Badmintonový oddíl

GPA U17 Pardubice: 2. místa Vandy v singlu a Ivči v mixu

WhatsApp Image 2021-09-26 at 12.03.53O víkendu 25.-26. září se v Pardubicích konal turnaj GPA U17. Celostátního klání mladších juniorů se zúčastnila velká skupina proseckých hráčů pod vedením trenérů Vítka Šedi a Vaška Palána. Největších úspěchů dosáhly Vanda Sedláčková a Ivča Treperová – spolu byly třetí v deblu a ještě každá uhrála jedno stříbro – Vanda v singlu, Ivča v mixu s Ondrou Běhounkem.

Výsledky: online

V turnaji nastoupili: Jana Flusserová, Gabriela Kuptíková, Karolína Nachtmanová, Josef Rákosník, Vanda Sedláčková, Ivana Treperová a Jiří Zlatník.

V mixu Jirka s Janou, Pepa i Kája vypadli už ve svých prvních kolech. Mezi 16 nejlepších se dostala Vanda s Adamem Králem, ale nestačili na turnajové jedničky Maňáska a Žurkovou. Nasazení jako dvojky potvrdili Ivča s Ondrou Běhounkem – porazili páry Karban-Knaislová, Burget-Bártová a Havlíček-Kulhánková. Až ve finále po vyrovnaném boji podlehli 19:21 ve třetím setu Hrazdírovi a Benišové, což byla velká škoda…

Do singlů zasáhl mezi kluky jen Pepa, který však hned v prvním kole podlehl Adamu Křivkovi. Dívek se dostalo do pavouka více. Jana nestačila dobře hrající Dvořákové. Gabča po boji podlehla na tři sety Fišerové. Kája měla volné kolo, pak však padla s domácí Vašíčkovou. Ivča zvládla třísetové první kolo s Benediktovou, avšak ve dvou koncovkách podlehla Jarošové. Prosecký „prapor“ tak držela Vanda – porazila Cirókovou, Bártovou, po třech setech také Skařupovou a v semifinále i domácí Kulhánkovou. Avšak ve finále nenašla recept na skvěle hrající Kalkušovou. Celkově tedy krásné druhé místo.

Čtyřhry měly opět rychlý konec pro kluky, Jirka s Pepou nestačili ve třech setech na Jurču a Křivku. V dívčím pavouku Kája hrála s Valentovou proti turnajovým dvojkám Koliášová-Osladilová na tři sety, ale bohužel neúspěšně. Také Gabča po boku Fišerové ztratila v prvním kole třísetový souboj až v koncovce 19:21 s Helešicovou a Muchovou. Jana hrála s Novákovou, uhrála první kolo, ale ve druhém podlehla Vandě a Ivaně. Ty tak přes dvě dvousetové výhry prošly do semifinále, kde však prohrály s turnajovými jedničkami Benišovou a Cirókovou. Celkově tedy třetí místo a další medaile pro SK Prosek.

Turnaj pro nás byl pozitivní množstvím zapojených hráčů i některými medailovými výsledky. Ukázal ale také, na čem musíme pracovat, abychom naši výkonnost zlepšili a mohli být na blížícím se mistrovství ČR ještě úspěšnější.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři