Badmintonový oddíl

GPB U19 Brno Slatina: Adam získal 2. místo v mixu

gpbO víkendu 29. 2.-1. 3. se v Brně v hale X-Arena konal turnaj GPB kategorie U19. Z Proseka se pod vedením trenéra Tomáše Krajči zúčastnili Kája Nachtmanová, Adam Šulc, Marek Schumpeter a Jan Šnaiberk. Největšího úspěchu dosáhl Adam, který se v mixu probojoval až do nedělního finále a nakonec po boku Kláry Šilhavé získal 2. místo.

Výsledky: online

Do mixu zasáhli všichni naši hráči. Mára a Honza hráli s přiřazenými spoluhráčkami a jejich hra snesla měřítko kvality. Honza s mosteckou Pálkovou podlehli ve třech setech Běhounkovi a Hájkové, Mára s Denisou Granátovou z Olomouce sehráli jeden pěkný set proti druhým nasazeným Derkovi a Staňkové. Lepší výkon od sebe asi čekali Kája s Danem Dvořákem, kteří vypadli v prvním kole s párem Bízek-Pokorná, kdy se nepodařilo eliminovat na síti silnou soupeřku.

Do singlů zasáhli Kája a Marek. Marek s technickou, ale neběhavou hrou nestačil Davidu Slívovi. Kája uhrála první kolo proti Všetečkové, ve druhém svedla vyrovnaný souboj s Lucií Krulovou, na to, kolik má natrénováno, to byla slušná hra; a důležité je, že koleno přežilo turnajovou zátěž.

V deblu bylo účinkování našich kluků bohužel jen epizodní. Marek s Honzou nevyužili svého příznivého losu a po prvním dobrém setu nedokázali konzistentně hrát kvalitní deblovou rozehrávku, množství chyb a rozjetí soupeři; vyřazení s dvojicí Benírške-Oros. Také Adam s Matějem Rzeplinským vypadl v prvním zápase proti nasazeným jedničkám Michalu Morávkovi a Jakubu Reichmanovi. Bylo to s trochou smůly 19:21 ve třetím setu, soupeři se stali pak vítězi celého turnaje.

Velmi dobré výkony a hezký výsledek předvedli Adam s Klárou Šilhavou v mixu. V prvním kole suverénně zvládli rodinný souboj s dvojicí Marek Dostál – Radka Šilhavá. Následovaly tři úspěšné třísetové bitvy: nejprve to bylo s dvojicí Jakub Diviš-Klára Petrušková, ve čtvrtfinále Tomáš Matula – Valerie Žurková a v nedělním semifinále zvládli obrátit hru i výsledek proti dvojici Petr Janoušek – Šárka Líbalová. Až ve finále dokázala být dvojice Jakub Reichman – Martina Ševčíková rychlejší a lepší v přední části kurtu, a tak po setech 14:21 a 19:21 bohužel Adam s Klárou odešli poraženi.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři