20190928_224341O víkendu 28.-29. září se konal v Radotíně velký turnaj GPC kategorií U13 a U17. V sobotu se hrály párové disciplíny skupinovým systémem s následnými pavouky o umístění. V neděli potom došlo na dvouhry. Vzhledem k počtu hráčů a naplánovaných zápasů se v sobotu dohrávalo až v hodně pozdních hodinách, potěšujícím faktem ale je, že se do závěrečných kol dostala velká řada proseckých hráčů.

Nejprve mladší kategorie U13 – výsledky
Z proseckých se zúčastnili Petr Bříza, Nela Fenclová, Veronika Flusserová, Klára Gerbelová a Tereza Šturcová. Největších úspěchů dosáhla Nela, která zvítězila v singlu i deblu dívek.

V mixu Petr s Nelou prošli do pavouka o vítězství, vypadli ale už ve čtrvtfinále. Klára po boku domácího Bednáře skončila mezi poraženými. Také v klučičím deblu Petr vypadl ve čtvrtfinále. Větší radost přinesla čtyřhra dívek – Nela společně s Blaziusovou z Arionu turnaj vyhrála, a to poměrně jednoznačným způsobem.

V dobře obsazeném turnaji singlů získala Nela také první místo – v pavouku vyhrála postupně nad Štěpničkovou, Zbořilovou, Vorlovou a ve finále i Blaziusovou. Do finálové 16 se probojovala i Verča, ale tu zastavila Axmannová. Pavouk o 17. místo pak vyhrála Terka.

O starších referuje Zdeněk Krejčí:
Výsledky kategorie U17: tournamentsoftware

Mix

Účast: Tomáš Orlík – Naty Stará, Jirka Zlatník – Jana Flusserová, Petr Krejčí – Viki Hoffmanová (Karlovy Vary), Honza Solar – Tereza Korčmarošová (Karlovy Vary).

Celkem 17 párů, herní systém ve čtyřech skupinách (tři čtyřčlenné, jedna pětičlenná) na dva hrané sety, s postupem do pavouka (hraného již plnohodnotným způsobem) o 1.-8.místo pro první dva páry z každé skupiny a o 9.-17.místo pro zbývající.

Cestu svými skupinami do finálového pavouka zvládli Tomáš s Natkou a Petr s Viki. Zatímco Tomáš s Natkou relativně bezpečně (se ztrátou jednoho setu z šesti) z prvního místa ve skupině, Petr s Viki proklouzli ze skupiny za vteřinu dvanáct na úkor dobře hrajících Jirky a Jany. Petr s Viki museli v posledním zápase skupiny oba sety nad Jirkou a Janou vyhrát, k tomu ještě s určitým „bezpečným skóre“. Což se jim nakonec o tři míče v celkovém součtu podařilo, navíc ze stavu 20:15 pro Jirku s Janou v prvním setu. Inu, vítězný je až ten úplně poslední míček… Honza s Terezou skončili v pětičlenné skupině čtvrtí, s výjimkou duelu s favorizovanou dvojicí Franta – Bílková však po vyrovnaných zápasech.

Jisté zklamání z nepostupu si Jirka s Janou alespoň částečně vynahradili vítěznou jízdou v pavouku o 9.-16.místo, celkově skončili devátí. Trochu smůla, jinak určitě dobrá hra a příslib do budoucna. Jen by to chtělo zlepšit vzájemnou komunikaci a podporu na kurtu. Honza s Terezou už spodního pavouka v pozdním večeru nehráli.

Čtvrtfinálovými soupeři pro Toma s Naty byli radotínští Hnilica s Chvalovou, náš pár si po trochu rozháraném prvním setu už set druhý a tudíž bezpečný postup do semifinále pohlídal. Petr s Viki čelili vítěznému páru skupiny C, sehrané dvojici z Astry Urban – Veverková. Výkon znatelně lepší než v úvodních dvou zápasech základní skupiny a nejspíš i nejlepší z dosud společně odehraných jim vynesl třísetové vítězství a postup do semifinále – proti Tomovi s Naty. Základem úspěchu bylo pro Petra s Viki úspěšné zvládnutí nervy drásající koncovky prvního setu poměrem 25:23.

V semifinále se Tom s Naty vzchopili k nejlepšímu mixovému výkonu dne, na své semifinálové soupeře si evidentně věří :-). Sice nechybělo mnoho (stačilo proměnit jeden ze dvou setbolů) v koncovce setu druhého, aby si Petr s Viki vynutili set třetí, po výsledku 21:12 a 23:21 ale do finále postoupili Tom a Naty. Vítězství zasloužené – lepší mixové pojetí, lepší hlava.

Bohužel, v tak trochu očekávaném finále proti Frantovi s Bílkovou (Radotín/Hamr) už docházely síly. Eliška Bílková neměla v nohách debl a Vojta Franta je nezmar :-). Jasné a přesvědčivé vítězství soupeřů, náš pár v podstatě neměl na kurtu moc šancí a nenašel žádnou protizbraň na dobře hrající soupeře.

Debl dívky

Účast: Jana Flusserová – Helena Chvalová (Radotín)

Celkem 11 párů, herní systém ve třech skupinách (dvě čtyřčlenné, jedna trojčlenná) na dva hrané sety, s postupem do pavouka (hraného již plnohodnotným způsobem) o 1.-6.místo pro první dva páry z každé skupiny a o 7.-11.místo pro zbývající.

Janě šla obnovená spolupráce s Helčou Chvalovou k duhu. Děvčata ovládla s bilancí pěti vyhraných a jednoho prohraného setu svoji čtyřčlennou skupinu před nasazeným ústeckým párem č.1 Hájková – Křížová. Za odměnu byla děvčata nasazena přímo do semifinále, kde ovšem těsně podlehla dalšímu ústeckému páru Dragounová – Zavadilová ve třech vyrovnaných setech, s koncovkou třetího 20:22 v neprospěch Jany s Helčou. Pro Janu druhá trochu smolná klíčová koncovka turnaje a konečné 3.místo.

Debl chlapci

Účast: Petr Krejčí – Tomáš Orlík, Honza Solar – Šimon Pražský, Jirka Zlatník – Jarda Karban (Radotín)

Celkem 9 párů, herní systém ve třech tříčlenných skupinách opět na dva hrané sety, s postupem do pavouka pro všechny páry (což byla dodatečná změna, protože po dobu trvání skupin pracovaly páry s informací, že postupují jen dva páry z každé skupiny a podle toho borci „kalkulovali“).

Tomáš s Petrem a Jirka s Jardou Karbanem se sešli společně ve „skupině smrti“ (což potvrdilo závěrečné umístění), doplňoval je ještě spolupráci obnovující radotínský pár Franta – Havlík. Kluci se navíc střetli hned v úvodním utkání a Tomáš s Petrem se hodně nadřeli, aby po těsně ztraceném prvním setu zvládli díky druhému alespoň remizovat. Jirka s Jardou poprvé „vystrčili růžky“, jinak ale zápas moc pohledný nebyl, všichni bojovali s tím, že to nějak „neletělo“. O pořadí ve skupině tak rozhodovaly duely s párem Franta – Havlík a Tomáš s Petrem v nich dokázali na rozdíl od Jirky s Jardou se silným radotínským párem remizovat.

Šimon s Honzou měli proti povětšinou starším a veskrze mnohem zkušenějším soupeřům těžkou úlohu. Snažili se, bojovali, ale páry Bláha – Hnilica i Gerginov – Schinko byly nad jejich síly. V devítičlenném pavouku tak museli do předkola a z něj je do čtvrtfinále nepustili Urban s Vajlentem.

Jirka s Jardou Karbanem čelili ve čtvrtfinále sehrané dvojici Kovář – Král a kluci podruhé vystrčili růžky. Své radotínské soupeře ve třech setech po velmi dobrém výkonu přetlačili a odměnou jim bylo semifinále a jistota medaile.

Petr s Tomem svedli ve čtvrtfinále další z řady letošních bitev se silnou dvojicí Gerginov – Schinko (Arion/Astra). Po katastrofálním prvním setu (12:21) se Petr s Tomem obdivuhodně vrátili do zápasu a oba páry předváděly od začátku druhého setu parádní deblovou řež o každý míček, plnou ostrých výměn i „rybiček“ v podání nejen (!) jejich vyhlášeného velmistra Gerginova. S jedním odvráceným mečbolem a dvěma úspěšně zvládnutými koncovkami (24:22, 21:19) se do semifinále proti Jirkovi s Jardou Karbanem nakonec prosmýkli Petr s Tomem. Povzbuzeni těžce vydřenou výhrou nedali v semifinále ve druhém dnešním společném zápase Jirkovi s Jardou příliš šanci a pohlídali si bezpečný postup do finále ve dvou setech. Nicméně Jirka s Jardou rozhodně ukázali deblový potenciál, semifinále rozhodla především větší zkušenost Petra s Tomem, občas trochu zbytečně zbrklá Jirkova hlava a Jardovo občasné zapikolování se na místě. I tak je třetí místo (malé finále se už nehrálo, na třetí příčce skončily oba v semifinále poražené páry) pro Jirku (a samozřejmě jeho spoluhráče) úspěchem.

Posledním zápasem jinak velmi rozvleklého (já vím, všichni si do sytosti zahráli, ale…) společného turnaje kategorií U13 a U17 v již osiřelé hale tak bylo v hodně pokročilou večerní hodinu finále deblu – Petra s Tomem proti radotínské dvojici Vojtěchů – Havlíkovi a Frantovi. Finále už bylo více otázkou vůle a fyzických sil a obojího se více dostávalo na straně radotínských. Kupili méně chyb a byli celkově rychlejší v pohybu i v práci s raketou. Přesto po prohraném prvním setu (14:21) nesložili Petr s Tomem zbraně, zabojovali a druhou sadu rozhodovala až koncovka. V ní kluci vedli 19:18, poslední tři výměny však opanovali radotínští Vojtěchové. Při té předposlední Petr jako finálový bonus odepsal výplet. A když dopadl do kurtu míček z posledního útoku radotínských, ukazovaly hodiny v hale 22:59 (!). To asi nepotřebuje další komentář. Doma jsme byli přesně o půlnoci…

Nedělní singly:

Do soutěže zasáhli Šimon Pražský a Honza Solar, oba se ze skupin dostali do pavouka o 9. místo, který se Honzovi podařilo vyhrát, Šimon obsadil 11. místo.