Badmintonový oddíl

GPB U13: Kryštof vítězem čtyřhry chlapců, tři prosecké medaile

69657307_3585424324831456_7213033910161113088_nO víkendu 7.-8. září proběhl v Praze-Štěrboholech celostátní turnaj GPB kategorie U13. Pod vedením trenérek Dity Marešové a Anežky Limanovské v něm startovala také početná skupina proseckých nadějí. Velkou radost nám udělali Kryštof Coufal – vítěz čtyřhry chlapců a bronzový medailista dvouhry – a Amélie Maixnerová, která si ve dvouhře dívek došla pro třetí místo. Neztratili se ale ani ostatní hráči.

Výsledky: tournamentsoftware

Trochu odlišný formát turnaje pustil do hry jen 24 mixů. Prosecké zastoupení měly dva, pohříchu na sebe narazily velmi brzy. Nikča Hrabcová po boku Jakuba Švarce vyhrála první kolo nad párem Pavliš-Reitingerová, ale pak odešla na tři sety poražená Kryštofem a Amálkou. Ti následně ve čtvrtfinále podlehli pozdějším vítězům Čepelovi a Osičkové.

Singly se hrály v základních skupinách po třech nebo čtyřech účastnících, teprve z nich se postupovalo do pavouka. Mezi chlapci se postup podařil jen Kryštofovi, který pak porazil Lukáše Patzáka, vrátil nedávnou třísetovou prohru Jakubu Raškovi z Kopřivnice a až v semifinále podlehl v turnaji suverénnímu Marku Čepelovi.

Z dívek svou základní skupinu zvládly vyhrát tři – Nikča Hrabcová, která však hned v prvním kole vypadla s taktéž velmi suverénní Karolínou Kalkušovou, Štěpánka Nýdrlová, jež v souboji dvou hráček ročníku narození 2009 těsně podlehla Tereze Grznárové, a Amálka Maixnerová – ta přes Marii Sogelovou a zvládnutý třísetový duel s Nelou Flíglovou prošla do semifinále, ale na Kalkušovou neměla nárok.

V deblu kluků brzy vypadli Pepa Mrázek s Petrem Břízou, oproti tomu Kryštof a Marek Čepela prošli celým pavoukem až k vítězství. Poradili si s páry Bubeník-Kniš, Ryšánek-Thor, Hašek-Titěra a ve finále i Bouberle-Kaplan, vše ve dvou setech. Gratulace ke zlatým medailím a díky Markovi za spolupráci!

70136965_2696028437088433_7923867138136211456_n

Mezi dívkami hned v prvním kole vypadli Štěpánka s Klárkou Tvrdíkovou (byť na tři sety) i Marika Ivankova s Justýnkou Bíbovou. Jedno kolo bylo důvodem k radosti pro Terku Šturcovou a Verču Flusserovou. Hodně náročný zápas a cennou výhru zapsaly Nela Fenclová s Nikčou Hrabcovou. Po prvním zvládnutém kole se postavily turnajovým dvojkám Bouberlové a Sogelové. Výsledek mluví za vše – 21:18 21:23 a 26:24! Klobouk dolů. Ve čtvrtfinále už holky nestačily na Kalkušovou a Adáškovou, pozdější vítězky. Na medaili mohla myslet i Amálka po boku Eriky Osičkové z Astry – volné kolo, pak výhra nad párem Brožová-Vránová, ale v osmičce holky na tři sety prohrály s párem Brázdová-Flíglová.

Dodejme ještě umístění našich hráčů v základních skupinách:
2. Nela Fenclová, Verča Flusserová,
3. Justýnka Bíbová, Petr Bříza, Marika Ivankova, Terka Šturcová, Klárka Tvrdíková
4. Pepa Mrázek

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři