Badmintonový oddíl

OP dospělých: výhra Berty a tři bronzové medaile

preborV sobotu 4. ledna proběhl ve Štěrboholech oblastní přebor dospělých – kvalifikační turnaj pro únorové mistrovství ČR. Proseckým se podařilo získat jednu zlatou medaili (Berta Ausbergerová ve čtyřhře žen) a tři bronzové (Šárka Vlášková ve dvouhře, spolu s Veronikou Tvrdíkovou ve čtyřhře a v mužském deblu Adam Šulc s Václavem Podivínem).

Výsledky: tournamentsoftware

V mixu jsme se na medailové pozice neprosadili, Venca se Šárkou vypadli po dvou vyrovnaných setech s dvojicí Volf-Šilhavá, jedno kolo uhrál Miloslav Beznoska s Verčou Tvrdíkovou, ale pak prohráli s Macákem a Šilhavou, celkově tedy 5/8. Do dvouhry mužů zasáhl jen Venca, ale podlehl těsně domácímu Kamilu Kyzlíkovi.

Šárka v singlu žen brala bronzovou medaili, jako nasazená měla volné kolo, v semifinále však nestačila na Magdu Čermákovou.

V mužském deblu se naše páry potkaly. Venca s Adamem zvládli tři sety proti dvojici Myšák-Sváta a ve čtvrtfinále vyzvali Vaška Palána a Filipa Stádníka. Z výhry se radoval mladší pár Adam-Venca výsledkem 21:17 a 21:18. Bohužel v semifinále kluci těsně prohráli s turnajovými dvojkami Jakubem Vitverou a René Weinzettlem 20:22 a 18:21, skončili tedy třetí.

Mezi ženami jsme vybojovali hned dvě medaile. Šárka s Verčou porazily turnajové dvojky Holečkovou a Zimmerovou, pak podlehly sestrám Šilhavým. Berta s Katkou Hejdrychovou turnaj vyhrála po dvou soubojích s rodinnými týmy – nejprve to byly sestry Kobylákovy a následně sestry Šilhavé.

Gratulujeme Bertě k postupu a všem medailistům ke skvělé reprezentaci oddílu.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři