Badmintonový oddíl

GPB U15 BA Skalka: Ivča s Vandou na senzačním druhém místě

64641278_1319508718212069_1900968785955782656_nO víkendu 15.-16. června se konal celostátní turnaj GPB kategorie U15. Za pořadatelství oddílu TJ Astra ZM se hrálo v prostorách BA Skalka v Praze. Jak všichni účastníci ocenili, v příjemném, klimatizovaném obchodním centru, a s plynulým průběhem na devíti hracích kurtech. Pod vedením trenéra Tomáše Krajči startovala také skupina proseckých; největšího úspěchu dosáhly Ivča Treperoá a Vanda Sedláčková, které získaly stříbrné medaile ve čtyřhře dívek.

V turnaji dále nastoupili: Gabča Kuptíková, Jana Flusserová, Pepa Rákosník, Jirka Zlatník a Honza Solar.

Výsledky: online

Sobotní program rozjely smíšené čtyřhry. V nich jsme končili vesměs v prvních kolech. Do druhého se dostal Pepa po boku Klárky Benediktové. Zklamáním byl turnaj pro Ivču s Michalem Moravcem, kteří ve třech setech nestačili na Jeništu a Jarošovou (později čtvrtfinalisté). Už v prvním kole vypadla i Gábina s krumlovským Kuzdasem, a nasazení neproměnili v postup dále ani Vanda s Honzou, kteří prováhali takřka neprováhatelný náskok 11:3 ve třetím setu a podlehli Frýdkovi a Benišové.

Radost nám tak udělali Jirka s Janou, kteří se přes tři třísetové duely prostříleli až mezi osm nejlepších párů – porazili postupně Kurdiovského s Hořanskou, Glace s Hrdinovou i Kováře s Klímovou. Pěkné páté místo a dobré, bojovné i kvalitní výkony.

Dvouhry byly také spíše zklamáním. Kluci měli těžký los – Honza vypadl v prvním kole s pozdějším vítězem Běhounkem, Jirka nestačil nasazené dvojce Vrbkovi. Pepa sice první kolo vyhrál, pak ale ve dvou vyrovnaných setech prohrál s Patrikem Fucimanem. Mezi dívkami mrzela prohra v prvním kole po výkonu plném chyb Ivču – podlehla Klímové. Gábina nestačila na Cirókovou, také zejména vinou vlastních nevynucených chyb a malé odvahy ve hře. Jana ztratila koncovku třetí sady proti Hartmannové poměrem 20:22 a podobně 19:21 prohrála i v zápasu o pořadí.

Proseckou „pověst“ tentokrát zachraňovala Vanda. Výkon v prvním zápase s Kulhánkovou nebyl z nejlepších, ale stačil na výhru 21:17 a 21:12. Ve třetím kole však Vanda vyřadila turnajovou trojku Petru Benišovou – výborné, třísetové vítězství, vybojované trpělivostí ve hře a skvělým pohybem. Bohužel si při tomto zápasu Vanda obnovila zranění kyčle a to ji hodně omezilo do čtvrtfinále s Natálkou Soukupovou. Pořadatelé ji navíc „hnali“ co nejrychleji hrát, takže ani nebylo moc času se protáhnout a odpočinout. Výsledek 17:21 a 16:21 napovídá vyrovnaným výměnám, ale rychnovská hráčka se mohla více hýbat a zkušeně si postup pohlídala.

V klučičím deblu na sebe ironicky šli naši hráči už v prvním zápase. Honza spolu se Samuelem Glacem vyřadili po třech setech Pepu s Jirkou, kteří nepředvedli zrovna vrchol bojovnosti a soudržnosti. Honzu a Samuela pak ve druhém kole vyřadili silnější a útočnější Lubeník s Ptáčkem.

Mezi dívkami Jana s Gábinou podlehly páru Krejčí-Šafrová, větší a silnější soupeřky se prosadily útokem, i když jim Jana a Gabča vzaly první set. Obrovskou radost nám udělaly výkony i výsledek Ivči s Vandou. Jako nenasazené měly od prvního kola složitý los, navíc hrozilo, že vzhledem k Vandy zranění ani nebudou moci nastoupit. Nakonec to Vanda „nějak“ rozhýbala a výsledek předčil veškerá očekávání! Odstartovala ho výhra nad libereckými Slabou a Šoljakovou. Pak holky zabojovaly a na tři sety udolaly turnajové dvojky Bártovou a Vašíčkovou. V sobotním čtvrtfinále a jednom z posledních zápasů denního programu pak po skvělé hře porazily sehranou dvojici Trötzmüllerová-Valentová 21:16 a 21:8!

I nedělní dopoledne zastihlo naše holky v dobré náladě a formě. Za podpory řady fanoušků, kteří se přišli podívat, si holky poradily s párem Lucie Krulová a Lucie Skařupová 21:15 a 21:19, a ve finále hodně zatopily i favoritkám z Rychnova Justýně Muchové a Natálce Soukupové, prohrály výsledkem 17:21 a 19:21, v druhé sadě dotáhly ze 14:20 na 19:20 a zastavilo je až šťastné „prasátko“.

Gratulace oběma holkám, i všem ostatním díky za účast a předvedenou snahu. Někteří hráli lépe, jiní hůře, alespoň víme, na čem pracovat během letních prázdnin a kondiční i herní přípravy na druhou polovinu sezóny 2019.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři