Badmintonový oddíl

GPC U17: ve Vinoři jsme vyhráli čtyřhru dívek i chlapců

ivcaV neděli 26. května pořádal náš oddíl ve Vinoři turnaj GPC kategorie U17. Při vysoké a velmi kvalitní účasti šlo skoro o takové „malé béčko“ – o to cennější jsou medailové úspěchy našich hráčů. Výhru v deblu kluků slavili Mára Schumpeter s Honzou Šnaiberkem, v holčičím deblu pak Ivča Treperová po boku Kačky Koliášové. Stříbro získaly Kája Nachtmanová v singlu a Verča Tvrdíková s Natálkou Starou v deblu, bronz pak Natálka v singlu a mixu s Tomášem Orlíkem a Kája v deblu s Bárou Johnovou.

Výsledky: tournamentsoftware

Turnaj, v jehož průběhu bylo odehráno více než 100 zápasů, a až do 18. hodiny udržel neustále zaplněných 5 kurtů tělocvičny ve Vinoři (skončili jsme tentokrát krátce po 20. hodině a i když jsme to na slibované hokejové finále nestihli, průběh byl klidný a bezproblémový), byl pro nás zajímavý díky konfrontaci s hráči z dalších krajů. Prosečtí hráči v soutěži: Mára Schumpeter, Honza Šnaiberk, Tomáš Orlík, Petr Krejčí, Pepa Rákosník, Jirka Zlatník, Honza Solar, Šimon Pražský, Verča Tvrdíková, Natka Stará, Kája Nachtmanová, Gabča Kuptíková, Jana Flusserová, Ivča Treperová, Vanda Sedláčková.

Už v mixu jsme ukazovali, že nebudeme jen do počtu. Více našich párů bylo v horní polovině pavouka, kde došlo na třísetový duel Tomáš+Naty vs. Marek-Kája úspěšnější pro T+N. Dobrý turnaj prožila Verča, která spolu s Gerginovem z ARIONu vyřadila nasazený pár Hurtík-Šilhavá a nakonec prošla až do finále právě i přes Toma a Naty. I ve spodní polovině pavouka došlo na vzájemné duely, Honza s Gabčou podlehli Petrovi s Ivčou, ti měli dobrou šanci na medaili, avšak na tři sety ve čtvrtfinále nestačili soupeřům z Liberce.

V klučičím singlu jsme na medaile nedosáhli, Honzu a Petra postupně vyřadil Vojtěch Franta, pozdější vítěz. Tomáš ve třech setech podlehl Ondřeji Pálinkášovi.

Mezi dívkami jsme byli úspěšnější, i když byla škoda, že se jich hodně povyřazovalo navzájem ve druhé čtvrtině pavouka. Konkrétně v něm Naty porazila ve třech setech postupně Vandu a pak i Ivču. Náročné zápasy jí sebraly síly čelit turnajové jedničce Šilhavé, tak si z turnaje odnesla bronzovou medaili. Ve spodní polovině pavouka přešla Kája (i přes druhé kolo proti Gábině) až do finále, v zápase semifinále s Lucií Skařupovou si ale namohla záda a finále i zbývající zápasy čtyřhry tak musela skrečovat.

V klučičím deblu potvrdili pozici nasazených jedniček Honza s Márou, i když to bylo přes mnohdy těsné sety. Tomáš s Petrem bohužel vypadli ve čtvrtfinále s Gerginovem a Schinkem.

Holčičí debl nám pak přinesl finále Verča+Naty versus Ivča+Kačka. Poslední zápas dne se natáhl na tři vyrovnané sety, v nichž byli úspěšnější druhé jmenované.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři