Badmintonový oddíl

MČR U19: skvělá bilance, dvě zlaté medaile Berty a bronz Vaška!

B0549V Mostě se o víkendu 6.-7. ledna hrálo mistrovství ČR juniorů pro ročníky 1999 a mladší, turnaj „odložený“ ze sezóny 2017. Prosecké barvy v turnaji hájili Berta Ausbergerová, Vašek Palán a Vašek Podivín. A dařilo se jim náramně! Berta dokázala vyhrát jak mix (společně s Matějem Hubáčkem), tak i čtyřhru dívek (s Michaelou Fuchsovou). A Vašek Palán zase získal bronzovou medaili ve čtyřhře společně s Vítkem Kulíškem.

Výsledky: tournamentsoftware

Prohlédněte si: velká fotogalerie od pořadatelů

Matěj s Bertou byli v mixu nasazení jako turnajové jedničky. Po volném prvním kole přehráli pár Máchal-Foukalová. Ve čtvrtfinále si po třech setech poradili s dvojicí Kulíšek-Němcová. Semifinále měli bez boje, protože nemocná Veronika Srncová nemohla nastoupit do nedělního programu. A tak došlo na finále proti hradecké dvojici Marek Aubus-Michaela Fuchsová; i to zvládli Matěj s Bertou vítězně poměrem 21:12 a 28:26. V mixu startoval ještě Vašek Palán s Luckou Krpatovou, ti si v prvním kole poradili s párem Hynek-Zuzáková. Ve druhém však na tři sety podlehli právě Aubusovi a Fuchsové. Škoda – pro mladý pár nebyla medaile nedostižnou metou.

Do dvouher naši hráči nezasáhli, všichni tři se specializují na párové disciplíny. V pánském deblu byl celkem krutý los k páru Vašek Podivín-Kristian Lecian – dostali hned „černé koně“ a pozdější vítěze turnaje Matěje Hubáčka a Vojtu Lapáčka. Uhráli 13 a 11 bodů, ale hra nebyla vůbec špatná. Vašek Palán s Vítkem Kulíškem byl nasazen jako číslo 3. Kluci si poradili bez obtíží s páry Hora-Šilhan a Mádle-Marek. V semifinále turnaje hráli na tři sety s dvojicí Janoštík-Švejda, na rozdíl od podzimního MČR U17 jim však tentokrát podlehli a třetí set 8:21 byl plný chyb. I tak ale hezká bronzová medaile!

Ve čtyřhře dívek spojila Berta síly s Míšou Fuchsovou, naší dospělou reprezentantkou a úřadující mistryní ČR, která věkem ještě spadá do juniorské kategorie. I přes velké „renomé“ musela dvojice na poslední chvíli žádat o divokou kartu, nakonec ale svazové komise její start schválily – a bylo to pro nás jen dobře. Holky totiž získaly zlaté medaile! Po prvním kole, kdy přehrály pár Skuhrová-Štroblová, došlo na velmi obtížný duel s reprezentantkami U17 Luckou Krpatovou a Kačkou Zuzákovou, s dobrým výsledkem pro Míšu a Bertu 21:16 10:21 a 21:16. V semifinále a finále pak už holky ve dvou setech zvládly udolat dvojice Verča Dobiášová-Krpatová Pavlína a soupeřky z pražské Astry Terku Kobylákovou a Valču Sonnkovou.

Dvě zlaté medaile doplnily úctyhodnou sbírku Berty – celkem 20 medailí z MČR juniorských a žákovských kategorií, převážná většina z deblu a mixu. Berta se během svých juniorských let probojovala na mistrovství Evropy U15, mistrovství Evropy U17 i „velký“ evropský šampionát juniorů U19. Rokem 2018 nastupuje nová, velká kapitola: s cílem prosadit se mezi dospělými a dále uhrávat velké výsledky na domácím i světovém poli.

Gratulujeme nejen k úspěšnému MČR, ale i letům tvrdé dřiny a přípravy před ním; něco končí, něco nového – a věřme lepšího – teď začíná.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři