Badmintonový oddíl

Mistrovství Evropy U15: Tomáš Krajča trenérem českého výběru

img_20200215_093504Ve dnech 14.-16. února probíhalo ve francouzském Liévinu mistrovství Evropy pro hráče kategorie U15. Český výběr na něm vedli trenéři Markéta Osičková (TJ Astra ZM) a Tomáš Krajča (SK Prosek Praha). Do hry zasáhla celkem sedmička hráčů:

Kateřina Koliášová, Barbora Bursová, Adam Srnec – SK Hamr
Kateřina Osladilová, Jan Ptáček – TJ Sokol Klimkovice
Lucie Krulová – Badminton FSpS MU v Brně
Václav Simon – BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.

Výsledky turnaje: online

Největšího úspěchu dosáhly Kateřina Koliášová s Kateřinou Osladilovou, které se dostaly do čtvrtfinále čtyřhry dívek. Celkem čeští hráči zasáhli do 17 zápasů a měli aktivní bilanci 9 výher a 8 porážek. Mezi cenné výhry patří především ty nad nasazenými hráči a zástupci badmintonových velmocí – tedy výhra Kateřin nad třetím nasazeným párem z Francie; výhra Lucie Krulové nad soupeřkou z Anglie ve dvouhře dívek, či výhra Jana Ptáčka nad 5/8 nasazeným soupeřem z Rakouska.

Hráčům a jejich klubovým a individuálním trenérům patří velký dík za připravenost, rodičům a doprovodu za neúnavnou podporu z tribun a všem za reprezentaci České republiky na vrcholné akci.

Vedle samotné soutěže měli hráči možnost vidět zápasy mistrovství Evropy týmů mužů a žen (Thomas & Uber Cup), v akci české reprezentanty a také velké evropské hvězdy, sbírat nejen podpisy a fotografie, ale také inspiraci, jak vypadá hra v podání těch nejlepších, a také příprava na zápasy, mentální stránka a vedení hry přímo na kurtu. Bude to jistě velká inspirace a motivace pro všechny zúčastněné, aby na sobě dále pracovali a mohli v budoucnu reprezentovat ČR i ve vyšších věkových kategoriích a splnit si své sportovní sny.

Z klubového pohledu dodejme, že úspěšný reprezentační výběr Slovenska vedli jako trenéři Lukáš Klačanský a Marián Šulko, členové našeho ligového týmu. Slováci se také radovali ze čtvrtfinálové účasti díky Johance Ivanovičové ve dvouhře. Gratulujeme tedy také našim sousedům!

86186133_10158201641388130_1012481331067617280_o

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři