Badmintonový oddíl

Mistrovství Evropy U17: Vašek startoval v týmové i individuální soutěži

pr0_7388_previewVe dnech 21.-29. listopadu měla Praha velkou čest hostit evropský šampionát do 17 let. V hale ve Štěrboholech startoval také Vašek Palán jako člen reprezentačního výběru U17 pro týmovou soutěž, a také v individuální soutěži spolu s Luckou Krpatovou v mixu a s Vítkem Kulíškem v deblu. Český tým vedli trenéři Tomasz Mendrek a Radek Votava.

Výsledky: týmová soutěž | individuální turnaj

V rámci týmové soutěže Česko startovalo v základní skupině spolu s Bulharskem, Nizozemskem a Kyprem. Úterní duel s Bulhary naši zvládli skvěle výsledkem 4:1. Obdobně se vedlo i v náročném zápasu proti Nizozemsku – také 4:1 a velký krok k postupu. Bylo potřeba ještě potvrdit s Kyprem, a i to se podařilo – ke skóre 5:0 přispěl i Vašek výhrou spolu s Vítkem v deblu.

Češi postoupili do čtvrtfinále, kde čelili těžkému soupeři, družstvu Turecka. Bohužel i přes velkou snahu všech a velkou podporu tribun se nepodařilo získat ani bod a prohra 0:3 znamená pro český tým i tak výborné 5.-8. místo.

V individuální soutěži prožil Vašek „vzestup a pád“. První hrací den si vedli skvěle – spolu s Luckou vyřadili nasazené sedmičky Sergeje Lukiče a Maju Sudimac ze Srbska 21:18 a 21:12 po výborné hře! Také v deblu byla neděle úspěšná, Vašek s Vítkem si na tři sety poradili s norskou dvojicí Jonas Osthassel-Matius Wijaya 19:21 21:16 a 21:14.

Pondělí však přineslo velmi náročný souboj proti českým kolegům Janě Adámkové a Janu Viktorovi. Po prvním jasném setu 21:10 se vše zdálo na dobré cestě, ale pak se Vašek s Luckou zadrhli a prohráli 18:21 a 25:27. Krutá porážka i vzhledem k relativně příznivému losu pro další kolo.

Vaškovi se i přes pochopitelné zklamání podařilo oklepat a s Vítkem předvedli ještě skvělé deblové výkony. S irskou dvojicí Mark Kinnerk – Daniel O’Meara si poradili 21:14 a 21:13. A pak zahráli velice dobře proti anglickým favoritům Rory Eastonovi a Harry Huangovi – 15:21 a 14:21 se spoustou uhraných bodů a kvalitních výměn.

Celkové 9. místo v deblu je samo o sobě pěkný výsledek, zároveň je turnaj a celá cesta, která k němu vedla, pod vedením trenérů Votavy a Mendreka, velkým zážitkem a povzbuzením pro Vaška, z něhož se stává špičkový deblista, zejména ale hráč s velmi zodpovědným, náročným a pečlivým přístupem k tréninku, vlastní přípravě a také řešení taktických situací ve hře. Jedna velká etapa nyní skončila, ale další výzvy čekají – ta nejbližší už pro mistrovství Evropy juniorů v Estonsku, ta největší pak v podobě mistrovství světa juniorů 2019, v ČR – v Praze!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři