Badmintonový oddíl

MČR U15: Vašek je mistrem ČR ve čtyřhře chlapců!

patnactVelký úspěch přineslo našemu klubu mistrovství ČR kategorie U15 v Liberci o víkendu 19.-20. prosince. Vašek Palán se stal spolu s Vítkem Kulíškem mistrem ČR ve čtyřhře chlapců. K tomu přidal ještě bronzovou medaili společně s Valentýnou Sonnkovou v mixu a páté místo ve dvouhře.

V turnaji z našeho klubu startoval Vašek spolu s Adamem Šulcem pod vedením trenéra Tomáše Parkána. Ambice obou kluků byly výrazně odlišné – Adam jel proti o tři roky starším soupeřům víceméně „za odměnu“ a na zkušenou. Vašek naopak pomýšlel na příčky nejvyšší.

V mixu startoval pouze Vašek s partnerkou Valentýnou Sonnkovou z Astry. Jako nasazení měli V+V první kolo volné. Ve druhém si poradili s jihomoravskou dvojicí Brázda-Chadimová 21:15 a 21:9. Postup do semifinále pak zajistila výhra nad turnajovými trojkami Honzou Janoštíkem a Scharleen Tallulah van Coppenolle 21:8 a 21:13. Večerní sobotní semifinále přišlo na řadu jako úplně poslední zápas dne, bohužel po náročném deblu nebyly síly a kvalita na to prosadit se proti dvojici Tomáš Švejda – Kateřina Zuzáková, Vašek s Valčou uhráli 13 a 17 bodů, z Liberce si tedy odvezli bronzové medaile.

Ve dvouhře kluků schytal Adam do prvního kola Filipa Marka. Výrazně vyššímu a úderově i pohybem kvalitnímu soupeři z TU Liberec vzdoroval zdatně, ale uhrál jen 15 a 8 bodů. Výhru si však dokázal připsat alespoň v zápase o pořadí, kde si poradil s benáteckým Jakubem Vraštiakem 21:15 a 21:13.

Pro Vaška byla dvouhra trochu zklamáním. V turnaji byl nasazen jako trojka. Po úvodním volném kole porazil v tom druhém Adama Ehma z Pardubic 21:12 a 21:15. Pak ale narazil na rychlejšího i techničtějšího Honzu Janoštíka, kterému zaslouženě podlehl 10:21 a 15:21. Musel se tak spokojit s 5.-8. místem.

Velkou radost nám přinesly čtyřhry. Adam hrál s Vráťou Erhartem z Astry. I když v prvním kole prohráli s párem David Herzán-Daniel Kostrhun, nemusejí se za výkon proti výrazně větším a starším soupeřům vůbec stydět. Výsledek 27:25 19:21 a 10:21 napovídá, jak blízko kluci byli velkému překvapení. Vašek s Vítkem byli opět nasazeni jako číslo tři. Od začátku turnaje si šli pro vytouženou medaili velmi dravě. V prvním kole porazili pár Kozelský-Matula 21:17 a 21:8. Po výhře nad Filipem Markem a Ondřejem Šilhanem 21:16 a 21:18 se mohli radovat z postupu do semifinále. To se hrálo ještě v sobotu, a bylo to opravdu náročné vyvrcholení dlouhého programu prvního dne MČR – proti Honzovi Janoštíkovi a Tomáši Švejdovi se nakonec kluci prosadili výsledkem 18:21 21:18 a 24:22!

Také nedělní finále se hrálo na tři sety. S Honzou Viktorou a Šimonem Mrázem si ale Vašek s Vítkem přece jen poradili trochu lépe – po výsledku 21:7 18:21 a 21:10 mohli slavit svůj první společný titul mistrů ČR.

Klukům patří obrovská gratulace; zlatá medaile z žákovské kategorie je vylepšením stříbrné, kterou získali před rokem a půl na stejném místě v kategorii U13 a zaslouženou odměnou za to, že spolupracují a snaží se postupně zlepšovat jako pár. Tak zdaleka nemusí být posledním společným úspěchem.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři