Badmintonový oddíl

GPC U17 na Kladně: deblová výhra Petra s Tomášem

Kladno deblV neděli 29. září se hrál na Kladně turnaj GPC kategorie U17. Zúčastnila se i trojice proseckých hráčů a podařilo se jim dosáhnout na medailové umístění ve všech disciplínách, do kterých zasáhli. Petr Krejčí s Tomášem Orlíkem dokonce vyhráli čtyřhru chlapců. O turnaji píše Zdeněk Krejčí:

Účast: Naty Stará (mix, singl), Petr Krejčí (singl, debl), Tom Orlík (všechny tři disciplíny).
Startovní listina cca 20 kluků a cca 10 děvčat. I tak docela kvalitní – u kluků Běhounek, Pálinkáš, Müller, oba naši kluci, několik liberečáků, několik ústečáků, kluci z Arionu. Do deblu i domácí Altera. U děvčat Pokorná, Skařupová,…

Mix:
3. Naty + Tom
Tom s Naty prošli skrze čtvrtfinále výhrou nad mosteckým párem Port – Burdová, ale v semifinále prohráli na tři sety s ústeckým párem Běhounek – Šafrová po ne úplně dobré hře. Hodně zbytečných chyb, hra tak trochu bez plánu – Ondra Běhounek byl všude a jeho spoluhráčka nešla pro ostrou ránu, dostala-li k ní příležitost (a to dost často ano), daleko.
Petr mix nehrál.

Singl kluci:
2. Tom
9.-16. Petr
Petr tentokrát zase jednou nezvládl první kolo proti ústeckému Vajlentovi. Po vyhraném prvním setu totálně nezachytil začátek druhého, manko pak snižoval, ale nesmazal a třetí set už byl Vajlent na koni.
Naopak Tomovi po delší době singl „sednul“. Nejprve úspěšně zvládl dvě derby (Vrána/Arion, Beran/Liberec) a v semifinále ve třech setech pomstil Petra vyřazením Vajlenta (zpackaná koncovka druhého setu, ale když ve třetím opět nastartoval hlavu, tak si výhru pohlídal). I ve finále velmi pěkný výkon proti Ondrovi Běhounkovi. Vzal mu první set, pak ovšem ústecký hráč přestal tolik kazit a postupně se projevily Tomovy docházející síly – každá výměna s nesmírně houževnatým Ondrou Běhounkem (jedním z nejlepších hráčů kategorie U15) je fyzicky náročná.

Singl holky:
3.-4. Naty
Ubojované třísetové čtvrtfinále s Terezou Jirákovou z Hořovic – pro nás trochu „neznámou“ hráčkou, ale velmi dobrou, s technicky precizními nečitelnými údery (hořovická škola Petra Koukala?). Rozhodla nakonec větší razance a asi i zkušenosti Naty, pochvala za zvládnutí zprvu ne zcela příznivě se vyvíjejícího zápasu (první set 20:22). V semifinále však na Katku Pokornou z Benátek už neměla.

Debl kluci:
1. Petr + Tom
Zlatá tečka dlouhého víkendu. Ve čtvrtfinále letos do třetice bez vážnějších problémů přes liberecký pár Beran/Mrskoš (21:9, 21:11), pak vydřené a otočené třísetové semifinále (16:21, 21:18, 21:15) proti velmi silnému (škoda jen, že taky trochu „namistrovanému“) páru Müller (Benátky) / Líbal (Vesec) a nakonec dvousetová finálová výhra vůle (21:11, 21:19) nad ústeckým párem Běhounek – Pálinkáš. Ještě že kluci zvládli koncovku druhého setu, už na kurtu dost „pletli nohama“.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři