Badmintonový oddíl

GPB U13: Ivča v Radotíně získala bronzovou medaili v deblu

bff96863-ba4a-4eb0-b04d-556dffb06fe7O víkendu 23.-24. června se konal v Radotíně celostátní turnaj GPB kategorie U13. Vzhledem k souběhu s oslavami 50 let od založení oddílu se zúčastnil jen menší počet proseckých hráčů: Ivča Treperová, Kuba Pavlíček a Kryštof Coufal. Velkou radost nám udělala Ivča, která obsadila 3. místo ve čtyřhře dívek se svou deblovou partnerkou Kačkou Koliášovou.

Výsledky: tournamentsoftware

V roce 2017 vyhrála radotínský turnaj Kája Nachtmanová, v roce 2016 to byla Verča Tvrdíková. Tentokrát se singlovou vítězkou stala Natálka Soukupová z Rychnova, ale Ivča se za svou bilanci rozhodně stydět nemusí.

V mixu s Michalem Moravcem z Astry prošli do třetího kola, po volném losu porazili pár Pražák-Mikešová, ale pak podlehli Lukáši Tvrdíkovi a Veronice Jarošové. Jedno kolo uhrál v mixu také Kryštof, který hrál s Alenou Davídkovou z Astry, porazili pár Pavliš-Fišerová, ale vypadli s Hlubučkem a Grznárovou.

V singlu Ivča potvrdila své nasazení jako 5/8 a prošla do čtvrtfinále turnaje přes Kateřinu Berkovou a Lucku Paterovou. Na pozdější vítězku Soukupovou uhrála ale jen 10 a 7 bodů. Kuba v prvním kole porazil Dennise Pražáka, ale pak nestačil na turnajovou jedničku Vaška Simona, dvakrát 7:21. Kryštof zvládl drama v prvním kole proti Filipu Raušovi 19:21 21:19 a 23:21. V dalším kole už neměl síly na to, aby přehrál Vojtu Havlíčka z Pardubic – 19:21 a 11:21.

Spolu kluci v deblu bohužel vypadli už v prvním zápase proti jihomoravskému páru Havlíček-Hrazdíra. Zato Ivča si došla až pro medaili, když spolu s Kačkou Koliášovou porazily páry Fridrichová-Tománková a Hálková-Paterová. V semifinále uhrály dvakrát patnáct bodů na nakonec vítěznou dvojici Bártová-Jarošová.

Ivči třetí místo je prima počin, také získala reálný obrázek o tom, na čem je potřeba přes léto zapracovat, aby mohla konkurovat i hráčkám té užší republikové špičky své věkové kategorie.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři