Badmintonový oddíl

GPA U17 ve Vinoři: Ivča vyhrála dvouhru dívek!

ivanaZŠ Vinoř hostila o víkendu 17.-18. září celostátní turnaj GPA kategorie U17. Početný prosecký tým vedli Vítek Šeďa a Vašek Palán. Výjimečný výkon v singlu podala Ivča Treperová, která se stala vítězkou (v semifinále přitom byly ještě Ami Maixnerová a Štěpánka Nýdrlová, tedy 3 ze 4 proseckých dívek). Další medaile přinesl mix Ivči s Adamem Burgetem a debl Ami s Erikou Osičkovou.

Výsledky: online

V turnaji startovali naši hráči, které čeká ME U15 – byl to pro ně tak poslední turnaj před šampionátem. Ze starších pak do hry zasáhla Ivča. V mixu jako nasazené jedničky mířili s Adamem na výhru, ten se ale potýkal se zraněním zad a nakonec musel finále proti sourozencům Cirókovým skrečovat.

Do mužského singlu zasáhl Kryštof Coufal (podlehl v prvním kole Havlíčkovi) a Filip Titěra, který si poradil na tři sety s Bouberlem a ve svém dosud asi nejlepším singlovém výkonu trápil až do koncovky Adama Burgeta – 19:21 ve třetím setu a krásný zápas!

Silnou disciplínou pro naše barvy byl dívčí singl. Ze čtyř zástupců pouze Klára Gerbelová vypadla v souboji s Annou Dvořákovou. Ostatní holky prošly až do semifinále – Ami Maixnerová přes Skrčenou a právě Dvořákovou, Štěpánka si po krátkém čase opět zahrála s Turoňovou a následně s další domácí hráčkou Paterovou. Ivča pak překvapila všechny a možná i sama sebe výhrami nad Grednerovou, turnajovou jedničkou Kalkušovou a ve čtvrtfinále suverénním vítězstvím nad Jarošovou.

Prosek měl 3 ze 4 hráček v „semi“ – Ami ale pro lehké nachlazené do nedělního programu nezasáhla, a tak do finále bez boje postoupila Czajová. Naopak mezi Ivčou a Štěpánkou to byl třísetový boj, který lépe zvládla Ivča a udolala i orlovskou soupeřku ve finále. Vítězství, na které by si asi nikdo nevsadil, ale Ivča si ho zasloužila dobrými výkony po celý víkend. Gratulujeme!

V deblech pak Filip hrál s Lecianem z Astry a po uhraném kole potrápili i pár Klíma-Strejček. Štěpánka s Terkou Grznárovou byla také v osmičce a na tři sety podlehly páru Bártová-Jarošová. Ami s Erikou to dotáhly až do semifinále, to však pro Ami nachlazení musely vzdát.

Celkově tedy i přes zdravotní problémy mimořádně vydařený turnaj, z kterého můžeme mít radost a těšit se, jak se hráčky a hráči posunou a zlepší během podzimu směrem k mistrovství ČR, kde bude konkurence přece jen o něco „ostřejší“ ;-)

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponzoři a partneři