Badmintonový oddíl

GPB U13: bronzové úspěchy našich žáků na velkém turnaji ve Štěrboholech

sterboO víkendu 22.-23. října hostil areál Hamr ve Štěrboholech celostátní turnaj GPB kategorie U13. Na 14 kurtech se v mimořádně rozsáhlých pavoucích představila i početná skupina proseckých hráčů. A rozhodně se neztratili – z bronzových medailí se radovali Verča Tvrdíková v singlu, Kája Hejduková s Natkou Pávovou v deblu a velmi nečekaně také Petr Krejčí s Tomem Orlíkem v deblu kluků.

Pod vedením trenéra Tomáše Parkána a za vydatné pomoci dalších koučů Martinů Lederera s Nachtmanem i Vítka Šedi a také Berty Ausbergerové se představili Verča Tvrdíková, Natka Pávová, Kája Hejduková, Jula Skřivanová, Kája Nachtmanová, Gabča Kuptíková, Jana Flusserová a z kluků pak Tom Orlík, Petr Krejčí, Honza Lederer a Pepa Rákosník.

Výsledky turnaje: tournamentsoftware

Většině našich mixů se podařilo přejít přes první kolo. Cenné to bylo hlavně pro dvojici Honza + Jana, smůlu na los měli Kája H s Tomem, kteří vypadli ve 2, kole s turnajovými jedničkami Dvořákem a Neubauerovou. Nejlépe výsledkově si v mixu vedla Naty s Petrem Hnilicou, ale prohry s domácími Slavíkem a Králíčkovou jistě budou litovat.

Ve dvouhrách dobrou formu i velkou bojovnost ukázali obě Káji a Petr. Kája N svedla vyrovnaný souboj s Muchovou, Kája H podlehla Maixnerové – k výhrám ještě kousíček chybí, ale holky ten krok určitě zvládnou udělat.

Jako turnajová dvojka singly do semifinále prošla Verča po vesměs jistých výkonech. Nedělní souboj s Majdou Tyrmerovou jí zdaleka nevyšel tak, jako na minulém GPB v Radotíně, a ve třech setech útočné soupeřce podlehla. Chce to víc si věřit… a taky víc běhat ;)

I když šlo oproti minule o medaili menší hodnoty, má svou cenu – a potěšující je, že se k Verče přidali i další v deblech. Kája H a Naty v něm v neděli podlehly Tyrmerové s Pokornou a získaly také bronz. A asi všechny příjemně překvapily sobotní výkony a postup do semifinále dvojice Petr-Tomáš. V neděli už bojovnost obou kluků svazovala nervozita a zbytečné chyby, ale je na čem stavět a první medaile z turnaje podobné úrovně bude pro kluky jistě velkou motivací do tréninku.

Celkově šlo o vydařený turnaj našich nejmladších, který ukázal, že se nemusejí republikové konkurence bát, a že se můžeme pěkných výkonů a výsledků dočkat ne jen od jednoho či dvou hráčů, ale že máme širší partu, která se navíc navzájem umí podpořit a přijít si fandit.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři