Badmintonový oddíl

GPA U15 Pardubice: prosečtí předvedli hlavně singlovou formu

WhatsApp Image 2021-10-03 at 12.29.26O víkendu 2.-3. října hostily Pardubice celostátní turnaj GPA kategorie U15. Velkou skupinu proseckých hráčů v turnaji vedli trenéři Diana Pražáková a Tomáš Krajča. Do bojů o medaile se dostali hráči, kteří se ucházejí o účast na ME U15 – v singlech vybojoval bronz Filip Titěra a stříbro Amélie Maixnerová, v deblu Ami získala bronz po boku Eriky Osičkové a Filip stejné umístění spolu s Kryštofem Coufalem.

Výsledky: online

Z našich hráčů v turnaji nastoupili: Kryštof Coufal, Veronika Flusserová, Klára Gerbelová, Nikola Hrabcová, Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová a Filip Titěra.

Mix byl pro nás nejméně úspěšnou disciplínou. Niky s Šimonem Klecerem podlehla Havlíčkovi a Fliglové. Kryštof s Ami uhráli první kolo, ve druhém však prohráli třísetový boj s Raškou a Czajovou. Filip hrál s Eliškou Mikešovou, uhráli dvakrát 14 bodů na jedny z velkých favoritů Srnce a Turoňovou. A konečně Štěpánka s Danem Ryšánkem podlehli Klokanovi a Grznárové.

V klučičím singlu si Kryštof nejprve poradil se Žibřickým. Následně sehrál moc pěkný zápas s turnajovou jedničkou Vaškem Simonem – pozdějšímu vítězi sebral 18 a 16 bodů a dokázal ho aktivní hrou plnou anticipace hodně zaskočit.

Skvělý turnaj prožil Filip, který v prvním kole přehrál Maxe Horáka. Ve druhém čekal Lukáš Thor, hrdina minulého víkendu v Záhřebu. Emotivní, hlasitý a velmi napínavý souboj i přes mečboly soupeře dopadl lépe pro Filipa. 13:21 21:19 a 23:21 konečné skóre a obrovská radost nejen z výsledku, ale i pokroku ve hře (zejména přístup k síti). Filip následně zvládl i souboj dvou úspěšných proti Lukáši Patzákovi – dalšího šikovného leváka porazil 21:12 a 21:19. V nedělním semifinále vzal 13 a 13 bodů Vašku Simonovi a z Pardubic si odvezl cenný bronz.

WhatsApp Image 2021-10-03 at 12.29.27

Do singlu zasáhly tři z našich holek. Niky v prvním kole zejména vinou slabšího pohybu prohrála tříseťák s Nidermayerovou. Vzápětí ji ale pomstila Ami a prošla tím do čtvrtfinále, kde už ji čekala Štěpánka (předtím vyřadila Skrčenou a Vorlovou). Moc pěkný zápas našich hráček si užili trenéři, pro rodiče to byl možná horor, každopádně skvělý badminton a výhra Ami 21:14 19:21 a 21:6, také zajímavý psychologický okamžik na konci druhé sady, kdy Ami nejprve promáchla jasnou šanci na zakončení a 21. bod Štěpánky bylo dost „neskutečné“ prasátko… ;-)

V neděli Ami zvládla semifinále proti Adélce Turoňové, která „kousala“ hlavně v prvním setu 23:21 a 21:8. Ve finále to byl krásný zápas, Ami hrála na maximu svých možností, dobře uplatňovala domluvenou taktiku a byla blízko výhry proti Káje Kalkušové (ta týden nazpět vyhrála na stejném místě GPA U17). Ami vyhrála první set 25:23, ve druhém nejprve vedla 16:12, pak upravila taktiku soupeřka a koncovka byla opět vyrovnaná, bohužel dva mečboly zůstaly nevyužity a po výsledku 21:23 a 12:21 nakonec zlato brala hráčka Benátek, stříbro zbylo na Ami.

Do holčičího deblu zasáhlo našich nejvíce. Niky s Klárou však nestačily na Bouberlovou a Kubákovou, ač nešlo o nezdolatelné soupeřky. Verča s Marií Sogelovou sehrála dobrý souboj s Fliglovou a Turoňovou, pozdějšími vítězkami. Ami s Erikou Osičkovou a Štěpánka s Terkou Grznárovou se potkaly ve čtvrtfinále ve vzájemném souboji. Po setech 21:15 a 25:23 se radovala Ami. Semifinále se unaveným holkám podařilo odložit na neděli, ačkoli pořadatelé trvali na odehrání. Bylo to dobře – v neděli byly holky více „fresh“ a výsledkem byl pěkný zápas a prohra 16:21 a 19:21 s Turoňovou a Fliglovou, tedy bronzová medaile.

WhatsApp Image 2021-10-03 at 12.29.28

Úplně stejně si pak vedli i kluci, Kryštof s Filipem, když po výhrách nad páry Bubeník-Křivka a hezkém zápase s Patzákem a Slavíkem v semifinále (hraném tedy již v sobotu večer) podlehli Adamu Srncovi a Vojtovi Strejčkovi 16:21 a 15:21.

Vydařený turnaj v Pardubicích je dalším nakopnutím našich U15 hráčů k intenzivní přípravě a práci na svých dovednostech, abychom mohli uspět na týmovém i individuálním šampionátu a na evropské scéně.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři