IMG_4369O víkendu 18. – 19. 5. nás čekalo historicky první mistrovství ČR v kategorii U11 podle pravidel minibadmintonu. A vedlo se nám více než dobře! O krásném úspěchu našich nejmladších badmintonových nadějí referuje trenérka Anežka Limanovská:

Výsledky MČR U11: online

Prohlédněte si: fotografie z turnaje

Sešli jsme se v pátek na Hlavním nádraží, protože jsme tvořili tým a ten cestuje společně: trenérka Anežka + hráči Petr Bříza, Marek Nechvátal, Lukáš Mrázek a hráčky Týnka Zátková, Klárka Tvrdíková a Štěpánka Nýdrlová + maskot tučňák Vítězslav jsme se vydali vlakem a rodiče poslali autem do cílové destinace do Dobřan. Autem se také vydal druhý trenér Martin spolu s Danem Nachtmanem. Na nádraží jsme potkali zpěváka Matěje Rupperta ze skupiny Monkey Business, který se s námi vyfotil a popřál hodně štěstí na turnaji.

IMG_4282

Cestu vlakem jsme si užili, jak se patří, zjistili například, jak fungují vlakové záchody, nasmáli se a těšili se, co nás čeká v Dobřanech a cestou z nádraží jsme potkali ulici Sportovců, kde je fotka téměř povinná.

IMG_4332

Při příchodu na hotel Modrá Hvězda jsme se ubytovali, dali si parádní večeři s dobřanským pivem a užili si hádankový večer, kdy jsme se za břicha popadali, jaké hádanky jsou děti si pamatovat a pěkně zavařit hlavu dospělákům.

IMG_4344

Ráno jsme si dali vydatnou snídani a vydali se vstříc největšímu badmintonovému dobrodružství. Zahájení proběhlo hladce, promluvil i pan starosta Dobřan a zazněla státní hymna, kdy nám běhal mráz po zádech, a cítili jsme tíhu daného okamžiku, že opravdu jsme na mistrovství ČR! Organizace byla skvělá, turnaj se odehrával ve dvou halách, kdy klučičí část koučoval Martin Nachtman a holčičí část Anežka. Všichni rozehráli své zápasy v základních skupinách po 6-ti hráčích, kdy hrál každý s každým. Po prvních minutách nervozity jsme se naladili na vítěznou vlnu a postupně se nám podařilo, že všichni naši hráči postoupili do pavouka a bojů o medaile.

IMG_4359

Největší smůla byla kdy hned v prvním kole K. O. šli na sebe Lukáš s Petrem a vítězně odcházel Petr po výsledku 11:10 a 11:2. Petr si následně poradil s Valáškem, ale pak ve čtvrtfinále podlehl pozdějšímu finalistovi Stebelovi. Marek si nedokázal poradit s Pelinkou a také skončil v prvním kole. Dan porazil v prvním kole Žibřického 9:11,11:8 a 11:7 ale v osmifinále nestačil na Martince, kdy podlehl po výsledku 5:11 a 5:11. Týnka jako obrovské překvapení se v prvním kole potkala s Victorií Bury a po vyhecovaném zápase a tlaku maminky soupeřky odcházela poražena 8:11 a 10:11. Klárka na tři sety bojovala s Dejlovou 7:11, 11:6 a 6:11 ale odcházela jako poražená po smolně promáchnutém posledním míči. Štěpánka jako vítězka základní skupiny měla první kolo volné a šla rovnou do osmifinále, kde porazila Hermannovou 9:11, 11:3 a 11:4. Ve čtvrtfinále si poradila s Niedermayerovou po setech 11:7 a 11:6. V semifinále nedala šanci Fliglové a povolila ji pár bodů a po setech 11:1 a 11:4 jsme se finále! Tam narazila na Kateřinu Malou, kde obrovskou roli hrála nervozita a strach „si troufnout”. Byl to boj o každý bod ale nakonec na tři sety vítězně pro soupeřku po setech 8:11, 11:6 a 8:11. Po pár slzách si Štěpánka došla hrdě pro stříbrnou medaili a stala se první stříbrnou medailistku z MČR U11!

IMG_4410

Obrovské díky a gratulace k předvedeným výkonům všem hráčům protože to byla obrovská porce ale přece jenom náš tým byl opravdu týmem, kdy si vzájemně fandili a dělali neskutečný kotel! Díky rodičům, kteří byli báječnými fanoušky ale stále respektující trenéra a jeho důležitou práci během zápasu i mimo kurt. Díky dobřanskému hotelu Modrá Hvězda za ubytování a skvělé jídlo. A velké díky i organizátorům v čele s Tomášem Knoppem za skvělou organizaci turnaje a spoustu dalších aktivit pro děti.