Badmintonový oddíl

MČR U15: z Mostu si Kája přivezla nečekanou medaili v mixu

WhatsApp Image 2019-10-13 at 13.37.21O víkendu 12.-13. října probíhalo v Mostě v hale Baníku mistrovství ČR žáků kategorie U15. Pod vedením trenérů Tomáše Krajči a Anežky Limanovské se zúčastnila hned šestice našich – Karolína Nachtmanová, Ivana Treperová, Vanda Sedláčková, Jana Flusserová, Jiří Zlatník a Jan Solar. Největšího úspěchu dosáhla Kája, která si vybojovala bronzovou medaili v disciplíně, kde to asi čekala nejméně – v mixu s radotínským Tomášem Bláhou.

Výsledky: tournamentsoftware

Mix byl pro nás disciplínou, do které zasáhlo nejvíce hráčů, a kde se také ukázal výkonnostní růst některých. Na poslední chvíli se do soutěže dostali Jirka s Janou – ale spravedlivě jako dvojice, která se spolu připravuje, objela řadu turnajů GPC/GPB a dává pozitivní příklad, že lze i uvnitř klubu udržet pár, který může uspět na celostátní úrovni. V prvním kole J+J čekali Jan Ovčačík a Barbora Helešicová. Tři pěkné sety, kde naši byli párovější a uspěli dodržením jednoznačné taktiky; postup mezi nejlepších 16. Duel s pozdějšími mistry a turnajovými jedničkami Danem Dvořákem a Verčou Novákovou byl úpornou snahou přežít ve výměnách alespoň chvíli, stačilo to na 14 a 9 bodů. Celkově – 9. místo!

Honza s Vandou jsou dalším stálým párem a našimi „nezakončovateli“ – oproti tomu soupeř v prvním kole Adam Křivka a Aneta Vašíčková uměl lépe zrychlit do drajvu a také výměny dokončit sklepávkou nebo smečí. Zasloužená prohra 18 a 10. Ivča s Michalem Moravcem z Astry vyzvala benátecký pár Václav Simon – Karolína Kalkušová. Po třech setech odešli poraženi, možná i proto, že brzy ztratili důvěru v možnost vítězství.

Kája s Tomášem Bláhou nepodávali hvězdné výkony, ale zodpovědně uhráli, co měli. V prvním kole vyřadili pár Adam Srnec-Kateřina Osladilová. Ve druhém se dost trápili, ale zvládli koncovky s Alešem Foukalem a Karolínou Fišerovou 22:20 a 24:22. Ve čtvrtfinále pomstili Vandu a Honzu, vyřadili Vašíčkovou a Křivku po třech setech. Nečekaná medaile byla na světě! V neděli nebyla Kája ani Tom ve formě i rozpoložení, aby mohli konkurovat silné dvojici Tina Kozempelová – Jan Rázl. Třetí místo je přesto pro Káju vůbec první medailí z domácího šampionátu!

Do dvouher zasáhly pouze dívky. Těžký los pro Vandu – v prvním kole přehrála Zuzanu Hrdinovou, ve druhém byla set a půl vyrovnanou soupeřkou Kristině Kozempelové, jedné z medailových favoritek. Dynamiku a rychlé křivky Vanda nezvládla prodat i v koncovce a prohrála 18:21, druhý set pak 11:21. Velký zážitek trenérům i divákům připravila Ivča. V prvním kole si poradila se zdravotně indisponovanou Natálkou Soukupovou. Proti turnajové dvojce Valerii Žurkové sehrála tři čtvrtě hodiny trvající bitvu, na jejímž konci ve třetím setu měla i za stavu 21:20 mečbol, který bohužel neproměnila smečí do sítě a nakonec se výsledkem 23:21 radovala soupeřka.

WhatsApp Image 2019-10-13 at 13.37.22Kája si moc přála ze dvouhry získat medaili, přiblížila se k ní výhrami nad Annou Šafrovou a Barborou Helešicovou. Ve čtvrtfinále však předvedla nesebevědomý a málo kvalitní výkon, ve druhém setu se její hra úplně rozsypala a Žurkové podlehla 19:21 a 4:21.

V dívčím deblu nás zklamala dvojice, od které jsme čekaly nejvíc. Kája s Tinou Kozempelovou dokázaly během sezóny celostátní turnaj GPA i vyhrát. Tentokrát ale vypadly už v prvním zápase s Apolénou Bártovou a Anetou Vašíčkovou. Naopak další dvě naše dvojice prošly mezi osm nejlepších. Malé bojovnice s copánky Jana s Helčou Chvalovou porazily na tři sety benáteckou dvojici Adášková-Kalkušová a pak svedly boj Davida proti Goliášovi s Žurkovou a Novákovou, uhrály 9 a 14 bodů.

Vanda s Ivčou měly extra těžký los. První překážku zvládly, když po prohraném setu 19:21 s párem Karolína Fišerová a Klára Malcová doslova přehodily na vyšší rychlostní stupeň a další sety vyhrály 21:8 a 21:14. Na Petru Maixnerovou a Justýnu Muchovou, turnajové dvojky a velké favoritky, však nestačily a odešly poraženy 4:21 a 13:21.

Mistrovství ČR je vždy vrcholem jedné sezóny, roku práce na tom, aby kvalita našich hráčů byla co nejvyšší a dokázali se naladit a předvést své maximum. To se podařilo u většiny z nich – je úspěchem, že jsme na šampionát kvalifikovali více hráčů, než na MČR této věkové kategorie před 2 lety (U13 v Liberci). Naši hráči se v republikové konkurenci etablují a zlepšují. Vidět je ale také „špička ledovce“ – a tam byla očekávání určitě vyšší, než jedna medaile ze smíšené čtyřhry.

Stejně tak, jako hráči dostanou zpětnou vazbu ke svým výkonům, i trenérský tým a lidé kolem této skupiny hráčů udělají vše pro to, aby v U17 či U19 mohl být náš dojem z odehraných zápasů na MČR ještě o mnoho lepší a převážně pozitivní.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři