Badmintonový oddíl

MČR U19: Vašek v Orlové druhý v mixu a třetí v deblu

mix_9O víkendu 14.-15. prosince hostila Orlová mistrovství ČR juniorů. Z našeho oddílu pod vedením trenéra Tomáše Parkána startoval Vašek Palán, a to v deblu s Michalem Morávkem a v mixu s Nelou Němcovou. S oběma partnery se mu podařilo dojít si pro medaili, v deblu měla hodnotu bronzovou a v mixu dokonce stříbrnou, po třísetovém a velmi napínavém finále.

Výsledky: tournamentsoftware

V pavouku deblu Vašek s Michalem obhájili nasazení 3/4, když si poradili s dvojicemi Jonáš Hurtík-Tomáš Patera a Lukáš Franek-Jakub Reichman. V semifinále čekaly turnajové dvojky Tadeáš Brázda a Martin Dostál. V nedělním ranním zápase kluci podlehli brněnské dvojici 17:21 a 11:21, a museli se tedy spokojit s bronzovými medailemi.

V mixu byl Vašek po boku domácí Nely Němcové nasazený jako dvojka, a také v této disciplíně se nakonec papírové předpoklady potvrdily. Vždy je za tím ale hodně odvedené práce hráčů na kurtech, emocí, fyzických výkonů i přemýšlení a taktiky. Vašek s Nelou si po volném kole poradili s dvojicí Michal Morávek-Šárka Líbalová 21:11 a 21:14. Pak v jednom z nejvyrovnanějších zápasů mistrovství porazili Adama Ehma a Kateřinu Valentovou, v závěru otočili koncovku třetího setu a vyhráli 24:22 20:22 a 21:19. V semifinále zvládli přehrát pár Vojtěch Bízek-Valentýna Sonnková 21:16 a 21:15.

Finále proti turnajovým jedničkám Vítovi Kulíškovi a Lucii Krpatové bylo také třísetové a velmi kvalitní. Vašek s Nelou skvěle vstoupili do prvního setu a náskok 11:4 v přestávce proměnili v konečné skóre 21:14. Bohužel, ve druhém setu naopak utekli bodově soupeři – 17:21. Rozhodující sada a neustálé mírné vedení soupeřů, bohužel vyústilo v porážku stejným poměrem 17:21. Vašek s Nelou tedy obsadili druhé místo.

Vaškovi patří velká gratulace k oběma medailím, které jsou zároveň uzavřením jeho úspěšné juniorské kariéry. A teď vzhůru k „pódiovým příčkám“ v dospělých!

1 Komentář

  1. Radim
    17.12.2019    

    Orlová se připojuje ke gratulaci. Byly to krásné mixové zápasy a za sebe jsem rád že to Nele a Vaškovi na MČR vyšlo. Bylo nám potěšením hrát s Vaškem jeho poslední sezónu v juniorech završenou stříbrem. Radim N.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři