tománková, pak si poradily i s Axmanovou a Flíglovou a až v semifinále podlehly již zmíněným Bursové a Kalkušové. Dobré výkony i pěkný výsledek!

To nejlepší na závěr, čtyřhra kluků. Kryštof s Markem to neměli vůbec jednoduché, už od prvního kola těžcí soupeři. Poradili si ale s párem Beran-Klokan, na tři sety porazili i benátecký pár Martinec-Simon. V nedělním semifinále v pražském duelu zvládli souboj s párem Hašek-Titěra. A vyhráli i finále a odvetu z GPB proti páru Bouberle-Kaplan 21:14 a 24:22.

Velká gratulace k vítězství a oběma medailím, v tomto věku jsou cenné, ale důležité je především zlepšovat výkonnost a na každém dalším turnaji předvést zase o něco více z badmintonových dovedností, šikovnosti, bojovnosti a umění. Většina našich hráčů ještě bude v kategorii U13 startovat rok či dokonce dva – těšme se, co budou předvádět v dalších celostátních setkáních na GPB, GPA nebo MČR.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři