Badmintonový oddíl

GPA U15: v Mostě se Kája dostala do semifinále dvouhry

20190210_103636Pětice proseckých hráčů startovala o víkendu 9.-10. února na turnaji GPA kategorie U15. Pod vedením trenérů Tomáše Krajči a Vaška Palána to byli Kája Nachtmanová, Ivča Treperová, Vanda Sedláčková, Pepa Rákosník a Jirka Zlatník. Největšího úspěchu dosáhla Kája, která se probojovala do semifinále dvouhry a získala tak bronzovou medaili. Gratulujeme!

Výsledky: online

Turnaj se konal v domácí hale klubu Super Stars Most a během celého dne hru komplikovala řada nepříjemností, zejména slunce, které na jedné polovině kurtu zásadně ovlivňovalo viditelnost. Do hry se postupně dostali všichni prosečtí, i když někteří mohli startovat jen v jedné disciplíně.

V mixu Pepa s Ivčou prohráli už svůj první zápas s brněnskou dvojicí Lubeník-Šimonová. Šikovného kluka se nepodařilo „vynechat“ ze hry a zápas skončil jasnou výhrou soupeřů. Zklamáním byl mixový výkon Káji a Tomáše Bláhy, kteří po výhře v prvním kole nad párem Fuciman-Soukupová podlehli radotínským Kovářovi a Klímové. Zejména vzájemná spolupráce vůbec nefungovala a Tomáš se dostal do totálního afektu – je třeba na sobě pracovat, aby se takové situace stávaly co nejméně!

Singly už nám přinesly více radosti – všechny naše holky se dostaly z prvního kola! Ivča po kvalitním a urputném výkonu porazila Justýnu Muchovou, po jasné první sadě v té druhé až výsledkem 28:26. Vanda si poradila s domácí Karolínou Fišerovou, když nakonec prodala své rychlejší nohy – kdyby ještě dokázala jít více míčům naproti raketou, mohl být průběh i jednoznačnější. Kája si pak poradila s Petrou Benišovou ve dvou setech.

Druhé kolo už bylo konečnou pro Vandu i Ivču. Vanda zahrála dílčí pěkné výměny s Natkou Soukupovou, ale v celkovém pohledu jí scházel odhad na směr úderů soupeřky i vlastní pestrost úderů. Ivča čelila Lucce Krulové, stejně staré soupeřce nestačila hlavně pohybem. Kája oproti tomu zvládla zápas s běhavou Luckou Skařupovou a mohla se těšit na výzvu ve čtvrtfinále, kterou představovala Valča Žurková. Moc pěkný zápas s jednoznačným prvním setem pro Káju, následovala krize herní i výsledková ve druhém setu, třetí ale zase už Kája zvládla a po sérii chyb soupeřky se radovala z postupu do nedělního semifinále!

Na řadu přišly debly a hned v prvním zápase Pepa s Jirkou proti nasazeným jedničkám, Danu Dvořákovi a Honzovi Rázlovi. Nejtěžší možný los, ale kluci se statečně rvali, ve druhém setu uhráli 18 bodů a rozhodně zanechali dobrý dojem. Kája s Tinkou Kozempelovou se loučily bohužel také už v prvním kole, když nestačily šikovným Luckám Krulové a Skařupové ve dvou setech – na deblovém pojetí a rozhodování budou muset hodně zapracovat. Do osmičky nejlepších párů se prostřílely Ivča s Kačkou Koliášovou, které porazily pár Novotná-Valentová, a to i když Valentová posílala na jejich stranu smeče o rychlosti dělové koule a jednu za druhou :) Na mnohem rychlejší a sehrané Maixnerovou a Muchovou to holkám ve čtvrtfinále už nestačilo a uhrály jen 12 a 13 bodů.

V neděli tedy byla ve hře už jen Kája a pohříchu ne moc dlouho, když Petře Maixnerové v semifinále podlehla ve dvou celkem jednoznačných setech. Jednodušší a rychlejší hra soupeřky slavila úspěch, a naší hráčce správně nastavuje zrcadlo, na čem bude pracovat v dalším tréninkovém období.

Medaile z GPA a hezké výkony i výsledky ostatních hráčů jsou dobrou vizitkou tréninku posledních měsíců – když našim hráčům vydrží chuť do hry a snaha se zlepšovat, můžeme se na příštím celostátním turnaji dočkat dalších úspěchů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři