Badmintonový oddíl

GPD U15: postup pro Ivču a Honzu, medaile ze všech disciplín

ivcaV sobotu 21. října se konal v hale Astry Praha postupový turnaj GPD kategorie U15. Pod vedením trenérky Dity Marešové v něm startovala také početná skupina proseckých hráčů, kteří si vybojovali dva postupy a medailové umístění v každé z pěti hraných disciplín.

Výsledky: czechbadminton

Barvy Proseka hájili: Honza Solar, Jirka Zlatník, Ondra Koranda, Dan Šibrava, Šimon Pražský, Ondra Novák, Petr Pihera, Ivča Treperová, Klára Kučerová, Nela Fenclová, Verča Sirůčková, Natálka Kohoutová a Nikča Hrabcová.

Velkého úspěchu dosáhl v singlu kluků Honza, když se přes Urbana, Musila, Janáčka a Karbana dostal až do finále, tam sice jednoznačně podlehl Schroetterovi, ale i tak ukázal obrovskou bojovnost a kvalitu hry. Postup se bohužel nepodařil Jirkovi, který v rozhodujícím kole podlehl domácímu Čepelovi. Ostatní kluci si připsali jeden vítězný zápas buď v prvním kole nebo o pořadí.

Mezi dívkami vybojovala bronzovou medaili a postup na OP Ivča, když si poradila s Vnoučkovou a Klímovou, nestačila až na Chvalovou v semifinále. Postoupit mohla i Klára, ale ve dvou vyrovnaných setech prohrála s Bálintovou.

V mixu jsme se radovali dokonce z vítězství, když Ivča s parťákem Míšou Moravcem přes množství třísetových duelů nenašla přemožitele.

Kluci v deblu získali medaile dvě. Jirka s Davidem Janáčkem prošel do finále, tam podlehli Kovářovi a Schroetterovi po dramatickém průběhu 19:21 21:19 a 25:27. To byl zápas! Šimon s Honzou mysleli na postup, ale v semifinále podlehli právě pozdějším vítězům ve dvou setech.

Mezi dívkami hrály tentokrát spolu Ivča s Klárou, netypická dvojice došla do semifinále, kde prohrály se sestrami Klímovými.

Množství medaili je povzbuzující, doufali jsme v ještě vyšší počet postupů, ale i tak vydařený turnaj pro prosecké.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři