Badmintonový oddíl

Nation to Nation U15: Ivča v týmu ČR, který skončil na 5. místě

WhatsApp Image 2019-12-03 at 11.54.17Ve dnech 29. listopadu-1. prosince se v maďarské Pécsi konal mezinárodní turnaj kategorie U15. Klání 10 zemí se tradičně účastní i výběr ČR – Talent Team. Letos ho vedli trenéři Markéta Osičková a Tomáš Krajča, hráčské složení 4+4 se měnilo na poslední chvíli pro zranění – a jako náhradnice se do sestavy dostala i Ivča Treperová; společně s Luckou Krulovou, Kačkou Osladilovou, Bárou Bursovou, Honzou Ptáčkem, Vaškem Simonem, Markem Čepelou a Adamem Srncem.

Výsledky: tournamentsoftware

Český tým dosáhl na celkové 5. místo a umístil se tak v horní polovině; výsledek pěkný i proto, že v turnaji mohli hrát hráči narození 2005 a mladší, náš tým ale tvořily zčásti ročníky 2006 a dokonce 2007 vzhledem k blížícímu se mistrovství Evropy U15, kde právě ročník 2006 bude tím hraničním.

Česko po úvodní prohře 4:5 se Srbskem porazilo 5:4 Rumunsko, podlehlo domácímu Maďarsku 3:6 a poradilo si se Švýcarskem 7:2. Následoval minipavouk o 5. místo, kde jsme porazili Skotsko 5:4 a v opakovaném souboji i Rumunsko 6:3.

Turnaj přinesl spoustu kvalitních zápasů a velkou zkušenost. Ivča hrála mixy s Honzou Ptáčkem, a prohráli jen jeden, ten úvodní se Srbskem proti výbornému hráči Petrovičovi. Pak už byli pro Česko bodovou jistotou. Po zranění Lucky Krulové Ivča musela zasáhnout i do singlů a hezky v nich zabojovala – třísetová prohra s Kirou Szalai proti Maďarsku, výhra nad Julií Cecchinato ze Švýcarska, třísetová porážka od skotské hráčky Amy Craig, která doslova přepnula na jiný rychlostní stupeň, a v posledním utkání s Rumunskem cenný bod proti Alexandře Scarlat.

Velký zážitek pro Ivču a prestiž pro náš oddíl, který tak byl zastoupen v Maďarsku jak trenérsky, tak i hráčsky. Ať to Ivče přinese další motivaci do tréninku a práce na svém pohybu, technice i taktice hry.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři