Badmintonový oddíl

MČR U13: Berta získala zlato ve čtyřhře a v mixu!

Ve dnech 28. a 29. dubna proběhlo ve Vinoři mistrovství České Republiky kategorie U13. Turnaje se pod vedením trenérů Diany Pražákové a Tomáše Krajči zúčastnila Berta Ausbergerová. A její výsledky byly přímo fantastické: Berta zvítězila ve smíšené čtyřhře spolu s Janem Loudou a zlato získala také ve čtyřhře dívek spolu s Veronikou Srncovou! Pouze ve dvouhře se po čtvrtfinálové prohře musela spokojit s konečným pátým místem.

Bertě patří obrovská gratulace za úspěch, který je pro náš oddíl tím největším za mnoho let. Dvě zlaté medaile jsou odrazem vzorného přístupu k tréninkům, poctivé práce, bojovnosti i talentu. Berto, ať jsou pro Tebe povzbuzením do dalších let a odrazovým můstkem do ještě zářivější budoucnosti!

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Turnaj jako obvykle otevíraly mixy. V nich jsme Bertě s Honzou Loudou hodně věřili – Honzík je dlouhodobě jedním z nejlepších hráčů této věkové kategorie a jeho zkušenosti měly být klíčem k úspěchu této dvojice. Po prvním volném kole měli druzí nasazení trochu více práce s párem z Astry Praha: Tereze Járové a Kristianu Lecianovi dovolili získat 12 a 13 bodů. Nutno podotknout, že to byl náš pár, který byl po většinu času zápasu v útočné pozici a pouze špičková obrana soupeři dávala naději bodovat. Zároveň jsme museli řešit otázku „překoučovanosti“ u kurtu – fakt nebylo ideální, když zvlášť radili Honzovi Květa z Bílé Hory a jeho tatínek a Bertě zase Diana a Tomáš… Pro další zápasy jsme počet koučů trochu zmírnili a s nadsázkou se dá říci, že se výsledek dostavil ;-) Proti páru Jaroslav Máchal – Veronika Dobiášová předvedli Berta s Honzíkem parádní, suverénní výkon a šikovným soupeřům dovolili jen 11 a 5 bodů. Sobotní večerní semifinále proti dvojici Martin Kural – Míša Fuchsová bylo už náročnější, zejména Míšina razance dělala občas našim potíže. Ale zvládli to se ctí a po výsledku 26:24 a 21:15 se mohli radovat z postupu do finále. V neděli je čekal pár Petr Beran – Pavlína Krpatová. Obavy, které jsme před finále mohli mít, se brzy rozplynuly díky poctivému, vzornému výkonu obou hráčů – Berta s Honzíkem vyhráli finále 21:14 a 21:9 a stali se tak mistry České republiky ve smíšené čtyřhře pro rok 2012!

Ve dvouhře dívek Berta opět trochu doplatila na absenci v Českém Těšíně, kam nejela pro nemoc. Vinou bodového výpadku byla až sedmou nasazenou a její los věru nebyl z nejpříznivějších. V prvním kole si ještě celkem s přehledem poradila s šikovnou levačkou z Nejdku Simonou Špulákovou dvakrát 21:9. Ve druhém kole už musela hrát tři sety proti Báře Hadáčkové z Českých Budějovic – vyhrála 18:21 21:12 a 21:9. Do čtvrtfinálového zápasu proti Tereze Švábíkové ale Berta nešla s velkým sebevědomím a po prvních pár výměnách na to soupeřka přišla… a bylo po zápase. Nejméně vydařený výkon Berty v průběhu celého víkendu znamenal porážku 10:21 a 12:21, která rozhodně nevyjadřuje reálný herní rozdíl, ale spíš aktuální psychické rozpoložení.

Do čtyřhry už si Berta zase schovala svoji lepší tvář. Společně s Veronikou Srncovou začaly přesvědčivou výhrou nad dvojicí Beata Fukalová – Anna Škarková 21:8 a 21:11. V jejich páru se vhodně spojovala Bertina razance a fyzická převaha s chytrostí a přehledem na kurtu, který má Verča vrozený. Ve druhém kole se holky díky tomu vypořádaly s českokrumlovským párem Daniela Jakešová – Tereza Markovcová 21:13 a 21:17, soupeřkám nepomohly ani „brutální“ smeče z ruky Terezy M, jedné z mála hráček, které byly na MČR fyzicky ještě disponovanější než Berta. V nedělním semifinále si holky poradily s mosteckou dvojicí Veronika Dobiášová – Lucie Paurová 21:18 a 21:14. Ve finále pak prolomily obranu a pilnou rozehrávku „malého“ páru Tereza Járová – Tereza Švábíková a po výhře 22:20 a 21:15 se mohla Berta radoval z druhé zlaté medaile a titulu mistryně ČR ve čtyřhře dívek pro rok 2012!

Samozřejmě mohlo být ještě lépe, ale výkony Berty na republikovém šampionátu až na jednu výjimku snesly nejpřísnější měřítko. Zejména v párech bylo vidět, jak moc Berta vylepšila podání, dříve tragický herní prvek povýšila na úder, o který se může opřít i za dramatického stavu. Na Bertě bylo vidět, jak moc chtěla vyhrát, ale většinou ji tahle motivace nakopla k větší bojovnosti, namísto aby ji srazila. Nebylo jednoduché, čelit velkému očekávání, ale Berta to zvládla a její bilance dvou zlatých medailí je velkou odměnou pro ni samotnou, za hodiny strávené na kurtech i přípravou mimo kurty. Její za všech okolností vzorný přístup k tréninku a píle jsou tím, co může inspirovat další nadějné hráče v našem oddíle: tvrdá práce má smysl a nese výsledky.

Těžko hledat lepší motivaci do další přípravy, než dvě zlaté medaile z vrcholného turnaje. Přejme Bertě, ať si užije první velký okamžik slávy – a těšme se na všechny další, které budou následovat.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponzoři a partneři