Badmintonový oddíl

MČR U13: Adam získal bronzovou medaili ve čtyřhře chlapců

vrataadamO víkendu 5.-6. prosince proběhlo v Českém Krumlově mistrovství ČR kategorie U13. Z proseckých hráčů na něm startoval Adam Šulc pod vedením trenéra Tomáše Parkána. A byl to vydařený start, v němž se Adamovy výsledky zlepšovaly disciplínu od disciplíny: v mixu 9.-16., v singlu 5.-8. a v deblu to „zacinkalo“, když spolu s Vráťou Erhartem dosáhli na krásné třetí místo.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

V mixu bohužel nepostoupila Adamova stálá partnerka Verča, a tak jsme museli spojit síly s jiným klubem. Partnerka-Panterka ;-) Adéla Schořová dokonce dojela na několik tréninků, takže nestáli na kurtu s Adamem spolu úplně poprvé. Stačilo to na výhru v prvním kole proti dvojici Matula-Kramešová přesvědčivým výsledkem dvakrát 21:9. Ve druhém kole čekali nasazení Jan Hora a Ema Staňková. Slabší Adamova razance a přece jen menší postavy obou hráčů vedly bohužel k porážce 15:21 a 18:21.

Ve dvouhře vstupoval Adam do soutěže v roli nenasazeného, ale jednoho z možných „černých koňů“ turnaje. V prvním kole jasně přehrál benáteckého Matyáše Kalkuše 21:6 a 21:13. Ve druhém kole pak vyřadil nasazeného Adama Chalupu z Opavy 21:14 a 21:15. Bohužel si zároveň v tu chvíli začal stěžovat na bolesti paty, a ty dost negativně poznamenaly jeho čtvrtfinále. Ondra Kalina z Rychnova po zásluze postoupil do semifinále výsledkem 21:18 a 21:14. Medaile pro Adama ale nebyla nedosažitelná.

Dočkali jsme se ve čtyřhře, kde Adam nastoupil s parťákem Vráťou Erhartem z Astry. Hned v prvním kole na ně čekaly turnajové trojky, Altera s Janošovem z Kladna. Adam s Vráťou je ale porazili 21:6 a 21:9! Čtvrtfinále bylo o poznání vyrovnanější, ale českotěšínská dvojice Grohman-Rzeplinski nakonec také odešla poražena 21:11 a 21:18. Přišlo na řadu semifinále a v něm turnajové jedničky Adam Ehm a Jan Hora. A nebylo daleko k překvapení: Adam s Vráťou totiž získali první sadu pro sebe 21:17! Pak už se výsledkem 21:16 a 21:13 prosadili favorizovaní soupeři, s výsledkem a výkonem kluků ve čtyřhře však může být jednoznačná spokojenost.

Hezké vystoupení Adama korunuje fakt, že na rozdíl od většiny konkurentů bude v kategorii U13 pokračovat i v nadcházející sezóně 2016; v redukovaném celostátním žebříčku by tak měl držet 1. místo ve dvouhře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři