Badmintonový oddíl

GPA U19 v Hradci Králové: Adam s bilancí 1-1-0

hradO víkendu 11.-12. září probíhal turnaj GPA U19 v Hradci Králové. Početnou proseckou skupinu jako trenér vedl Tomáš Parkán. Největších úspěchů dosáhl Adam Šulc, který zvítězil v mixu po boku Kláry Šilhavé a získal stříbro v deblu spolu s Jonášem Hurtíkem. Medaili získaly také Vanda Sedláčková s Ivanou Treperovou – bronzové v dívčím deblu.

Výsledky: tournamentsoftware

Díky souběhu různých okolností se podařilo dostat do soutěže velké množství našich hráčů. V turnaji tak nastoupili Petr Krejčí, Karolína Nachtmanová, Tomáš Orlík, Marek Schumpeter, Vanda Sedláčková, Natálie Stará, Jan Šnaiberk, Adam Šulc, Ivana Treperová, Veronika Tvrdíková a Jiří Zlatník.

WhatsApp Image 2021-09-12 at 12.27.10V mixu se nám dařilo nejvíce – Adam s Klárou beze ztráty setu ovládli celý turnaj a zaslouženě získali zlaté medaile. Určitě pomohlo i sladění obuvi (modelem, velikostí už rozhodně nikoli – vizte foto).

Z dalších párů se dařilo Petrovi s Ivčou, kteří došli do osmičky a vypadli právě s Adamem. Verča s Jáchymem Gerginovem uhrála kolo, na tři sety podlehli Maňáskovi a Šolarové. Hned první kolo bylo konečnou pro Toma a Naty, pro Vandu i pro Káju a Marka.

V singlech jsme úplně nezářili – Marek podlehl Líbalovi, Tomáš Pláničkovi, jen Honza uhrál kolo proti Benírškemu a potom bojoval s turnajovou dvojkou Paterou. Mezi dívkami Ivča nestačila na Kohoutovou, Vanda po třech setech podlehla reprezentantce U17 Kozempelové a Kája si v prvním kole sice poradila s Všetečkovou, avšak nestačila mezi 16 nejlepšími na Pokornou.

V chlapecké čtyřhře brzy skončili Jirka s Petrem, po dvou setech proti Benírškemu a Pořízovi. Jedno kolo uhrál Tomáš s Pavlem Maňáskem, ve druhém podlehli stejným soupeřům. Marek s Honzou hned v prvním kole nestačili na Dvořáka a Pláničku. A tak prosecký prapor nesl jen Adam, který spolu s Jonášem Hurtíkem došel až do finále, kde podlehli 19:21 ve třetím setu páru Diviš-Míra.

Mezi dívkami Naty s Verčou dostaly kolo zdarma po skreči soupeřek, pak čelily turnajovým jedničkám Ševčíkové a Šilhavé. Dobrý zápas a výsledek 17:21 a 23:25. Vanda s Ivčou došly až do semifinále proti stejným soupeřkám, hrály na tři sety, ale nakonec z toho byl „jen“ bronz.

Úspěšný turnaj s několika medailemi je zároveň pro všechny zúčastněné „probuzením“ – kategorie U19 a celostátní úroveň chce jinou rychlost a kvalitu, než jaká stačí na nižší turnaje. Je na nás, abychom v tréninku k této kvalitě hráče přivedli a dokázali být úspěšnější v (bezpochyby lépe obsazeném) týmovém i individuálním MČR.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři