Badmintonový oddíl

GPA U17 Štěrboholy: Natálka s Verčou na třetím místě

60719932_10157438539573130_2250806198771122176_oO víkendu 18.-19. května se ve Štěrboholech konal celostátní turnaj GPA kategorie U17. Pod vedením trenéra Tomáše Krajči se ho zúčastnila šestice hráčů SK Prosek Praha – Natálka Stará, Verča Tvrdíková, Kája Nachtmanová, Petr Krejčí, Tomáš Orlík a Honza Šnaiberk. Velkého úspěchu dosáhly holky ve čtyřhře, Verča s Naty obsadily třetí místo a mohly se radovat z bronzových medailí.

Výsledky: online

V mixu jsme měli dvě želízka v ohni. Tom a Naty hráli solidně, ale doplatili na obtížný los – nad jejich síly byla reprezentační dvojice Erhart-Petrušková. Petr a Viky Hoffmanová z Karlových Varů měli los přijatelnější, ale nestačili soupeřům z Ústí, kteří uměli útokem trestat nalité míče.

Do dvouher zasáhli Petr s Tomášem a Kája. Tom hned v prvním kole podlehl Alterovi, nebýt mnoha chyb, určitě mohl hrát vyrovnaněji. Petr sehrál hodně náročný duel s Tomášem Vrbkou, při výhře 26:24 ve třetím setu mu pomohl klid v koncovce i trocha nezbytného štěstí. Ve druhém kole dostal školu nečitelných úderů od Vojty Poříze.

Moc hezké výkony předvedla v turnaji Kája, když si v prvním kole s přehledem poradila s benáteckou Pokornou. Ve druhém vyzvala Emu Staňkovou, vzala jí set a sehrála i moc dobrou 2. a 3. sadu. Každý zápas může něco naučit, tento například věřit si i proti papírově silnějšímu soupeři a jak se vyrovnat s nepříjemnými zadrženými dropy.

Do čtyřhry zasáhl i Honza, s náhradním parťákem při zranění Marka – Jonášem Hurtíkem – ale podlehli už v prvním kole páru Ječmínek-Kalina. Tomáš s Petrem se dostali mezi osm nejlepších dvojic turnaje, pozdější vítězové Poříz-Diviš sice byli unavení po sobotním programu, ale pořád měli v zápase mírně navrch.

Největší úspěch nám přinesla čtyřhra dívek, i když tomu předcházela nemilá okolnost. Pro zranění kolene z turnaje odstoupila Verča Veselá, duel Naty a Verči proti dvojici Veselá-Petrušková tak skončil automatickým postupem našeho páru. Ve čtvrtfinále čekaly Šmikmátorová a Dejlová. Dlouhé výměny, trpělivá hra a bojovnost na obou stranách, se šťastným koncem pro prosecký pár. Velká radost z postupu do nedělního semifinále!

V neděli už působení holek v soutěži bylo kratší. Podpora početného fanklubu (díky všem, kdo přišli a zatleskali) nestačila k výhře nad turnajovými jedničkami Ševčíkovou a Šilhavou. Verča s Naty se tedy radovaly z bronzových medailí a bodového přísunu do žebříčku ČBaS.

Dobře zorganizovaný a pro nás úspěšný turnaj byl dalším krokem v tom, abychom zlepšovali úroveň našich hráčů – věřme, že se z vyhraných i prohraných zápasů poučí a v tréninku zapracují na slabších místech své hry. Gratulujeme medailistkám, díky všem za snahu a předvedené výkony.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři