Badmintonový oddíl

Kačka Kykalová: „Potřebujeme chlapy!“

Sezónu družstev dorostu jsme rozebrali s Kačkou Kykalovou, hlavní oporou v ženské části týmu. Volba na ni padla i proto, že jako jedna z mála měla velmi dobrou tréninkovou docházku; na sezónu se zodpovědně připravila a na její výkony bylo spolehnutí nejen v dorostu, ale i v krajském přeboru družstev dospělých. Společně jsme si povídali o tom, jaký byl vstup do dospělé kategorie (kterou Kačka hrála první sezónu – a hned se dostala do první padesátky žebříčku ve dvouhře), jak hodnotí tréninkové podmínky v našem oddíle, a co sama plánuje na rok 2009/2010. A nechybí ani okénko do zahrádky osobního vkusu a mimobadmintonového života.

Družstvo dorostu skončilo letos na čtvrtém místě. Bereš to jako neúspěch?
Ne, protože při případném postupu na mistrovství ČR dorosteneckých družstev bych se nemohla zúčastnit plzeňského Výročního turnaje. :-)

Čím to, že se letos nepodařilo dosáhnout výš? S Astrou se asi měřit nemůžeme, ale s Radotínem i Hamrem jsme sehráli vyrovnané zápasy…
Hamr? Myslíš Motorlet? :-P Podle mého názoru bychom je mohli příště udolat, stejně jako Meteor, jen to chce trochu víc štěstí a nasazení.

Co říci k pánské sekci družstva: letos jsme posílili o Honzu Frauknechta, přesto valná část zodpovědnosti zůstává na Jáchymovi, za něhož v podstatně není náhrada…
Martin s Petrem nám pěkně vypálili rybník, bez nich to bylo samozřejmě těžší. Spoléhat se pouze na Jáchyma je málo. (Ne že by nehrál dobře. ;-)) Potřebujeme chlapy!!!

Jak podle tebe uspěli nebo neuspěli kluci na místě „trojky“ – Tomáš, Honza V. a Honza Ř.?
Pokud to šlo, brali jsme raději Řasiče, přece jen má větší naděje na úspěch než takový Disco king. :-) Byla to však spíš záplata, Honzíkova kategorie jsou patnáctky. Jenže co máme dělat, když nám v oddíle chybí celá jedna věková kategorie kluků?

Sestava holek je už několik let stejná. Je to v něčem výhodné?
Pozor, my jsme silná trojice! Na nás ten tým stojí! :-D Teď vážně: Výhodou může být sehranost, nevýhodou možná připravenost soupeřů na naše výkony, styl hry… Tak je to ale ve všech oddílech, takže není co řešit.

Hodnotit sám sebe je vždy obtížné, přesto: jaký byl tvůj hlavní přínos týmu, a která kola či zápasy ti nejvíc vyšly?
To po mně chceš moc, jednotlivé zápasy už si nepamatuji. Považuji se spíš za singlistku a své disciplíně jsem snad ostudu nedělala.

Pokusme se o výhled do další sezóny: co by měl udělat realizační tým (sehnat posily, zlepšit koučink…) a co vy hráči pro to, abychom příští rok hráli zase o medaile v krajském přeboru?
Tak začnu u hráčů: Jak správně říká náš trenér, některým lidem chybí motivace. Stačí nasadit trochu rivality a popustit uzdu té cholerické části osobnosti, kterou v sobě najde snad každý. Asi nemáme tak silný fanklub jako Astra, je to ale dané hlavně počtem hráčů. Líbí se mi team buildingy, které Tom pořádá pro mladší žáky. Možná by se občas hodily i nám, abychom si uvědomili, že jsme součástí družstva, a občas si navzájem zatleskat není na škodu. Na kouče si nestěžuji, když s námi jede Tomáš, snaží se nás maximálně podpořit, povzbudit, poradit nám, což bývá většinou fajn, pokud mu zrovna nerupnou nervy. :-P Určitě potřebujeme posílit pánskou část družstva, nechceme mít ale tým plný cizích lidí, jak to zřejmě preferují například Benátky v první lize.

Ty sama sis letos poprvé vyzkoušela soutěž dospělých. Pohled na žebříček naznačuje, že ses do invidiuálních turnajů adaptovala bez větších potíží – vidíš to také tak?
Ano, dospělé turnaje jsou pro mě mnohem záživnější, jezdím na ně raději než na ty juniorské. Chytla jsem na nich jakýsi druhý dech po znechucení stereotypem našich kategorií. Prostě už mě dál nebavilo hrát stále proti těm samým lidem.

Kterého výsledku v sezóně si nejvíc vážíš? Některého z třetích míst na GPC, druhého kola na benáteckém poháru, nebo ještě úplně jiného?
Benátecký pohár pro mě přeci nebyl žádný úspěch! Do druhého kola jsem se dostala jenom proto, že moje soupeřka nedorazila! Tak a teď jsem to na sebe práskla! :-D Jestli ale myslíš mix, tak to potom ano, ten se nám povedl. ;-) Třetí místa jsou samozřejmě fajn, ale za největší úspěch považuji asi celkový postup na žebříčku. Momentálně se pohybuji někde okolo padesátého místa, což mi přijde jako dobrý výsledek po prvním roce mezi dospělými.

Jaká byla z tvého pohledu krajská soutěž družstev dospělých? Našemu týmu C se velmi dařilo, jak jsi vnímala jeho atmosféru a jak jsi prožívala úspěchy?
Tuto soutěž bych mezi mé úspěchy zařadila také, zčásti ve srandě jsem se tím hodně chlubila, hlášky typu: „Hraju s váma první rok a hned vyhráváme,“ byly u mě na denním pořádku. :-) Atmosféra byla skvělá, všichni členové týmu velmi milí, prostě pohodička. Zaslouženě jsme vychutnávali každé vítězství.

Čím to, že jsi letos sbírala víc cenných výsledků v dospělých než v juniorských kategoriích? Kde vidíš hlavní rozdíly mezi „dětskými“ a „dospělými“ turnaji?
Na tuto otázku jsem z většiny odpověděla už výše, bylo to nejspíš tím nadšením, se kterým jsem se do dospělých turnajů pustila. Ono to člověka omrzí, když hraje pět let proti těm samým lidem, přes které se nemůže dostat. Takhle jsem začala vlastně nanovo. Mezi juniory bohužel vidím různé manýry, nelíbí se mi nesportovní chování, nedostatek taktu, časté podvádění… Také nemám ráda některé rodiče, kteří přehnaně prosazují své ratolesti. U dospělých jsem našla uvolněnou atmosféru, spoustu vtipu a příjemné vystupování.

Zkus charakterizovat svou hru, největší přednosti a naopak největší nedostatky, na jejichž odstranění chceš do budoucna pracovat?
Mou silnou zbraní bývá křižný kraťas – ovšem pouze tehdy, když se mi povede. :-D Občas do toho umím pořádně praštit a piluji krátké podání, které už má čím dál častěji naprosto božskou podobu! :-) Nedostatků je strašně moc, ale samozřejmě je tu teď nevyjmenuji, protože bych dostala na prdel hned od prvního soupeře! :-D

Jaké jsou podle tebe současné tréninkové možnosti na Proseku, jak kvalitní tréninkový plán a soustředění oddíl nabízí a kde je prostor pro zlepšení?
Rozhodně se mi nelíbí hala na letňanském výstavišti, je obrovská, balóny špatně lítají, v zimě je tam kosa a po celý rok spousty rekreantů. Tamější tréninky pro mě rozhodně nebyly příjemnou záležitostí, a když jsem dostala na středy nabídku brigády, neváhala jsem a za dvouhodinovku badmintonu ji vyměnila. Obě haly na Proseku mám naopak ráda, znamenají pro mě příjemné domácí prostředí, dostatek prostoru a celkově kvalitnější tréninky. Na soustředění si také rozhodně nemohu stěžovat, Benátky znamenají výbornou fyzickou přípravu spojenou s milým kolektivem a v Rumburku si zase mohu zahrát skvělé zápasy s dospělými, kteří jsou velmi vstřícní.

S čím půjdeš do letní přípravy a do sezóny 2009/2010?
Rozhodně chci začít od června běhat, stydím se, že jsem si pro to zatím nenašla čas. Mé léto bývá plné spousty dalších sportovních aktivit, které vystřídají obě dvě prosecká soustředění. Prázdniny pak završí speciální deblový víkend s mistry Michalem „Lihouškem“ Svobodou a Filipem Stádníkem. Plány na sezónu už jsem také zmínila – budu hrát dospělé turnaje v kategoriích D, C, v blízkém okolí i B a nejspíš vyzkouším také nějaké pražské áčko, jakým je například Holobradý.

A na úplný závěr malý dotazníček, abychom otestovali tvůj vkus ;-) Jaká je tvá:
oblíbená kniha: Malý princ, Artemis Fowl, Harry Potter, Hobit
film: Forrest Gump, Top Gun, Sněženky a machři, Básníci, Na samotě u lesa
seriál: Přátelé, Simpsonovi, Horákovi, Strážce duší, Ďáblova lest
hudební skupina/písnička: Čekala jsem, že tady taky odpovíš sám, ale zklamu tě, Tokio Hotel už se mi podařilo vytěsnit z mého seznamu. ;-) Takže: Sto zvířat, U2, Ska-p, Vypsaná Fixa, Tomáš Klus, John Butler Trio, Coldplay, Damian Marley, Levellers, Queen, Michael Jackson, Skarface, Support Lesbiens, Wohnout, Aerosmith, Beatles, Skarface, Good Charlotte, Simple plan, The Ark a spousta dalších
herec nebo jiná celebrita: bohužel již zesnulý Heath Ledger, Orlando Bloom, Johnny Depp, Tom Cruise
sportovní oddíl: SK PROSEK PRAHA přece!!! Jinak fandím České hokejové reprezentaci, letos to pěkně podělali, hoši… Z českého hokeje potom Spartě.
město: to je jasné, to je Plzeň ;-) – Prdlajs, PRAHA!!! :-D Pak samozřejmě Morlaix a Paříž. :-)

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři