Badmintonový oddíl

MČR družstev U15: SK Prosek Praha slaví nečekané 3. místo!

WhatsApp Image 2020-10-11 at 18.34.53O víkendu 10.-11. října hostila X-Arena v Brně Slatině Mistrovství ČR družstev žáků do 15 let. Tým SK Prosek Praha v něm vybojoval fantastické 3. místo a obhájil tak zisk bronzových medailí z minulého roku! I přes řadu peripetií před turnajem, covidových omezení a nejistoty i náročných a dramatických zápasů jsme mohli v neděli odpoledne oslavit pódiové umístění našich šikovných žáků!

Výsledky: online

Přečtěte si: Článek na Czechbadmintonu

V turnaji nás reprezentovalo družstvo ve složení: Vanda Sedláčková, Ivana Treperová, Amélie Maixnerová, Štěpánka Nýdrlová, Filip Titěra, Ondřej Koranda a Petr Bříza pod vedením trenérů Diany Pražákové a Tomáše Krajči. Dodejme, že v sezóně barvy našeho týmu hájili také Nela Fenclová, Niky Hrabcová, Kryštof Coufal a Kuba Pavlíček.

Turnaj pro nás začal ještě mnohem dříve než nástupem na kurty. Vzhledem k epidemické situaci se řešilo, zda bude na MČR moci startoval 8 či 12 týmů – pro nás „existenční“ záležitost, neboť jsme spoléhali na postup „přes soupisku“. Nakonec to dopadlo dobře, STK svazu naši účast posvětila a mohli jsme zorganizovat společnou cestu. Komplikací pro nás byla karanténa Kryštofa, a tak jsme jeli jen 3+4 namísto 4+4, o to více odhodlaní bojovat jeden za druhého a uhrát maximum možného.

Hladká cesta do Brna, ubytování v příjemném prostředí penzionu Zahrada a už jsme ladili fyzickou i psychickou formu na samotný turnaj. Ten probíhal za přísných hygienických opatření, a ke cti organizátorům i zúčastněným slouží, že nebyl v tomto ohledu problém – nosily se roušky, v hale nebyli diváci a všichni se chovali tak ohleduplně, jak jen mohli.

Základní skupina pro nás začala soubojem se Sokolem Klimkovice. Silný soupeř měl sice zraněnou svou top hráčku Kačku Osladilovou, ale do utkání zasáhla v mixu, a bohužel jsme nedokázali získat 4 body potřebné k výhře. Ivča s Filipem vytvořila úderný, přizpůsobivý a chytře hrající mix a hodně potrápili účastníky ME U15 v Liévinu – Honzu Ptáčka a právě Kačku Osladilovou. Ohromná škoda koncovky 2. setu – nakonec prohra na 3 sety, jež rozhodla o osudu utkání. My jsme získali 3 body v disciplínách dívek, Klimkovice v disciplínách chlapců – a bylo to 3:4.

Po procházce, kde si holky zaskákaly dřepy za prohraný souboj s kluky ve hře kámen-nůžky-papír, a kde jsme si užili dortíky a zmrzlinu v cukrárně U myšáka, jsme se naladili na jinou, vítěznou vlnu. Proti SKB Český Krumlov se do hry dostala Štěpánka a s Vandou vyhrála debl, bodoval i mix, oba dívčí singly a také klučičí debl, nakonec tedy 5:2 nad Jihočechy a jistota postupu do pavouka.

Čtvrtfinále nám přiřklo soupeře BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. Náročný a vyhecovaný duel, který jsme lépe začali, když Ivča s Filipem opět vyhráli mix. Následně to s námi šlo z kopce – Ondra prohrál na jedničce, bod ztratila i Vanda, a v hodně nepříjemném a dusnou atmosférou poznamenaném singlu Petr na tři sety podlehl Martincovi. Jak ale hráči ocenili ve večerním hodnocení, zvednout se dá i „ze dna,“ a to se nám právě podařilo: Ivča v náročném singlu porazila Natálii Slabou, třetí bod získal Filip s Petrem v deblu a rozhodující po naprosto suverénním a dominantním výkonu Vanda s Ami. Rozhodnuto, SK Prosek bude bojovat o medaile!

Večerní zábava a týmový „cvrkot“ jen potvrdily, jak jsou pro děti tyto turnaje ohromným zážitkem, na který budou moci vzpomínat. Soutěže v zírání, volba hráče dne, společná večeře a hry – to je správná „nadstavba“ sportovnímu výkonu. Až nám bylo líto, že karanténa na několik týdnů nyní všechny o podobné zážitky a výjezdy připraví…

Neděle před nás postavila nepřekonatelnou překážku. Domácí FSpS MU Brno mělo na turnaji nejlepšího kluka, nejlepší holku a skvělé hráče na pozici 2. Při skreči mixu jsme vedli 1:0, ale neudělali jsme už ani bod a prohráli semifinále 1:4. Přesto musíme vyzdvihnout výkon Vandy, která sebrala set Lucii Krulové, nedávné vítězce BEC U17 v Českém Krumlově.

Otřepali jsme se, naladili na souboj o bronz a podali sestavu proti SK Hamr. I když v turnaji byly 4 pražské týmy, my jsme se souboje s lokálními rivaly dočkali až v posledním utkání, o to byl napínavější. Hned úvodní mix – tři vyrovnané sety a nakonec radost proseckých Ivči a Filipa proti Koliášové a Hortovi! Na stranu Hamru naopak přidal bod Strejček výhrou nad Petrem. Další runda zápasů a bod pro nás díky Ami a Vandě v dívčím deblu. A ani Ivča nezaváhala v singlu proti Tománkové. 3:1, potřebujeme ještě bod. Současně nastupují k singlům Filip proti Srncovi a Vanda proti Koliášové. Filip bohužel prohrává ve dvou setech, ale Vanda bojuje – první set získá pro sebe, druhý prohraje, ale třetí po skvělé otáčce v 11 bodech ovládne a může propuknout medailová radost, kterou nezkazí ani deblová prohra Ondry s Petrem. SK Prosek po výsledku 4:3 poráží SK Hamr a získává bronzové medaile na mistrovství ČR!!!

Bylo krásné moci prožít s dětmi chvíle velkého a možná i nečekaného úspěchu, radosti nejen ze hry, odměn a medailí, ale také z toho – být spolu u sportu, činnosti, kterou máme rádi. Ať už to byla společná oslava, žertíky na úkor Petrovy objednávky v McD, tak trochu (dost) sprostý pokřik, krásné přivítání od nadšených rodin hráčů při příjezdu k hale SK Prosek… byly to pro nás všechny chvíle k zapamatování, které – věřím – budou trenéry, hráče i jejich rodiny dále nabíjet pozitivní energií ve složitých časech nouzového stavu, karantény a blížícího se lockdownu.

Celému týmu patří velká gratulace a věřme, že jeho členové dostanou možnost prodat svou šikovnost, zápal a badmintonové dovednosti i v individuálních mistrovstvích ČR. Badminton si dá pauzu, ale zase se vrátí a my s ním!

1 Komentář

  1. Vítek
    12.10.2020    

    Pro mě jste všichni vítězové! Jste skvělá parta, mám z Vás radost.

    MOC VÁM VŠEM GRATULUJI

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři