Badmintonový oddíl

GPA U15 Aš: Kája zvítězila ve čtyřhře dívek

60025255_10157421190558130_6537555908073881600_n O víkendu 11.-12. května hostila Aš celostátní turnaj GPA kategorie U15. Z našeho klubu pod vedením trenéra Tomáše Krajči startovali Kája Nachtmanová, Ivča Treperová, Vanda Sedláčková, Pepa Rákosník a Jirka Zlatník. Největších úspěchů dosáhla Kája, když se jí společně s Tinou Kozempelovou podařilo vyhrát čtyřhru dívek a spolu s Tomášem Bláhou obsadili třetí místo v mixu.

Výsledky: online

V mixu jsme měli celkem tři zástupce. Jirka se do soutěže dostal na poslední chvíli, s partnerkou Fišerovou se ale na kurtu moc nesrovnali a rychle prohráli s dvojicí Lubeník-Skařupová. Moc hezkého výsledku dosáhla Vanda, která spojila síly s lanškrounským Filipem Jurčou. Spolu porazili páry Havlíček-Kulhánková a Urban-Veverková a dostali se tak do čtvrtfinále. Na medaili to proti Vrbkovi a Krulové nestačilo, ale i tak odvedli dobrou práci. Tomáš s Kájou si ve třech setech poradili se Šolarem a Valentovou, pak v koncovkách setů vyřadili turnajové trojky Diviše a Muchovou, a ve čtvrtfinále přehráli krumlovský pár Fuciman-Kortusová. Až v semifinále nezvládli vyrovnaný souboj s Běhounkem a Malcovou. Oproti prvním „áčkám“ výsledkový a také i herní pokrok.

Singl holek byl pro nás naopak ústupem z pozic. Kája se nesrovnala s pozicí favoritky a hned v prvním zápase podlehla bojovné Petře Benišové. Také Ivča nezvládla první kolo proti Kláře Malcové, třetí set prohrála příšerným poměrem 5:21. Alespoň o pořadí si spravila náladu třísetovou výhrou nad Kortusovou. Jediná z našich dívek uhrála jedno kolo Vanda, která právě Kortusovou vyřadila, velkou šanci na čtvrtfinále měla i proti Veronice Jarošové, ale podala o dost horší výkon a prohrála. Kuriózně oba zápasy shodným skóre 22:20 a 21:15, akorát ten druhý ve Vandy neprospěch.

Pepa s Jirkou si zopakovali deblový start na jeden západ, proti brněnskému páru Diviš-Vrbka ale podali solidní, deblově kvalitní výkon. Dokud zvládli získávat výhodu z podání, příjmu a třetích míčů, měli navrch, ve výměnách už se naopak prosazovali soupeři.

Holčičí debl tentokrát nevyšel Ivče. S Kačkou Koliášovou byly nasazenými dvojkami, výhru v prvním kole následovala třísetová prohra v kole druhém s dvojicí Malcová-Fišerová. Kdo ví, jak by zápas vypadal, kdyby tým SK Hamr nedorazil do haly víc než na poslední chvíli…

Velikou radost nám udělaly Kája a Tina Kozempelová. Postupně si poradily s páry Trötzmüllerová-Valentová, oplatily porážku z minulých áček dvojici Krulová-Skařupová, a to jednoznačným poměrem 21:8 a 21:13, v semifinále pomstily Ivču s Kačkou 21:5 a 21:14 a ve finále přehrály i Verču Novákovou a Valču Žurkovou 21:13 a 21:18. Cenné vítězství a velké povzbuzení do práce v letní přípravě pro obě hráčky.

Turnaj v Aši byl náročný organizačně (množství třísetových zápasů vedlo k odložení čtvrtfinále deblů na neděli), pro mnohé i herně (srovnat se s rychlými míčky a improvizovat ve hře nejde každému), ale můžeme být pyšní na vystoupení v párových disciplínách. Ve dvouhrách bude potřeba přidat, poctivá analýza natočeného videa a zpětná vazba hráčům bude prvním základem pro budoucí úspěch.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři