Badmintonový oddíl

GPB Ostrava: Míša je vítězkou čtyřhry žen!

badklimm

Vydařený turnaj GPB dospělých zažila naše výprava o víkendu 24.-25. října v Ostravě. Při celostátním klání v pro nás vzdáleném koutu republiky získala Míša Zelinková zlatou medaili ve čtyřhře žen spolu s Eliškou Maixnerovou, k tomu přidala ještě dvě bronzové za dvouhru žen a mixa s Lukášem Kurzem. Dravou a akční proseckou výpravu tvořili dále Michal Beznoska, Honza Vorlík a Tomáš Krajča.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Fotografie: kompletní galerie

Foto z vyhlášení vítězů – Radim Slíva

Sobotní klání s napínavou koncovkou

Tomáš v singlu

Tomáš v singlu

Společensko-poznávací a také badmintonový zájezd do Ostravy pro naši výpravu začal už v pátečním odpoledni, kdy jsme se dopravili do města tří vykřičníků. Po večeři ve stylovém klubu U skákavého poníka a promenádě proslulou Stodolní ulicí jsme se jali zodpovědně regenerovat. Sobotní turnajový program zahrnoval soutěže ve čtyřech disciplínách. Mix se týkal Míši, Tomáše a Kolouška. Druhý jmenovaný spolu s plzeňskou Katkou Chmelíčkovou nestačil už v prvním kole na turnajové trojky Zahrádku a Maixnerovou. Tomáš hrál s Valerií Ondráškovou, a po dramatickém průběhu se podařilo vyhrát „mostecké derby“ s párem Radek Pistulka-Vlasta Phamová 16:21 21:19 a 21:16. Ve druhém kole čekali opět Jakub s Eliškou, ani napodruhé se nepodařilo jejich přesné a klidné hře čelit.

Nejdále to dotáhla Míša, která spojila síly s Lukášem Kurzem z Astry. Jako nasazení po volném kole vyřadili Kalluse a Fukalovou. Ve druhém kole si i s velkým přispěním nevynucených chyb soupeře poradili s dvojicí Mazúr-Husarová. Ve čtvrtfinále čekali David Ptáček a Soňa Königsmarková, Lukáš s Míšou výrazně zlepšili svoji souhru a dokázali zvítězit 21:18 a 21:16. Stejným výsledkem bohužel v nedělním semifinále podlehli silnému páru Vojtěch Šelong-Denisa Šikalová, s třetím místem v mixu ale i tak mohou být spokojeni.

Ve dvouhře žen plnila Míša úlohu nasazené hráčky, i když to neměla vůbec snadné. Po úvodní výhře nad Marikou Davidovou si poradila i s brněnskou Eliškou Mikuláškovou. Ve čtvrtfinále pak porazila ve dvou vyrovnaných setech orlovskou Janu Žwakovou 21:17 a 21:16.

Míša v zápase proti Žwakové

Míša v zápase proti Žwakové

Mezi muži předvedl „jekkylohydovský“ výkon Koloušek, když s orlovským Martinem Slabým nejprve snadno vyhrál první set 21:9, další dva ale ztratil poměrem 11:21 a 3:21. Honzovi se v singlu podařilo uhrát dvě kola proti domácím soupeřům Václavu Večerkovi a Jakubovi Lázničkovi. Pak vypadl s Jakubem Zahrádkou po výsledku 20:22 a 11:21.

Tomáš při těžkém losu dokázal porazit notně ze všech stran obtejpovaného Filipa Budzela 21:18 a 21:13. Následně při souboji s kopřivnickým Zdeňkem Vaculíkem přišel i o poslední vlastní raketu a boj s „Vorlovou boulí“ a „Kolouškovým froté“ byl hodně svízelný. Nakonec se podařilo otočit vývoj obou setů a vyhrát 21:19 a 22:20, ale kvalitní soupeř málem „materiálové krize“ využil. Ve třetím kole došlo na souboj s Davidem Ptáčkem. Jeden z favoritů turnaje získal první set jasně 21:13. Pak ale zabojoval Tomáš a vyhrál druhou sadu 21:19. Ve třetí se oba soupeři drželi na rozdíl jediného bodu až do koncovky. Bohužel se nepovedlo proměnit nejméně čtyři mečboly a po výsledku 27:25 v rozhodujícím setu postoupil dále Ptáček. Velká škoda.

Klidným epilogem závěrečného dramatu byly zápasy Míši s Eliškou ve čtyřhře žen. Holky v pohodě přehrály jak domácí pár Moravcová-Unucková, tak i těšínskou dvojici Husarová-Vacková a dostaly se do nedělního semifinále.

Ptačí tým v neděli dolétl jen do druhého kola

Ptačí tým v akci

Ptačí tým v akci

V neděli ráno se rozjely zápasy čtyřhry mužů. V ní byl hlavním proseckým želízkem v ohni „ptačí tým“ – Honza s Deanem Brabcem. Po jasné výhře v prvním kole nad párem Láznička-Socha si bohužel kluci neporadili s Honzou Benbenkem a Vojtou Šelongem, kterým podlehli 9:21 a 20:22. Škoda koncovky druhého setu, mohlo to být ještě zajímavé.

Tomáš s Kolouškem v klidném tempu přešli přes hradeckou dvojici Skřivan-Tichý dvakrát 21:14, i oni ale ve druhém kole narazili – na rychlejší i přesnější pár Filip Budzel-David Ptáček, kteří našim povolili jen 13 a 6 bodů.

A tak už byla dál ve hře jen Míša. Zklamaná bude ze svého singlového výsledku – po podprůměrném výkonu podlehla v semifinále na tři sety Ivče Zychové z Astry a obsadila tak celkové třetí místo.

Zato čtyřhra žen přinesla zlatou a v případě ostravského turnaje také sladkou radost – nejprve si Míša s Eliškou poradili ve třech setech s dvojicí Zychová-Kurzová, a ve velmi jednostranném finále pak přehrály i mostecký pár Koldová-Ondrášková.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři